Magiczna Moc Pentagramu

Pentagram znany jest od dawnych czasów. Pierwotnie miał dobrą renomę.
Korzystano z niego często, w różnych kulturach i obrzędach. Jego początki wywodzą się już z neolitu, gdzie był uznawany za symbol bogini matki – Kore. Celtowie, z kolei, uważali, że jest to znak Bogini Podziemi – Morgany.
W czasach starożytnych gwiazdą w kształcie pentagramu, zachwycał się sam Pitagoras. Uważał ją za niezwykłą ze względu na fakt, iż suma jej wszystkich wewnętrznych kątów daje równo 180°.
Pitagorejczycy w pentagramie widzieli mistycyzm, związany z idealnymi proporcjami, uważali, że w swojej prostocie jest symbolem doskonałości i życia. Następnie pentagram możemy zauważyć w religiach np. w chrześcijaństwie pojawia się jako gwiazda betlejemska.

Niestety pentagram jest w dzisiejszych czasach okryty złą sławą. Kojarzony jest przede wszystkim z czarną magią. Owszem odwrócony pentagram to czarna magia, natomiast pentagram skierowany tylko jednym wierzchołkiem do góry ma bardzo dobrą i silną moc, z której możemy korzystać.

Pentagram skierowany jednym wierzchołkiem w górę symbolizuje cztery żywioły: Ogień, Wodę, Powietrze, Ziemię, które łączy doskonała harmonia. Razem objawiają się w 5 żywiole Ducha, który stanowi światłość, połączenie wszystkiego w jedność. Dzięki pentagramowi, energia jest o wiele silniejsza, a rytuał ma ogromną moc. Pentagram można także intepretować jako ciało człowieka, gdzie jego boczne ramiona stanowią ręce i nogi, natomiast piąty wierzchołek, skierowany w górę stanowi głowę człowieka.

Pentagram jest bardzo silną obroną przez złymi duchami, urokami, klątwami. Dodatkowo jest w stanie odbić zły czar, przez co to osoba, która chce wyrządzić krzywdę sama jej doznaje. Aby pentagram spełniał swoje zadanie musi być zamknięty w kole. Dzięki temu energia jest w Nim kumulowana i przepływa między poszczególnymi jego ramionami.

Możesz nosić przy sobie pentagram jako amulet lub talizman.

Pentagram jako amulet, będzie spełniał funkcję ochronną oraz odbijał zło skierowane na Ciebie.

Pentagram jako talizman, pomoże Ci spełnić Twoje pragnienia oraz doda Ci wewnętrznej siły do podjęcia działań w swoim życiu.

Mariwa

One thought on “Magiczna Moc Pentagramu

  1. Dziękuje za informację, od jakiegoś czasu się tym interesuję.
    Mam zamiar pozyskać trochę mocy z pentagramu.
    Może brzmi niebezpiecznie, ale dam radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *