Horoskop Celtycki

Horoskop Celtycki to jeden najstarszych znanych horoskopów znanych na świecie. Jest znany od ponad dwóch tysięcy lat. Pochodzi od druidów, czyli celtyckich kapłanów, którzy żyli w zgodzie z naturą, obserwując to, jak się zmienia, a także korzystając z jej darów natury. Ponadto zwracali dużą uwagę na wędrówkę planet i związane z nimi zmiany, które zachodzą na ziemi .

To oni stworzyli horoskop, w którym znakami zodiaku są drzewa. W odróżnieniu od znanego nam horoskopu, nie ma tu 12 znaków zodiaku, a aż 22 znaki. Każdy znak zodiaku to inne drzewo. Druidzi do każdego znaku przypisali dwa różne okresy w roku. Jest to spowodowane tym, że druidzi bardzo dokładnie zwracali uwagę na cykl pór roku i zmiany, które w tym czasie następują. Doszli do wniosku, że są one ściśle związane z cyklem Słońca, które widać nad horyzontem.

Do horoskopu celtyckiego zaliczamy następujące drzewa: Jabłoń, Jodła, Wiąz, Cyprys, Topola, Cedr, Sosna, Wierzba, Lipa, Dąb, Leszczyna, Jarzębina, Klon, Orzech, Jaśmin, Kasztanowiec, Jesion, Grab, Figa, Brzoza, Oliwka, Buk.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *