Zwierzę Mocy – Jeż

Jeże to małe ssaki żyjące na terenie leśnym i trawiastym, które można spotkać zarówno w Europie, jak i Azji czy Afryce. To bardzo pożyteczne zwierzątka, które zjadają szkodniki takie jak np. owady czy dżdżownice. Mimo małych rozmiarów, jeże potrafią szybko biegać, a także potrafią się wspinać.

Kiedy jeż pojawia się w naszym życiu jako zwierzę mocy, nawołuje nas do większego dbania o samych siebie, skupieniu się na własnych potrzebach i życia w zgodzie z samym sobą, a nie realizowania oczekiwań innych.
Zachęca także do sprawiania sobie przyjemności, delektowania się życiem i korzystania z radości i uciech, które pojawiają się na naszej drodze. Ssak ten pokazuje, że prawdziwa miłość wobec innych jest możliwa tylko wtedy kiedy kochamy samych siebie.

Jeż uczy nas także, aby przestrzegać wyznaczonych granic, tych które sami wyznaczamy i tych, które mają inne osoby, w innym przypadku możemy pożałować tego, że nie szanujemy potrzeb i przestrzeni innych osób. Zazwyczaj jeże zapadają także w sen zimowy, pokazując nam tym samym, że jeśli tylko zadbamy o siebie, to możemy być samowystarczalni i bardzo dobrze sobie radzić w życiu.

Jeśli chcesz stawiać granicę innym osobom, pragniesz być bardziej asertywny, a także wykorzystywać swój potencjał i akceptować w pełni siebie, wybierz jeża na swoje zwierzę mocy.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *