Magiczna moc kamieni – Ametyst

Kamień ten jest nazywany kamienień ochrony, zdrowia a także trzeźwości. W dosłownym tłumaczeniu z greki amethystos oznacza “nie pijany”. Grecy nawet wykuwali kielichy z ametystu, aby się nie upijać. Natomiast do dzisiejszego dnia ametyst jest uważany za kamień pomagający osobom, które mają problem z alkoholem lub są od niego uzależnione. Energia tego kamienia pomaga także zwalczać inne uzależniania.

Kamień ma właściwości uspokajające i wyciszające. Pomaga łagodzić stres, a także radzić sobie z trudnymi emocjami, które w nas są. Uwalnia spod ciężaru codziennych problemów i obowiązków, daje poczucie lekkości i przywraca wewnętrzną równowagę.

Jego fioletowy kolor symbolizuje władzę oraz siłę. Ametyst wpływa na kreatywność i efektywność, dodaje energii do życia, dlatego jest szczególnie polecany osobom sprawującym wysokie i kierownicze stanowiska.

Ze względu na działanie uspakajające, a także oczyszczające jest polecany parom, które są w trudnych momentach swojej relacji. Pomaga on łagodzić konflikty, a także oczyszcza osoby i miejsca z negatywnej energii. Ametyst można trzymać także w sypialni, ponieważ jego energia pozytywnie wpływa na partnerów. Ponadto dzięki noszeniu ametystu można pozbyć się bólów głowy, migren, zapewnia on dobry i spokojny sen, a także łagodzi choroby o podłożu nerwowym.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *