Magiczne symbole – oko Horusa

Oko Horusa (oko Ra) to symbol odrodzenia oraz powracania do zdrowia,
a także jeden z najsilniejszych symboli ochronnych. Był to jeden z najważniejszych symboli w Egipcie, kształtem przypomina oko sokoła. Jest to prawe oko boga Horusa, które oznaczało słońce, natomiast lewe oko oznaczało księżyc.

W Egipcie oko Horusa umieszczano na grobowcach, wierzono także, że dzięki temu symbolowi zmarli mogą patrzeć na to, co dzieje się na naszym świecie – świecie żywych. Ponadto miało ono być przejściem do nowego życia, oko Horusa było łącznikiem, dzięki niemu była możliwa reinkarnacja. Oko Horusa było wykorzystywane w Egipcie w matematyce, składa się ono z elementów, które oznaczały ułamki. Prawe oko Horusa mówi o przyszłości, lewe o przeszłości, razem stanowią jedność.

Oko Horusa posiada ogromną moc ochronną, odbija wszystko to co złe, aby powróciło do osoby, która źle Ci życzy. Ponadto symbol ten chroni przed zazdrością ze strony osób trzecich, chroni przed złymi urokami i klątwami. Oko

Horusa dosłownie odbija złe spojrzenia. Oko Horusa pomaga odzyskać siły witalne, wspomaga pracę twórczą oraz mobilizuje do aktywności i działania. Oko Horusa pomaga także zachować obiektywizm, dzięki temu, jesteśmy w stanie spojrzeć na daną sprawę z kilku różnych perspektyw, a nie tylko ze swojej własnej. Oko Horusa to także symbol władzy i dominacji.

Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *