Magiczne rośliny – Rumianek

Rumianek to roślina znana przede wszystkim w ziołolecznictwie. Działa łagodząco i rozkurczająco na żołądek, a także przeciwzapalnie, przyśpiesza gojenie się ran i działa przeciwbakteryjnie. Poprawia trawienie, a także działa łagodząco na jelita i problemy żołądkowe. Ponadto pomaga regenerować się skórze, a także wspaniale działa na wzrok, łagodząc stany zapalne oczu.

Natomiast roślina ta, jest także często wykorzystywana w magii. Można jej używać do rytuałów wyciszających, a także ochronnych i odpędzających złą energię. Jest szczególnie polecany osobom, które toczą wewnętrzny konflikt, a także mającym problem z toksycznymi ludźmi. W celu odprężenia oraz pozbycia się złej energii można także wykorzystywać kadzidła z rumianku. Kadzidła pomagają także w zasypianiu.

Rumianek możemy wykorzystać także w czasie kąpieli, aby zmyć z siebie negatywną energię i zrelaksować się. Możemy także sięgnąć po herbatę z rumianku, która wyciszy nas od wewnątrz i pomoże odzyskać spokój, a także pomoże w prawidłowym przepływie energii.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *