Magiczne rośliny – Rozmaryn

Rozmaryn to roślina, która była już znana w starożytnym Rzymie i Egipcie i Grecji. Był znany nie tylko jak zioło, które leczy, ale także te które sprowadza miłość, między innymi był powiązany z Afrodytą. Natomiast Egipcjanom towarzyszył po śmierci, w czasie pogrzebu, aby zapach tej rośliny osłodził im wędrówkę na drugą stronę. Rozmaryn ma bardzo dużo właściwości, stosuje się go w kuchni, w kosmetyce i farmacji. Jego zapach odstrasza między innymi komary i kleszcze, może być także stosowany jako środek antyseptyczny do czyszczenia w domu.

Ma szerokie zastosowanie w lecznictwie, między innymi przyspiesza gojenie się ran, pomaga przy zaburzeniach trawienia, a także u osób cierpiących na problemy z jelitami. Ponadto działa odkażająco, a także pobudzająco, pozytywnie wpływając na naszą pamięć.

Rozmaryn ma też szerokie zastosowanie w magii. Przede wszystkim może być wykorzystywany do Rytuałów miłosnych, jeśli tylko pragniesz przyciągnąć miłość lub chcesz na nowo rozbudzić żar w swoim związku. Ponadto posiada właściwości ochronne może być stosowany przy ochronie przed negatywną energią z zewnątrz. Rozmaryn ma także właściwości odmładzające, dlatego można go stosować w rytuałach odmładzających np. podczas kąpieli.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *