Horoskop Urodzeniowy – Październik

1 października

Osoba urodzona 1 października przejawia dualny charakter. Z jednej strony, melancholijna, skryta, skromna, dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Wenus, doceniająca piękno, sztukę, subtelność, z drugiej strony waleczna, buntownicza i nastawiona na realizację celów. Charakteryzuje się również bardzo dużą wyobraźnią, ale przez to bywa, że chce walczyć z wiatrakami, co dla niej samej nie jest dobre.

Człowiek urodzony 1 października ma wiele zalet, jest stały w uczuciach, chętny do pomocy, godny zaufania i niezwykle zdeterminowany w dążeniu do realizacji swoich celów. Potrafi marzyć i ma niesamowicie bogate wnętrze. Nie jest jednak pozbawiony wad, do których niewątpliwie należy zaciętość w gniewie, wygórowane ambicje, stany depresyjne a w skrajnych przypadkach nawet zachowania agresywne, co jest dużym zaskoczeniem dla bliskich.

Ogólnie jest to, mimo wszystko, osoba bardzo wartościowa, dobra i skromna. Ceni przyjaźnie i nie pozwoli skrzywdzić bliskich sobie osób.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Szafir
Roślina: Goździk

2 października

To, co wyróżnia osobę urodzoną 2 października, jest jej wrodzona energia i ponadprzeciętna siła woli. To dzięki niej osiąga wszystko, co tylko sobie założy. Nie słucha przy tym nikogo, kto ma odmienne zdanie, a narzucanie swojej woli, może ją tylko wyprowadzić z równowagi. Jest to osoba impulsywna, waleczna, działająca bardzo szybko ale niekoniecznie dokładnie. Jest nieustępliwa, a dzięki opiekuńczej planecie Wenus, kocha na zabój, czasami można odnieść wrażenie, że wręcz za bardzo.

Główną jej zaletą jest pewność siebie, decyzyjność i determinacja w działaniu i realizacji założonych celów. Nie ma takich rzeczy, które nie są dla niej do zrobienia, nie ma przeszkód, których nie jest w stanie pokonać. Choć przez to uaktywniają się jej wady, gdyż przez swoje radykalne działania popada w konflikty z innymi, którzy nie są w stanie zrozumieć takiej zaciętości.

Dodatkowo jest ona mocno skupiona na sobie, co może sugerować zachowania egoistyczne. Niestety dla osiągnięcia swojego celu, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest w stanie skrzywdzić innych, choć nie jest to nigdy jej celem.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Jaspis
Roślina: Róża

3 października

Osoba urodzona 3 października jest przede wszystkim dobra i uczynna dla innych. Dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Wenus, zwraca duże znaczenie, na to, co jest piękne i estetyczne, choć nie zagłębia się emocjonalnie, interesuje ją raczej powierzchowność. Nie jest osobą szczególnie uduchowioną, ale jest dobra, szczera i prostolinijna. Emocjonalnie jest osobą bardzo wrażliwą, przejmującą się krzywdą innych istot. Niestety niesie to za sobą możliwość wykorzystywanie jej przez inne osoby, którym pomaga. Trudno jej jej dostrzec granicę między pomocą. a wykorzystywaniem.

Główne zalety osoby urodzonej 3 października to bez wątpienia, pomoc i praca na rzecz dobra innych, empatia, szacunek dla każdego człowieka, umiejętność łagodzenia konfliktów i spokój ducha. Wykazuje też bardzo dużą miłość do zwierząt.

Nie posiada dużo wad, a główną jest ukrywanie swojego zdania, żeby nie urazić innych, przez co nie jest do końca szczery, nie mówi tego, co myśli, a nawet zmienia zdanie pod czyimś wpływem, choć tak naprawdę tego nie chce. Wykazuje się naiwnością i wyolbrzymia błahe problemy.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Jaspis
Roślina: Fiołek

4 października

Człowiek urodzony 4 października jest przede wszystkim inteligentny, a dzięki opiekuńczej planecie Wenus również inteligentny emocjonalnie. Jest to osoba, która niewątpliwie wyróżnia się na tle innych taktem, elokwencją, kulturą osobistą, wiedzą. Jest spokojna, zrównoważona, obca jest jej przemoc i agresja. Jest to człowiek zainteresowany swoim rozwojem, pogłębianiem wiedzy, nie wykorzystuje tego w walce o dobra materialne i karierze zawodowej. Zarabia tyle, ile musi i potrzebuje, a pozostały czas poświęca na rozmyślania, zgłębianie wiedzy i zapewnienie sobie spokoju fizycznego i duchowego.

Główne zalety osoby urodzonej 4 października to inteligencja, wrażliwość, umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, nie tracąc przy tym klasy i godności. Jest szanowany, lubiany i docenianych przez innych.

Niewątpliwie, jak każdy, człowiek ten posiada również wady. Przede wszystkim, poprzez swoją skrytość nie pokazuje prawdziwych emocji. Jest bardzo zawzięty w swojej złości, nie jest go łatwo przeprosić. Dodatkowo jest wybredny, kapryśny i wymagający tego, żeby inni domyślali się czego chce.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Koral
Roślina: Goździk

5 października

Niezdecydowanie i problemy z podejmowaniem, nawet najbardziej błahych decyzji, jest tym, co wyróżnia człowieka urodzonego 5 października. Dotyczy, to wszystkich sfer życia, nauki, pracy, uczuć, znajomości. Na szczęście planeta opiekuńcza, jaką jest Wenus obdarzyła tą osobę dobrą intuicję, stąd przy najważniejszych wydarzeniach życiowych, wie co ma zrobić i jest w stanie podjąć zdecydowane kroki ku temu. Człowiek ten jest dobroduszny, zawsze stara się myśleć o innych dobrze, ale jego dobra intuicja ostrzega go przed sytuacjami, w których ktoś chce mu wyrządzić krzywdę. Umie i lubi współpracować w zespole, nie lubi być sam.

Niewątpliwą zaletą człowieka urodzonego 5 października, jest jego pozytywne podejście do innych ludzi, empatia, dbanie o siebie i innych, sumienność, pracowitość.

Jeśli chodzi o wady, to góruje w nim duży problem z decyzyjnością a co za tym idzie planowanie przyszłości. Nie lubi i nie chce o niej myśleć, za bardzo w tej kwestii polega na innych. Żyje w dużej mierze przeszłością, nie odcina się od niej, tylko drąży i analizuje, zamiast iść do przodu.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Turmalin
Roślina: Fiołek

6 października

Człowiek urodzony 6 października ponad wszystko w życiu, stara się zachować równowagę i harmonię, zarówno wewnętrzną jak i życiową. Dotyczy, to wszystkich aspektów jego życia, wszystkich sfer i wszystkiego, co go otacza. W jego życiu wszystko powinno mieć swoje miejsce. Niewątpliwy wpływ ma na to jego planeta opiekuńcza, jaką jest Saturn, który wpłynął na odpowiednie odczuwanie sprawiedliwości, dobra i zła, przyczyn i skutków. Poza tym, osoba urodzona 6 października, jest tolerancyjna, przyjaźnie do wszystkich nastawiona i bardzo dobrze rozumiejąca innych ludzi. Bardzo szybko potrafi rozpoznać, czego można się po innych spodziewać i jacy są naprawdę.

Jego główną zaletą jest umiejętność obchodzenia się z innymi ludźmi. Można powiedzieć, że posiada dar rozumienia ludzi, umiejętności dopasowywania się do nich i obcowania ze wszystkimi, których spotka na swojej drodze. Jest osobą rodzinną, miłą, sympatyczną, pomocną.

Jego główną i najważniejszą wadą jest nieumiejętność gospodarowania finansami.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Szafir
Roślina: Róża

7 października

Niezależność i wrażliwość, to dwie cechy, które najlepiej oddają charakter osoby urodzonej 7 października. Wynika to z opieki nie jedna, a dwóch planet, które są skrajnie różne. Wrażliwość, subtelność daje Wenus, a niezależność, zdecydowanie i siłę woli Saturn. Osoba ta, jest bardzo bogata wewnętrznie, wszystko przeżywa mocniej niż inni, jest ciekawa świata, ludzi, bardzo optymistycznie nastawiona, wesoła, sympatyczna. Spotyka się z dużym zainteresowaniem płci przeciwnej. Z drugiej zaś strony wie czego chce, jest niezależna, zdecydowana, lubi ład, porządek i harmonię.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 7 października, ma ich dosyć dużo, jest to między innymi dotrzymywanie słowa, ambicja, determinacja, opanowanie, szczerość intencji.

Odnośnie wad, należy stwierdzić, że jest nadmiernie dumny i za wszelką cenę chroni swojej niezależności, nawet, kiedy nie musi tego robić. Wiara w siebie, w swoje poglądy, opinie, zdanie w tym przypadku może być zdecydowanie przesadzona, wręcz fanatyczna.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Akwamaryn
Roślina: Dalia

8 października

Dla człowieka urodzonego 8 października, jedną z najważniejszych rzeczy, jest potrzeba akceptacji, doceniania przez innych. Jest on bowiem, bardzo wrażliwy na swoim punkcie, wszystko bierze do siebie, a nie doceniany, chwalony, pomijany więdnie, usycha i nie jest w stanie wykorzystywać swoich możliwości, których posiada bardzo dużo. Może dać z siebie bardzo dużo. Jego opiekun Saturn, jest dla niego wymagający i sprawia, że stawia sobie bardzo wysoko poprzeczkę i jest w stosunku do siebie bardzo krytyczny. Szanuje innych i sam chce być szanowany. Ma w sobie wiele empatii, pomaga wszystkim, bez wyjątku, nie oczekując za to wynagrodzenia, a jedynie podziękowania i docenienia. Z drugiej strony sam potrafi doceniać innych, nie boi się tego głośno mówić, nie ma też problemu z mówieniem wprost o swoich wadach i niedoskonałościach. Bardzo się stara i we wszystkim jest dokładny i sumienny.

Jego główne zalety, a ma ich wiele, to zaangażowanie, również w pomoc innym, pogoda ducha, pozytywne nastawienie do ludzi i życia, umiejętność zachowania we wszystkim zdrowego umiaru, klasy i odpowiedniego poziomu.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Jadeit
Roślina: Goździk

9 października

Osoba urodzona 9 października jest przede wszystkim bardzo optymistycznie nastawiona. Na jej twarzy najczęściej gości uśmiech. Nie lubi się złościć, obrażać, zawsze stara się wokół siebie dostrzegać piękno, miłość, sympatię, to zdecydowanie zasługa planety opiekuńczej, jaką w tym wypadku jest Wenus. Jest również bardzo przedsiębiorcza, dzięki swojej inteligencji i obrotności. Posiada zmysł biznesowy i potrafi go wykorzystać, to, w co się zaangażuje zazwyczaj wychodzi i przynosi wymierne korzyści. Ludzie to doceniają i starają się być blisko tej osoby i korzystać z jej zdolności i umiejętności. Jest jednak w tej osobie dużo buntu, głównie przeciw wszelkiego rodzaju ograniczeniom.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 9 października, ma ich bardzo dużo. Te najważniejsze to pomysłowość, przedsiębiorczość, energiczność, bystrość umysłu, spostrzegawczość, zdroworozsądkowość.

Nie jest jednak wolny od wad, takich jak przesadna wrażliwość, szczególnie na swoim punkcie, chaotyczność w działaniu.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Szafir
Roślina: Róża

10 października

Osoba urodzona 10 października jest pod całkowitym wpływem planety opiekuńczej, jaką jest Wenus. Dzięki temu rzeczą dla niej najważniejszą jest uczucie, związek, partner, rodzina i oprócz tego niewiele się w jej życiu liczy. Potrafi wejść w stały związek, a nawet w związek małżeński bardzo wcześnie. Od początku osoba ta, jest nastawiona na założenie rodziny, wychowywanie dzieci, przelewanie swojej olbrzymiej ilości uczuć na najbliższych i, o ile, spotka partnera, dla którego również będzie ważna rodzina, będzie całkowicie spełniona i szczęśliwa. Poza tym, osoba ta jest romantycznie nastawiona, lubi sztukę, muzykę, piękno i szlachetność. Jeśli podejmują pracę, to zazwyczaj na rzecz innych, często dzieci, ale jeśli posiadają rodzinę, praca nigdy nie będzie ich priorytetem.

Człowiek urodzony 10 października jest ciepły, dobry, wyrozumiały, łagodny, sprawiedliwy i bardzo skromny. Zalet ma zdecydowanie więcej, jest błyskotliwy, wesoły, dowcipny, optymistycznie nastawiony.

Wad trudno się u tego człowieka doszukać i jedyne, co można znaleźć, to udzielanie wszystkim zbyt dużej ilości rad, w dobrej wierze, ale z dużą przesadą, której sam nie widzi. Brak własnej pracy nad tą przypadłością, może zamienić się w przesadny krytycyzm, przez który bywa nielubiany, przez tych, których krytykuje.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Jaspis
Roślina: Dalia

11 października

Dla człowieka urodzonego 11 października, jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, jest życie w zgodzie z samym sobą i z naturą. Uwielbia spacery, naturę, podróże, zieleń. To powoduje, że wybiera życia za miastem, a jeśli nie ma takiej możliwości, to zrobi wszystko, żeby w swoim najbliższym otoczeniu mieć jak najwięcej natury ożywionej. Kocha również zwierzęta i nie wyobraża sobie życia bez nich. Zapewne dzięki tamu, jak i swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Wenus, człowiek ten jest spokojny, uduchowiony, delikatny, subtelny, sympatyczny i chętnie niosący pomoc. Dodatkowo, ma swoje zasady i ich nie łamie, można na nim polegać i ufać mu. Szybko zyskuje znajomych i cieszy się dużym powodzeniem. Działa rozważnie, nie szybko, ale konkretnie.

Główną zaletą człowieka urodzonego 11 października jest jego skromność, niezależnie od zajmowanego miejsca, czy stanowiska, zawsze jest skromny, gotowy do niesienia pomocy.

Jeśli zaś chodzi o wady, to głównie jest to odwlekanie wszystkiego, do ostatniej chwili, powierzchowność w działaniu i jest mało ambitny.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Kwarc różowy
Roślina: Bez

12 października

Człowiek urodzony 12 października jest pod całkowitym wpływem planety opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jest pewny siebie i swoich poglądów, wizji, nawet jeśli nie są one standardowe i inni ich nie rozumieją. Wie czego chce, jest silny, władczy, zdecydowany, ambitny. Trzeba mu przyznać, że miewa szalone pomysły, które się sprawdzają, jest bardzo pomysłowy, kreatywny, nieszablonowy, innowacyjny.

Ma dużo zalet, jest pracowity, zdeterminowany, inteligentny, wszechstronny, zorientowany na osiąganie celu, rozwój, rozwijający nowe technologie. Potrafi intuicyjnie dokonywać trafnych wyborów, choć jego pomysły są niestandardowe.

Ale człowiek urodzony 12 października posiada również dosyć poważne wady, ma swoje kaprysy, skłonności do wyładowywania swoich frustracji na innych, narzuca swoje zdanie innym, nie licząc się z nimi, jest apodyktyczny, władczy, nie znosi sprzeciwu. Sprawia wrażenie szalonego wizjonera nie uznającego innego zdania. Dodatkowo, sam oczekuje szacunku i poklasku, za to co robi.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Jaspis
Roślina: Dalia

13 października

Osoba urodzona 13 października dąży do pracy związanej z działalnością publiczną, wystąpieniami przed szerszym gronem i ma ku temu predyspozycje. Już od najmłodszych lat, dzięki silnemu wpływowi planty opiekuńczej, jaką jest Saturn, nie wykazuje paraliżującej tremy przed wystąpieniami na forum. W życiu zawodowym sprawdzi się doskonale jako polityk, prawnik, czy aktor, choć dojdzie do tego, najmniejszym z możliwych, nakładem pracy. Chce osiągnąć dużo, nie przepracowując się przy tym, i to w dużym stopniu jest wykonalne. Osoba ta jest elokwentna, inteligentna, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Pomimo swoich predyspozycji, nie ma osobowości gwiazdorskiej, nie wykorzystuje swojej pozycji, posiada sprawdzoną grupę przyjaciół, dla których jest w stanie dużo zrobić.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 13 października jest prawy, moralny i sprawiedliwy. Nie jest ekscentryczny i nie wywyższa się.

Wad nie posiada dużo, ale te, które się uwidaczniają są poważne. Chodzi tu o nałogi, do których ma skłonności i przedkładanie własnych potrzeb, zabawy, ponad najbliższych, rodzinę.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Szafir
Roślina: Róża

14 października

Osoba urodzona 14 października, jest mocno nastawiona na siebie. Nie poddaje się żadnym wpływom, chce być niezależna, inna. Bardzo często stara się wyróżnić wyglądem, ubiorem, makijażem, czy awangardową fryzurą. Nie poddaje się naciskom, nie daje się wpisać w żadne ramy. Najważniejsze jest dla niej samostanowienie o sobie i swoich poglądach. Mimo tego, jest osobą pozytywną, barwną, łagodnie usposobioną. Pod wpływem swojej opiekunki Wenus, chce żyć ze wszystkimi w zgodnie, otacza się bratnimi duszami, które ją rozumieją i w pełni akceptują. Dąży do tego, żeby mieć życie pełne, bogate w doświadczenia, wspomnienie. Praca jest dla tej osoby ważna, o ile nie zaburza jej niezależności, inności, wolności.

Główną zaletą człowieka urodzonego 14 października jest niespotykana wręcz umiejętność pracy nad samym sobą, zgłębianie swojego wnętrza, samoświadomość swojego jestestwa. Ciężko pracuje, aby dojść do ustalonego sobie celu. Ponieważ skupia się przy tym na sobie, nie krzywdzi innych.

Jego główną wadą jest brak poczucie czasu. Nie jest w stanie być punktualnie na czas, nie udaje mu się zrobić nic w ustalonym czasie. Żyje w czasowym chaosie, którego nie ogarnia.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Szafir
Roślina: Fiołek

15 października

Zgłębianie swoich myśli, swojego wnętrza, bycie niestandardowym, to coś, co charakteryzuje człowieka urodzonego 15 października. Jest on inny niż wszyscy, dzięki wpływom swojej planety opiekuńczej – Wenus, cały czas zamyślony ale jednocześnie będący w świecie rzeczywistym. Nie zajmują go rzeczy materialne, ma dokładnie tyle, ile potrzebuje do życia, nie jest typem karierowicza, on zgłębia siebie, kontempluje, tworzy sam ze sobą filozoficzne wywody. Jest bardzo głębokim i uduchowionym człowiekiem. Przywiązuje się bardzo do ludzi i miejsc, do tego stopnia, że trudno jest mu zmienić miejsca zamieszkania, czy pracy, nawet jeśli jest mu tam źle. W pracy jednak, jest sumienny i dokładny. Wykazuje duży szacunek do ludzi, natury, jest pomocny, skłonny do poświęceń. Ma swoje zasady i mocno się ich trzyma, jest szczery i godny zaufania. Być może ze względu na swoją inność ma duże powodzenie u płci przeciwnej i potrafi przyciągnąć do siebie partnera idealnego.

Zalet osoba urodzona 15 października ma wiele, warto tu wspomnieć o tym, że jest honorowa, godna zaufania i jest obdarzona bardzo dużą siłą woli, co pozwala jej osiągać nawet to, co jest teoretycznie poza zasięgiem.

Natomiast jego słabą stroną jest nieumiejętność zarządzania finansami.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Jadeit
Roślina: Fiołek

16 października

Opanowany, dyplomatyczny i ambitny, tak można opisać w dużym skrócie człowieka urodzonego 16 października. Niewątpliwie duży wpływ na to ma planeta opiekuńcza, jaką w tym przypadku jest stateczny i wymagający Saturn. Człowiek ten, jest samodzielny, zaradny, ale z każdym potrafi się porozumieć. Bardzo dobrze odnajduje si w prowadzeniu negocjacji, tłumaczeniu zawiłych kwestii i wyjaśnianiu, nawet najbardziej poważnych konfliktów. Bardzo trudno jest go wyprowadzić z równowagi a nawet, jeśli się komuś to uda, to jest w stanie to perfekcyjnie ukryć i nie dać po sobie poznać stanu uniesienia i złości. Mistrz języka mówionego, lubiany, doceniany, szanowany, ale na wszystko ciężko pracuje i zasługuje na wszystko dobre, co go spotyka.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 16 października, to jest to z całą pewnością jego dobroć i szacunek dla drugiego człowieka. Jest przyjacielski, godny zaufania i bardzo ugodowy.

Słabym jego punktem jest reakcja na widok bólu, szczególnie bliskich mu osób. Nie radzi sobie z tym psychicznie, współodczuwa, ale nie umie pomóc.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Turmalin
Roślina: Fiołek

17 października

Osoba urodzona 17 października jest uparta i niezależna. Żyje tak, jakby żyła sama dla siebie. Stara się w życiu nie przemęczać, żyć zgodnie ze sobą, korzystać z życia, nie przepracowywać się. Ma wielu przyjaciół i potrafi się dobrze bawić. Nie jest bardzo ambitny, pracuje tyle ile musi. Opiekuńcza planeta Wenus potraktowała go po macoszemu, nie pozwalając głęboko odczuwać uczuć. Akceptuje siebie takim, jakim jest, nie próbuje się zmieniać, zgłębiać swojego wnętrza, pracować nad sobą. Uważa to za zbyteczne wychodząc z założenia, że nikt nie jest idealny. Woli ten czas poświęcić na zabawę i wypoczynek. Bawić się potrafi na różne sposoby i z różnymi ludźmi a kompanów do zabawy zawsze znajdzie. Ludzie go lubią i lgną do niego.

Zalet ma sporo, jest miły, sympatyczny, wesoły, ciekawy.

Jeśli chodzi natomiast o wady, to na pewno ma słomiany zapał. Bywa, że chciałby coś zrobić, osiągnąć coś więcej, zaangażować się, ale bardzo szybko się z tego wycofuje. Choć ma dużo znajomych, to mało jest wśród nich prawdziwych przyjaciół. Nie umie pielęgnować takich relacji, w pewnym sensie ich nie potrzebuje, a może tak mu się tylko wydaje.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Koral
Roślina: Goździk

18 października

Człowiek urodzony 18 października, jak i jego całe życie, cechuje nadzwyczajny spokój. Działa spokojnie, jest zrównoważony, nie podejmuje chaotycznych i nieprzemyślanych decyzji. Takiemu stanu rzeczy zawdzięcza sam. Cały czas uczy się siebie, pracuje nad sobą, nad swoimi reakcjami, usposobieniem. Zna siebie, wie, na co go stać, czego powinien unikać. Stara się mieć uporządkowane życie i swoje otoczenie. Harmonia i sprawiedliwość, to jest w nim mocno zakorzenione dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Dzięki tej ciężkiej pracy nad sobą, idzie swoim torem, nie oglądając się za siebie, a pomimo wrażliwości, jaką w sobie ma, nie przejmuje się tym bardzo.

Wiara, nadzieja i niezłomność, to główne zalety człowieka urodzonego 18 października. Wierzy w siebie i swoje możliwości, osiąga dużo, a chce jeszcze więcej i to sprawia, że idzie przez życie szczęśliwy.

Nie jest on jednak idealny, ma w sobie wady, głównie próżność i pychę. Bywa również zarozumiały i potrafi nadmiernie eksponować swoje powodzenie, co nie przysparza mu fanów.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Jaspis
Roślina: Fiołek

19 października

Człowiek urodzony 19 października jest bystry, spostrzegawczy, przenikliwy, nic się przed nim nie ukryje. Na pewno wyróżnia się na tle innych. Posiada w sobie duże pokłady wrażliwości, subtelności i skłonnościach artystycznych, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Wenus. Posiada wszechstronne zdolności i szerokie zainteresowania. Cały czas chce się uczyć, doskonalić, poznawać nowości. Bardzo dobrze radzi sobie w pracy, bez większego wysiłku dostrzega drobne błędy, niedociągnięcia. Szczegółowa analiza, nie jest dla niego żadnym problemem. Jest bystry, przenikliwy, posiada w sobie dużo sprytu, ale też szczęścia, a może widzi możliwości, których nie dostrzegają inni.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 19 października, to jest to Jego ponadprzeciętna przenikliwość i trafna spostrzegawczość. Umie zauważyć, kiedy dzieje się coś złego, na podstawie szczegółów potrafi rozpoznać intencje innych ludzi.

Jeśli chodzi natomiast o wady, to znacząco wyolbrzymia swoje sukcesy i zasługi, bywa, że się przechwala i usilnie stara się być w centrum zainteresowania.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Turmalin
Roślina: Róża

20 października

Osoba urodzona 20 października jest bardzo wrażliwa, wykazuje się bardzo dużą empatią, ale także szczegółowością. Jest w niej harmonia i sprawiedliwość za sprawą planety opiekuńczej, jaką jest Saturn. Gdy widzi taką potrzebę pomaga innym, nie waha się, nie udaje, tylko pomaga szczerze, ale nie poświęca się dla obcych sobie osób. Potrafi rozgraniczyć życie rodzinne i pozostałe, na przykład zawodowe. Dla bliskich, rodziny, zrobi wszystko. Ma dużą potrzebę szczegółowego planowania, czasu, czynności, zadań, bez tego jest zagubiona i nie działa już tak pewnie i sprawnie. Poza tym, daje jej to poczucie uporządkowania, posiadania nad wszystkim kontroli. Jest to osoba bardzo aktywna, zawsze znajdzie sobie coś do robienia w domu, ogrodzie, piwnicy. Cały czas ma zajęty i wypełniony obowiązkami po brzegi. Dzięki temu jaka jest, przyciąga do siebie wartościowe osoby, a przede wszystkim trafia na odpowiednie osoby, jeśli chodzi o uczucia. Często udaje jej się tworzyć stałe, i wartościowe związki.

Do głównych zalet osoby urodzonej 20 października należy jej opanowanie i zachowanie zimnej krwi, w przypadku problemów, awarii, wypadków. Jest to osoba, która zawsze wie, co powinna zrobić i na wszystko jest przygotowana.

Jedyną wadę, jaką można tu przytoczyć to zmienne nastroje, które czasami mogą być irytujące.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Szafir
Roślina: Róża

21 października

Człowiek urodzony 21 października wykazuje się niebywałą wręcz pomocą tym, którzy jej potrzebują. Ma niezwykły dar wyszukiwania tych, którzy są potrzebujący. Ma w sobie bardzo dużo empatii, zrozumienia, dobroci. Potrafi się wczuć w to, co czują inni, rozumie ich i daje im takie poczucie. Poświęca dla innych siebie i swój czas i nie umie przejść obojętnie obok potrzebujących. Oprócz dobroci i empatii planeta opiekuńcza, jaką jest Wenus obdarzyła osobę urodzoną 21 października w zamiłowanie do piękna, muzyki, a nawet talentów artystycznych. Potrafi o siebie zadbać, znaleźć czas tylko dla siebie, zająć się sobą, swoim wyglądem. Jest niezależny, wcześnie zaczyna dorosłe, samodzielne życie.

Zalet ma wiele, wszystko co robi w życiu może być zaletą, ale na największe uznanie zasługuje bezinteresowna pomoc innym ludziom, ale także zwierzętom.

Jeśli chodzi o wady, to raczej słabości, takie jak skłonność do nadmiernym przejmowaniem się swoim zdrowiem, czy doszukiwanie się zagrożeń, których nie ma.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Akwamaryn
Roślina: Róża

22 października

Człowiek urodzony 22 października jest nietuzinkowy, robi duże wrażenie na innych, przyciąga ich do siebie, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Jest marzycielem, osobą obdarzoną wyjątkową wyobraźnią. Potrafi ze zwykłych zdarzeń zrobić fascynującą przygodę. Dodaje, koloryzuje, podkręca rzeczywistość, jak o niej opowiada, ale przez to sam jest bardziej barwny, interesujący i ciekawy. Jest przy tym wrażliwy, subtelny i wykazuje zainteresowanie sztuką, w tym muzyką, która stanowi ważną część jego życia, dzięki wpływowi Wenus, jego planety opiekuńczej. Jest osobą oddaną i umiejącą się poświęcić zarówno dla rodziny, jak i pracy. Nikt i nic, nie jest w stanie jej przed tym powstrzymać. Umie postępować z ludźmi, ma na nich duży wpływ, a nawet tendencję do manipulowania i jest w stanie to zrobić, aby osiągnąć założony cel.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 22 października jest dobry, wyrozumiały, tolerancyjny dla innych, ale też dla siebie. Zna siebie, swoje słabości i całkowicie się akceptuje.

Co do wad, to jest ich kilka, nieszczerość, nadmierna wrażliwość i duża niecierpliwość.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Waga
Planeta opiekuńcza: Wenus
Kamień: Kwarc różowy
Roślina: Dalia

23 października

Człowiek urodzony 23 października, z jednej strony jest spokojny i zrównoważony, z drugiej waleczny, dzięki wpływowi Marsa, jego opiekuńczej planecie. Z pozoru spokojny i opanowany, prowadzi wewnętrzną walkę o osiągnięcie założonych celów. Jego celem jest między innymi bycie silnym wewnętrznie, posiadanie mocnego charakteru, nie załamywanie się. Stąd walka, bo spokojny i opanowany wewnętrznie nie jest, targają nim sprzeczne emocje. Na pewno osoba ta, nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów. Jest lubiany i ma dużo znajomych. Dobrze radzi sobie z problemami, choć wymaga to dosyć dużego wysiłku i dyscypliny wewnętrznej.

Główne zalety, osoby urodzonej 23 października, to dbanie i troska o rodzinę, najbliższych, słabszych, duża ambicja i upór i determinacja w realizacji założonych celów. Jest w tym nieustępliwy, nie odpuszcza, stara się ze wszystkich sił doprowadzić zadanie do końca.

Wady, jakie posiada, to tendencje do nałogów wszelkiego rodzaju i nieumiejętność panowania nad emocjami związanymi z uczuciami.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Rubin
Roślina: Orchidea

24 października

Osoba urodzona 24 października, wykazuje się dużą inteligencją i elokwencją. Jest urodzonym erudytą. Jej planeta opiekuńcza, jaką jest Pluton, odpowiada za różnorodność w zainteresowaniach, chęć przyswajania wiedzy z różnych dziedzin. Osoba ta, cały czas się uczy czegoś nowego, w każdych warunkach, słuchając, czytając, rozmawiając. Ponadto ponad wszystko, chce być inny, niezależny, wyróżniać się. Często zmienia miejsce zamieszkania lub fascynuje się podróżami, nie dla niego stagnacja i monotonia. W miłości jest bardzo emocjonalny, uczuciom oddaje się cały, bez reszty i tego samego oczekuje od partnera. Jak kocha, to całym sobą.

Główną zaletą człowieka urodzonego 24 października, jest jego oddanie bliskim i umiejętność uczenia się.

Natomiast największą wadą jest tendencja do wykazywania zachowań agresywnych, kiedy nie jest sobie w stanie poradzić z problemem. Jest to wbrew Jego charakterowi, gdyż przy tak dużej inteligencji, mógłby rozwiązać każdy problem rozmową, tu emocje biorą górę.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Pluton
Kamień: Opal
Roślina: Bez

25 października

Osoba urodzona 25 października jest bardzo inteligentna. Już od najmłodszych lat, wykazuje się ponadprzeciętną pamięcią i łatwością przyswajania wiedzy. Jest osobą silną, waleczną i dzięki opiekuńczej planecie, jaką jest Mars, ma tego pełną świadomość. Ma o sobie bardzo wysokie mniemanie, uważa, że jest ponadprzeciętny, że wie wszystko i zna się na wszystkim, choć nie jest to cała prawda, to jednak dużo wie i potrafi. Jest człowiekiem zamkniętym w sobie, choć jeśli jest ku temu okazja, nie ma problemów z kontaktami międzyludzkimi. Jednakże bardzo dużo energii kieruje na pracę zawodową, poświęca jej dużo czasu i bardzo się w nią angażuje. Przy jego emocjonalności, nie jest to najlepsza droga. Powinien umieć rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

Zalety osoby urodzonej 25 października są różnorodne, jest to mądrość życiowa, duża wiedza o niespotykanej tematyce, ambicja i upór.

Odnośnie wad, bardzo ważna jest tendencja do pracoholizmu, nadmierna wiara w siebie i swoje możliwości, wywyższanie się.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Agat
Roślina: Chryzantema

26 października

Człowiek urodzony 26 października na pewno nie jest towarzyski a nawet więcej, jemu w ogóle nie są potrzebne inne osoby do funkcjonowania. Zarówno jeśli chodzi o życie prywatne, jak i zawodowe. Przy takiej sile, jaką obdarzył go Mars, jego planeta opiekuńcza i takim nastawieniu na zmiany i ciekawość, jaki otrzymał od drugiej planety opiekuńczej, jaką jest Pluton, człowiek ten jest prawdziwie samowystarczalny. Jego umysł dostarcza Mu bodźców psychicznych, a szukanie nowych wyzwań i możliwości, zapewnia czas. Nie oznacza to, że człowiek ten nie zakłada rodziny, czy nie ma bliskich, owszem ma, ale sam się czuje bardzo dobrze. Lubi rozmyślać o sobie, o świecie, ale najlepiej czuje się pracując. Jako pracownik, jest nie zastąpiony, powiedzieć, że sam pracuje za kilka osób, to nie jest przesada. Czasami sam jeden potrafi podnieść firmę z kryzysu, bardzo się w to angażuje.

Główne zalety człowieka urodzonego 26 października to umiejętność poświęcenia się, siła, ambicja.

Jednakże wady posiada również i należą do nich pracoholizm, zaniedbywanie najbliższych, zbyt duża pewność siebie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars, Pluton
Kamień: Ametyst
Roślina: Orchidea

27 października

Człowiek urodzony 27 października ma wyrafinowany gust, bardzo dobre wyczucie stylu i smaku, potrafi odnaleźć sikę w nawet najlepszym towarzystwie. Zależy mu na tym, żeby dobrze wyglądać, mieć ładnie urządzone mieszkanie, należeć do elity, ale dużo jest w tym pozorów, bo z natury jest to osoba silna, waleczna pod wpływem Marsa, opiekuńczej planety, która nie pozwoli być temu człowiekowi łagodnym ani spokojnym. Jego charakter ujawnia się w chwilach wzburzenia, lub wtedy, kiedy bardzo mu na czymś zależy. Potrafi walczyć, potrafi być wzburzony a czasami nawet przejawia zachowania agresywne. Jest uparty, zawsze dąży do celu i osiąga je bez względu na wszystko i wszystkich. Działa systemowo, ustala wszystkie działania i po kolei je realizuje. Nie przejmuje się, kiedy nie wszystko mu wychodzi, jest cierpliwy i podchodzi do zadań tyle razy, że je zakończy powodzeniem.

Główne zalety człowieka urodzonego 27 października to spokój i opanowanie w działaniu, upór i determinacja, siła wewnętrzna, inteligencja.

Jeśli chodzi o wady, to na pewno jest to wywyższanie się, dążenie do władzy, zachowania agresywne.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Obsydian
Roślina: Kaktus

28 października

Człowiek urodzony 28 października jest głównie zapatrzony w siebie. Wierzy w swoją wyższość nad innymi. Ma bardzo dużą siłę, którą otrzymał od swojej planety opiekuńczej, jaką jest Mars. Charakteryzuje go siła woli, siła walki, skoncentrowanie na własnej osobie, potrzeba bycia ważnym, słuchanym, docenianym. Ma cechy przywódcze, władcze, traktuje ludzi jak podwładnych i nie liczy się z ich uczuciami. Jest dobry w tym co robi, jest inteligentny, przedsiębiorczy, ale nie tylko to wykorzystuje. Mimo swojej siły i przekonaniu o własnej wielkości, nie jest trudno Go urazić, jest przewrażliwiony na swoim punkcie i nie ma do siebie dystansu. Cokolwiek o sobie słyszy, z góry odbiera to negatywnie i to bardzo silnie odczuwa, złości się, nie radzi sobie z tym.

Zalet, człowiek, który urodził się 28 października ma dużo, ale większość z nich związane są z jego pracą, jest to sumienność, determinacja, upór, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, cierpliwość w działaniu, zaangażowanie.

Wady natomiast związane są głównie z podejściem do ludzi, bo nie szanuje ich, nie dba o nich, jest wymagający i surowy.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Granat
Roślina: Bez

29 października

Osoba urodzona 29 października, charakteryzuje się dużą wrażliwością. Jest ostrożna, szczegółowa, nawet w pewien sposób delikatna. Zmienna w nastrojach, za co zdecydowanie odpowiada Pluton, planeta opiekuńcza. Osoba ta, chce mieć wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, czuje się wtedy pewniej i przybliża go to do perfekcji. Jest bardzo dobrym pracownikiem, zaangażowany, zdeterminowany, dążący do realizacji celów, pod warunkiem, że zajmuje samodzielne stanowisko, lub jest przełożonym. Nie z tytułu wygórowanych ambicji a dlatego, że bardzo źle znosi polecenia i nakazy, cele narzucane przez kogoś i wymagania. Najlepiej pracuje samodzielnie ustalając sobie zarówno cele, jak i sposób ich realizacji.

Zalety, jakie posiada osoba urodzona 29 października to przede wszystkim umiejętność realizacji zadań, planowanie pracy własnej, opieka nad bliskimi, okazywanie uczuć.

Natomiast jeśli chodzi o wady, to na pewno jest dystans do innych ludzi, poza bliskimi, nieumiejętność współpracy i podporządkowania się, przesadyzm i doszukiwanie się czegoś, czego nie ma.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Pluton
Kamień: Rubin
Roślina: Mak

30 października

Osoba urodzona 30 października jest bardzo uczuciowa, potrzebuje drugiego człowieka, potrzebuje czułości, miłości. Marzy od wczesnych lat młodzieńczych o stałym związku lub nawet założeniu rodziny. Bywa, że zmieni wielu partnerów, zanim znajdzie tego jedynego. W życiu i pracy zawodowej też dużo zmienia, jest w ruchu, wiele razy zaczyna coś nowego. Za potrzebę zmian odpowiada planeta opiekuńcza, jaką jest w tym przypadku Pluton. Ale dzięki temu, osoba ta ma w sobie dużo łagodności, ciepła, szacunku do ludzi, choć równie dużo szacunku do siebie i poczucia własnej wartości. Jest to osoba bardzo pracowita, cały czas potrzebuje coś robić, być w ruchu. Ma wielu znajomych, ale mało prawdziwych przyjaciół, jego największym przyjacielem, jest partner, współmałżonek, ktoś, kogo darzy szczerym uczuciem i może zaufać.

Zalety osoby urodzonej 30 października to uczuciowość, uczciwość, konsekwencja w dążeniu do celu.

Natomiast główną jej wadą jest strach przed tym, że będzie nieprzydatna, porzucona, nieważna dla nikogo.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Pluton
Kamień: Jaspis
Roślina: Lilia biała

31 października

Człowiek urodzony 31 października jest mocno nastawiony na zarabianie pieniędzy i pomnażanie majątku i ma duże szanse na to, żeby spełnić te oczekiwania. Ma bardzo duży potencjał, inteligencję, przedsiębiorczość i bardzo dużo siły do ciężkiej pracy. Nie boi się zmian, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Pluton. Jest to człowiek w pewien sposób skazany na sukces, ale tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, nic samo w życiu do niego nie przyjdzie, ale sam może osiągnąć bardzo dużo. Wie, że może zrobić bardzo dużo, ale zawdzięcza to też innym ludziom, którym jest wdzięczny potrafi to docenić.

Główne i bardzo ważne zalety człowieka urodzonego 31 października to pomysłowość, ponadprzeciętny umysł, upór, sumienność, ale też liczenie się z drugim człowiekiem, szacunek do innych, docenianie wartości innych, zdrowy rozsądek.

Jeśli zaś chodzi o wady, to ma problem z otworzeniem się na drugiego człowieka, okazaniem uczuć, nie potrafi rozmawiać o problemach, przez co jest bardzo trudnym partnerem w związku.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Pluton
Kamień: Obsydian
Roślina: Bez

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *