Ostara – Równonoc Wiosenna

Ostara to stare święto obchodzone pierwszego dnia Wiosny. Jest to czas kiedy następuje
idealna równowaga, dzień i noc trwają dokładnie tyle samo. Święto to pochodzi od imienia saksońskiej Bogini płodności. Jest to czas, kiedy powinniśmy robić porządki w naszym domu i w naszych sercach. Porządki te są symbolem odganiania zimy, tego co złe, brudne i nieczyste. Czas, w którym możemy prosić o zdrowie i szczęście dla siebie i swoich bliskich.

W tym celu, należy porządnie wysprzątać cały dom, następnie go wywietrzyć i udekorować wiosennymi akcentami. Najlepiej sprawdzą się świeże rośliny. Ważne jest, aby było to rośliny doniczkowe lub zerwane na polach, łąkach, czy w ogrodach. Unikajmy kwiatów ciętych kupowanych w kwiaciarniach i sklepach. Do tego warto jest zaopatrzyć się w wiosenne dodatki do domu, najlepiej w kolorach zieleni i żółci. Dobrze jest mieć w domu żółte żonkile, na znak dobrobytu finansowego i czerwone tulipany, jako znak miłości. Ponadto zapalny zielone świece w domu, które oczyszczą dom z negatywnej energii.

Topienie marzanny to także stary zwyczaj, związany z Ostarą. Przez kukiełkę, którą palimy pozbywamy się tego co złe, chorób, złego nastroju, braku szczęścia. Możemy samodzielnie przygotować marzannę, ważne jest aby jedna marzanna dotyczyła jednego życzenia. Jest to czas odrodzenia, następuje ono naturalnie w przyrodzie, i może nastąpić także w naszych serach i duszach. Święto to jest także silnie związane z jajkiem, które przeniknęły do tradycji chrześcijańskiej. Jajko jest symbolem życia, w zależności od koloru na jakie pomalujemy, będzie ono symbolem tego co chcemy osiągnąć, kolor zielony to szczęście, kolor czerwony to miłość, kolor żółty to pieniądze, kolor fioletowy to zdrowie. Otaczajmy się tymi barwami na co dzień, a nie tylko będziemy bliżej natury, ale nasze życie będzie lepsze i bogatsze.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *