Zwierzę mocy – smok

To mityczne zwierzę jest znane na całym świecie. Był uważany za niezwykłe zwierzę,
które ma ogromną moc. Uważano go za współtwórcę świata oraz boga wiatru, nieba (symbolizują to pióra) i ziemi (czego oznaką jest wąż), wody i płodności. Do dzisiejszego dnia jest czczony w Chinach, w których uważa się, że reprezentuje boską moc, męską energię jang i kreatywność. Do dzisiejszego dnia w Chinach są budowane wieżowce, z wielkimi otworami, aby mogły przez nie przelatywać niewidzialne smoki.

Smok wnosi do naszego życia możliwość rozwoju wewnętrznego, ukazuje nam nasz wewnętrzny ukryty potencjał, który można odnaleźć w sobie i z którego można korzystać. To mityczne stworzenie, uczy, że to w nas samych jest ukryta moc i wewnętrzna energia, dzięki której możemy osiągnąć bardzo wiele, o ile tylko wsłuchamy się w samych siebie i będziemy chcieli pracować nad sobą. Pokazuje, że jesteśmy dla siebie najważniejsi, że nie powinniśmy spychać własnej duchowości na dalszy plan, a wręcz przeciwnie powinniśmy skupić się na samorozwoju, dzięki czemu, będziemy mogli łatwiej radzić sobie z innymi sprawami w naszym życiu.

Dlatego smok jest symbolem ogromnej siły, która mamy w sobie i którą powinniśmy pielęgnować. Dzięki zmianie podejścia, dostaniemy skrzydeł, będziemy mogli korzystać z pełnego potencjału, który jest w nas samych.
Z drugiej strony smok uczy ukierunkowywać siłę i energię którą mamy w sobie, tak aby nie kierować jej przeciwko nam samym. Smok potrafi dawać i zabierać życie, ogień jest symbolem dużej siły, a także sprawiania cudów, które towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli pragniesz, aby Twoje życie było bardziej uduchowione, a przy tym chcesz zachować równowagę wewnętrzną i żyć w harmonii z samym sobą wybierz smoka na swoje zwierzę mocy.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *