Horoskop Indiański

Horoskop indiański mocno różni się od horoskopu, który mamy na zachodzie, choć podobnie jak u nas jest tam 12 znaków zodiaku. Znaki odpowiadają zwierzętom, z którymi Indianie są bardzo silnie powiązani, jak z całą naturą i matką Ziemią.

Podział w horoskopie indiańskim jest bardzo dokładny, tak jak u nas wpływ na każdy znak zodiaku mają fazy księżyca, tak w horoskopie indiańskim taki wpływ ma natura, a dokładnie pory roku, które według Indian mają wpływ na naszą osobowość i cechy charakteru. Wiosna symbolizuje dzieciństwo, lato jest symbolem lat młodzieńczych, jesień jest okresem realizacji życiowej, a zima czasem przemyśleń i mądrości. Wiosna jest również symbolem poranku i światła, lato oznacza popołudnie i symbolizuje rozwój, jesień odpowiada wieczorowi i jest czasem zmian, a zima jest symbolem nocy i czasem odpoczynku ducha.

Pierwsi Amerykanie połączyli także 4 żywioły: wody, ognia, powietrza i ziemi, aby stworzyć bardzo dokładny horoskop, jest to połączenie nawiązujące do faz Księżyca. Dzięki temu połączeniu powstały cztery klany – Jastrzębia, Motyla, Żaby i Żółwia.

Znaki zodiaku według horoskopu Indiańskiego: Wydra, Wilk, Sokół, Bóbr, Jeleń, Dzięcioł, Łosoś, Niedźwiedź, Kruk, Wąż, Sowa, Gęś .

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *