Tulipan – wiosenny kwiat miłości i pozytywnego nastroju

Tulipan to kwiat niezwykły. Choć obecnie jest symbolem Holandii, to jego pochodzenie jest inne. Tulipany pochodzą z Azji, gdzie rosły jako dzikie rośliny. Tak spodobały się Turkom, że zaczęli je uprawiać w swoich ogrodach.

Kwiat ten ma bardzo wiele kolorów, a dzięki temu można go używać w zależności od potrzeb, zarówno w życiu codziennym, jak i magii. W zależności jaki kolor tulipana wybierzesz ma on różne znaczenie. Kwiat żółty to informacja o radości, szczęściu i pozytywnym nastawieniu do osoby, którą obdarowujemy kwiatami, biały kielich to oznaka niewinności i przebaczania, a także szczerych intencji. Tulipan pomarańczowy oznacza moc, pasję i dobrą energię, czerwony miłość, Tulipany są także często wykorzystywane w magii.

Płatki tulipana koloru czerwonego możemy wykorzystać do rytuałów miłosnych.

Płatki tulipana koloru białego możemy wykorzystać w magii ochronnej.

Płatki tulipana koloru fioletowego możemy wykorzystać na polepszenie finansów.

Rytuał z użyciem tulipanów:
Najlepiej kupić cały bukiet w danym kolorze, następnie go wysuszyć i spalić płatki w danej intencji. Paląc wymawiaj powoli mantrę.

Mantry, do poszczególnych intencji:

Miłość – Przyciągam do siebie miłość.

Ochrona – Jestem bezpieczną, nic mi nie grozi.

Finanse – Moja sytuacji finansową się polepszy.

Kwiaty tulipana, możemy wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko w celach ozdobnych, są to bardzo energetyczne rośliny, które dodają radości i pozytywnego nastroju, dlatego warto z nich korzystać i ozdabiać nimi ogródki, balkony oraz dom.

Mariwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *