Wewnętrzny spokój na początek roku szkolnego…

Nie tylko dzieci nie cieszą się z rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Rodzice, na których obecnie spada masa dodatkowych obowiązków, także nie są zadowoleni, że będą mieć jeszcze mniej czasu niż dotychczas i dojdzie im bardzo dużo spraw, o których muszą pamiętać. Cała ta sytuacja powoduje pojawienie się stresu i nerwów zarówno u małych jak i dużych członków rodzinny. Dlatego tak ważne jest, aby mimo wszystko zachować spokój i nie zwariować.

1. Ustal plan.
Najważniejsze to wyznaczać sobie pojedyncze cele, wszystko załatwiać po kolei i nie panikować. Nie rób kilku rzeczy naraz, zaspokaja to co ważne, aby o niczym nie zapomnieć.

2. Naucz się rozładowywać napięcie.
Każdy jest inny, dlatego każda osoba, powinna sama znaleźć swój sposób na rozluźnienie i uspokojenie się. Poznaj samego siebie, zaobserwuj jak reagujesz w różnych sytuacjach i naucz się panować nad swoimi emocjami.

Kilka sposobów na zrelaksowanie umysłu:

– głębokie oddychanie, pamiętając aby wdech robić nosem a wydech ustami,

– skupianie się na danym przedmiocie,

– wsłuchanie się w piosenkę lub muzykę,

– skupienie uwagi na innej czynności np. robieniu kawy.

Generalnie chodzi o przeniesienie swojej uwagi na inną rzecz, tak aby oderwać się mentalnie od sytuacji stresującej i nie nakręcać się niepotrzebnie. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiej zmiany, skorzystaj z rytuału wyciszającego, który ukoi Twoje nerwy Rytuał Wyciszający

3. Szanuj dzieci.
Dziecko nie potrafi kontrolować emocji tak jak dorośli, dlatego skoro my wybuchamy o nie radzimy sobie ze wszystkimi obowiązkami nie zapominajmy, że dla dzieci jest to jeszcze trudniejsze.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *