Horoskop na grudzień dla wszystkich Znaków Zodiaku

Baran:

Dla zodiakalnego Baran grudzień będzie bardzo dobrym miesiącem. Na szczególną uwagę zasługują finanse Barana, które w tym miesiącu, będą w bardzo dobrej kondycji. Baran powinien jednak mieć na uwadze, że ostrożność nigdy nie zaszkodzi, a bardzo często pomoże.

Uczucia:

Zodiakalny Baran będzie miał w tym miesiącu bardzo dużo energii, którą obdarzy go Mars w kwadraturze Słońca. Jednakże tak duży przypływ energii, może nie działać dobrze na związek Barana, może on bowiem zatracić subtelność i wrażliwość. Dlatego powinien być on bardzo ostrożny. Na szczęście po 21 grudnia, wpływy na niebie przejmie Wenus w Wodniku i przy pomocy Słońca sprawi, że sytuacja w związku Barana ulegnie gwałtownej poprawie. Czekają go uczuciowe i namiętne chwile, a ci którzy myślą o powiększeniu rodziny, mogą w tym właśnie okresie spełnić swoje marzenia.

Samotny Baran ma szanse na poznanie nie jednej, a co najmniej kilku ciekawych osób, z którymi może połączyć go coś więcej. Powinien jednak zachować dużą ostrożność w wyborze odpowiedniej osoby, bo nie wszystkie z nich będą godne zaufania.

Kariera i finanse:

Grudzień będzie bardzo sprzyjającym miesiącem w kwestii finansów dla zodiakalnego Barana. Głównie za sprawą Marsa, który obdarzy go dużymi pokładami energii, dzięki czemu będzie miał on dużo siły do pracy. Wybitnie dobrze będą w tym miesiącu wyglądały kontakty Barana z przełożonymi, współpracownikami i podwładnymi. Baran będzie wiedział, czego chce i sprawnie to zakomunikuje. Po 9 grudnia, za sprawą Merkurego, uda mu się sfinalizować ważny projekt, czy podpisać intratną umowę, co sprawi, że finanse Barana będą się miały bardzo dobrze.

Zdrowie:

W tym miesiącu, sam Baran raczej nie będzie narzekał na swoje zdrowie. Jednakże powinien uważać na siebie, ponieważ za jego sprawą, mogą chorować inni. Swoim nieroztropnym zachowaniem może zarazić bliskie mu osoby, lub narazić je na choroby, swoim zachowaniem. To jest czas, w którym Baran powinien zadbać o najbliższych, bardziej niż o siebie.

Byk:

Dla zodiakalnych Byków będzie to dosyć trudny i wymagający miesiąc. Jednakże przy odrobinie wysiłku i ciężkiej pracy, może dużo osiągnąć i pokonać wszystkie problemy. Szczególną uwagę, Byk powinien zwrócić na swoje zdrowie.

Uczucia:

W grudniu, przez większą część miesiąca, bo aż do 20 grudnia na uczucia będzie miała wpływ Wenus, która sprawi, że związek Byka będzie harmonijny i spokojny. Czeka go w związku wiele miłych chwil i zrozumienie, pojawi się też namiętność. Temperatura w związku Byka ochłodzi się pod koniec miesiąca, kiedy to pod wpływem Marsa pojawią się negatywne emocje i chęć walki.

Samotne Byki będą w wybitnie towarzyskim nastroju. Czeka ich wiele spotkań ze znajomymi, wyjść do kina, czy na imprezy. Jednakże nie będzie to dla nich dobry czas na znalezienie miłości swojego życia.

Kariera i finanse:

Zodiakalny Byk, przede wszystkim powinien w tym miesiącu uważać na to, żeby nie łączyć uczuć ze sprawami zawodowymi, z tym bowiem, wiązać się będą tylko problemy. Poza tym, to dobry czas dla Byka w sferze zawodowej. Słońca w Strzelcu, wraz z Merkurym doprowadzą do zmian, z których na początku Byk może nie być zadowolony, ale okażą się one konieczne a w konsekwencji bardzo korzystne. Dodatkowo Jowisz, Saturn i Pluton w Koziorożcu, dadzą Bykowi bardzo dużo energii, a przez to sił do działania i ciężkiej pracy, co przyniesie wymierne korzyści finansowe.

Zdrowie:

W grudniu Byk powinien mocniej uważać na swoje zdrowie. Jego organizm będzie bardzo delikatny. Chwila nieuwagi może doprowadzić do silnego przeziębienia lub kontuzji. Na szczególną uwagę zasługują kobiety spod znaku Byka, będące w ciąży, to nie będzie dla nich najlepszy miesiąc.

Bliźnięta:

Grudzień będzie dobrym miesiącem, dla zodiakalnych Bliźniąt. Szczególnie dobrze będzie się układało Bliźniętom będącym w związku, a pod specjalnym nadzorem powinno się znaleźć zdrowie Bliźniąt.

Uczucia:

Wenus w Wodniku sprawi, że Bliźnięta odczują dużo zainteresowania ze strony partnera. Same zbyt wiele nie będą musiały robić, bo o wszystko zadba ich ukochana osoba. Bliźnięta doznają w tym miesiącu dużo romantycznych chwil, a także atrakcji i niespodzianek. A będzie bardzo przyjemnie, gdyż Mars w Skorpionie zwiększy ich pożądanie i libido. Grudzień upłynie im spokojnie i nie zepsują tego nawet nerwy, które pojawią się pod koniec miesiąca.

Samotne Bliźnięta, pod wpływem Słońca w Strzelcu spotkają ciekawą osobę, jednakże nie zwiastuje to poważnego związku, a jedynie przelotny, acz namiętny romans.

Kariera i finanse:

Już na początku miesiąca Merkury w Skorpionie, obdarzy Bliźnięta odwagą, co przełoży się na to, że będą miały cięty język i może zdarzyć się im powiedzieć więcej niż powinny. Co ważne może się to okazać potrzebne i oczyszczające atmosferę w pracy. Bliźnięta będą miały dużo siły i odwagi, również dzięki temu, że pomoże im w tym Mars, aby zadbać, a nawet zawalczyć o swoje. Dlatego, Bliźnięta mogą liczyć na nowe zadania, wyzwania, a nawet podwyżkę lub premię. Ważne jest jednak to, aby Bliźnięta postawiły na kontakty, współpracę i wyjaśnienie wszystkich niejasności ze współpracownikami, bo to oni pomogą im odnieść sukces.

Zdrowie:

Niestety, ale zdrowie Bliźniętom nie będzie dopisywało. Są wątłego zdrowia i mają słabą odporność. Dlatego są narażone, szczególnie w grudniu, na przeziębienia, zakażenia, choroby, które mogą je zatrzymać w domu co najmniej na kilka dni.

Rak:

Zodiakalne Raki czeka ciekawy miesiąc, zadowoleni powinni być wszyscy spod tego znaku, którzy ostatnio narzekali na gorszą kondycję finansową. Może się to właśnie w tym miesiącu zmienić na ich korzyść.

Uczucia:

Uczucia Raka, nie będą przez cały miesiąc dla niego najważniejsze, bo liczyć się będzie też praca, ale w jego związku będzie się dużo działo. Merkury i Mars w Skorpionie sprawią, że Rak intuicyjnie będzie wiedział czego oczekuje od niego, jego ukochana osoba, wykaże się przy tym bardzo dużą kreatywnością i pokaże wszystkie swoje umiejętności. Dzięki temu, w jego związku będzie w tym miesiącu bardzo gorąco i namiętnie, nie zepsuje tego nawet brak czasu, który Rak będzie odczuwał przez cały miesiąc, dla partnera czas znajdzie.

Samotne Raki pozostaną przy rozglądaniu się za kimś do związku, nie podejmą jednak żadnych konkretnych działań w tym kierunku. Zabraknie im determinacji i odwagi, bo na pewno nie kandydatów, których Rak oczaruje swoim urokiem.

Kariera i finanse:

Jowisz, Saturn i Pluton w Koziorożcu sprawią, że Rak będzie będzie skupiony na pracy i swoich obowiązkach, odważny w podejmowanych decyzjach, a nawet wyjdzie przed szereg, ze swoimi pomysłami. Na pewno mu się to opłaci, uda mu się bowiem zrealizować ważne zadania, czy to pod postacią pozyskania kontrahentów, czy też podpisania ważnych umów, czy też rozwiązania dużego problemu. Wszystko, czego się podejmie, zrealizuje w stu procentach. Zostanie dostrzeżony, a przy tym nagrodzony. W połowie miesiąca możliwy będzie dodatkowy zastrzyk gotówki.

Zdrowie:

Zarówno zdrowie fizyczne jak i stan duchowy będą u Raka w bardzo dobrym stanie. Tak dobrze Rak nie czuł się już dawno. To, co może mu w tym miesiącu doskwierać, to zmęczenie spowodowane brakiem czasu i natłokiem obowiązków. Rak chce swój czas dzielić po równo, dla wszystkich, zapomina jednak o sobie.

Lew:

Lwa czeka dobry miesiąc, szczególnie udany będzie koniec grudnia. Lwa czeka w tym okresie dużo pracy i podejmowanie ważnych decyzji, ale ze wszystkim sobie poradzi i stanie na wysokości zadania we wszystkich sferach swojego życia.

Uczucia:

Lwy będące w związku, przede wszystkim na początku miesiąca powinny zachować spokój, ponieważ Merkury w kwadraturze do Słońca będzie wzmagał konflikty i kłótnie rodzinne. Pozostałą część miesiąca opanują ciepłe uczucia do najbliższych i Lwa czeka dużo radości, miłości oraz radosnego czasu spędzonego z najbliższymi. Jego uczucia do ukochanej osoby szczególnie odżyją pod koniec miesiąca, kiedy to ogarnie go szczęście i radość z tego, co ma.

Samotne Lwy mogą spotkać prawdziwą miłość, lub tylko im się tak będzie wydawało. Na pewno mają szansę poznać kogoś, z kim połączy je gorące uczucie i bardzo duża namiętność.

Kariera i finanse:

Układ Jowisza i Wenus w połączeniu ze Słońcem wpłyną bardzo korzystnie zarówno na sprawy zawodowe, jak i finanse. W pracy Lew zabłyśnie, będzie królem towarzystwa, uda mu się porozumieć z każdym i na każdy temat. Pieniędzy na pewno mu nie zabraknie, wręcz przeciwnie, czeka go nagroda lub podwyżka, może się spodziewać takiego przypływu gotówki, że żadne wydatki go nie zaskoczą, a nawet zostanie coś co będzie mógł zainwestować. Dodatkowo, Lew może się spodziewać cennego prezentu.

Zdrowie:

Lwa w grudniu będzie rozpierała energia, żadne choroby nie będą mu groźne w tym czasie.

Panna:

Grudzień będzie ciekawym i zaskakującym miesiącem dla zodiakalnej Panny, a jedyne na co powinna uważać, to niekontrolowane wydatki i nietrafione prezenty.

Uczucia:

Wenus w Koziorożcu sprawi, że Panna poczuje się w swoim związku na tyle pewnie i stabilnie, że zapragnie pójść o krok dalej i zaplanować coś ważnego dla siebie i swojego partnera na przyszłość. Dodatkowo Mars sprawi, że wszystkie uczucia w grudniu Panna będzie odczuwała mocniej. To przełoży się na jej związek i rodzinę, obdarzy najbliższych dużą ilością uczuć i zaskoczy ich nie jeden raz. Postara się o miły nastrój i przygotuje miłe niespodzianki. Będzie w to zaangażowana całą sobą i włoży w to całą swoją energię.

Samotne Panny będą miały szansę poznać kogoś zupełnie innego, niebanalnego, intrygującego. Może być to obcokrajowiec, który zawróci jej w głowie, a znajomość ta, może okazać się jej miłością życia.

Kariera i finanse:

W sferze zawodowej Panna odważy się na mówienie głośno tego, co myśli. Podda również pod wątpliwość to, co jej się nie będzie podobać. Nie będzie uciekać przed dyskusjami, a nawet ostrą wymianą zdań. A wszystko to za sprawą Merkurego w Skorpionie, który da Pannie dużo odwagi i popchnie ją do walki o swoje zdanie. O ile Pannie się to opłaci, pod względem podniesienia wiary w siebie, o tyle zachowania takie, nie przełożą się na większe pieniądze, choć jej ich nie zabraknie. Panna powinna jednak uważać na niepotrzebne i zbyt duże wydatki, gdyż może się okazać, że pieniądze się jej za szybko rozejdą.

Zdrowie:

Panna nie powinna mieć poważnych problemów ze zdrowiem. To, na co powinna uważać, to odporność, bo w tym okresie znacznie się obniży. Dobra dieta i odpowiednia suplementacja na pewno jej w tym pomogą.

Waga:

Grudzień będzie dobrym miesiącem dla zodiakalnych Wag. To czas spokoju, przemyśleń, które mogą docelowo doprowadzić do ważnych wniosków.

Uczucia:

W grudniu Waga poczuje się w swoim związku spokojnie i pewnie. Głównie za sprawą Wenus, która obdarzy ją miłosnym i nostalgicznym nastrojem. Waga, wykaże się dużym romantyzmem, ale też będzie dużo analizować. Przez krótką chwilę, ten dobry nastrój, popsuje Mars w gwiazdozbiorze Strzelca, który sprawi, że Waga nabierze wątpliwości i podejrzeń do partnera. Jednakże są to sprawy do wyjaśnienia i przepracowania. To może nawet okazać się uzdrawiające dla związku.

Samotne Wagi powinny się nastawić na wiele spotkań z ciekawymi ludźmi. Będzie to dobry czas na poznawanie nowych osób i dobrą zabawę. Wagi będą w dobrym nastroju, dzięki czemu zrobią dobre wrażenie i zwrócą na siebie uwagę innych.

Kariera i finanse:

W tym miesiącu, głównie dzięki wpływowi Merkurego, Waga poważnie zastanowi się i zajmie swoimi finansami. Podejmie plany na przyszłość i zdecyduje się na duże zmiany. Może nawet już w grudniu zdecydować się na pójście inną drogą zawodową, tym bardziej, że Mars w Skorpionie będzie jej w tej kwestii sprzyjać.

Finansowo będzie to dobry miesiąc dla zodiakalnej Wagi. Pieniędzy jej nie będzie brakować. Niemniej nie jest to dobry czas na duże wydatki, a na inwestowanie w projekty, które w dłuższej perspektywie przyniosą jej duże zyski.

Zdrowie:

Waga w tym miesiącu szczególnie powinna zadbać o siebie i zrobić profilaktyczne badania, może się bowiem okazać, że wymagane będzie poważniejsze zajęcie się sobą, a może nawet wdrożenie leczenia.

Skorpion:

Dla zodiakalnego Skorpiona grudzień będzie dosyć udanym miesiącem, gwiazdy będą sprzyjać Jego szczęściu, lecz bez drobnych konfliktów się nie obejdzie.

Uczucia:

W tym miesiącu Wenus w koniunkcji z Plutonem sprawi, że relacje w związku Skorpiona będą bardzo silne, ale w wielu przypadkach waleczne. Dlatego może dojść do drobnych spięć i konfliktów, na przemian z wybuchami namiętności. To będzie dosyć ciężki miesiąc zarówno fizycznie, jak i psychicznie, pomimo nieporozumień, które będą miały miejsce, doceni bliskość i pomoc partnera.

Samotne Skorpiony mają szansę poznać osobę, w bardzo nietypowej sytuacji. Uczucie pojawi się niespodziewanie w sytuacji, której Skorpion będzie działał na rzecz innych, bezinteresownie i bezpłatnie. W takiej sytuacji spotka kogoś, kto nie zdoła się mu oprzeć.

Kariera i finanse:

Grudzień będzie dosyć krótkim miesiącem pracy, ale w zupełności wystarczającym do tego, aby Skorpion zabłysnął w pracy i pokazał się z bardzo dobrej strony, zarówno przełożonym, współpracownikom, czy kontrahentom. Wykaże się dużą kreatywnością i inwencją, czym dodatkowo zaimponuje osobom z pracy. Dodatkowo, wpływ Jowisza sprawi, że Skorpion podejmie decyzje odnośnie swoich finansów i postawi na oszczędności. W grudniu będzie miał odpowiednia zasoby, żeby zacząć. Powinien jednak uważać na inwestycje, to nie jest dobry czas dla Skorpiona na lokowanie środków w nieruchomości. Powinien raczej postawić na nowe projekty i inwestycje w sektor prywatnych działalności.

Zdrowie:

Kondycja Skorpiona w grudniu, nie będzie najlepsza i głównie o to powinien zadbać. Dni wolne sprzyjać będą uprawianiu sportu. Możliwy jest również kilkudniowy, aktywny wyjazd. Nie bez znaczenia dla zdrowia Skorpiona będzie również dieta, na którą szczególnie powinien uważać.

Strzelec:

Grudzień nie będzie najlepszym miesiącem dla Strzelca, a szczególnie jeśli chodzi o jego zdrowie, jednakże czekają go również bardzo dobre chwile.

Uczucia:

Słońce w Strzelcu, sprawi, że będzie miał on w sobie dużą potrzebę bliskości, to dobry czas na planowanie rodziny, a nawet na rozpoczęcie starań o dziecko. Mars jednak będzie przeplatał tą sielankę, drobnymi sprzeczkami. Strzelec będzie miał własne pomysły na spędzenie czasu wolnego, nie do końca tożsame z planami partnera. Będzie chciał ciszy i spokoju, choć czas będzie sprzyjał spotkaniom w gronie rodzinnym, a także z przyjaciółmi. Koniec grudnia rozrusza Strzelca i będzie on miał dużo lepszy humor.

Samotne Strzelce będą poszukiwały partnera, mając określone oczekiwania. Najważniejsze dla nich, będą osoby, które mogą być wpływowe i dosyć wysoko postawione, aby przez to podnieść swój prestiż i status. Niestety będzie problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby.

Kariera i finanse:

To będzie zdecydowanie miesiąc Strzelca, co najmniej do 22 grudnia, kiedy to Słońce będzie w znaku Strzelca. Dodatkowo od 9 grudnia, Merkury obdarzy go ogromną charyzmą i siłą do działania. Pierwszy tydzień miesiąca Strzelec przeznaczy na rozmyślanie i refleksję, ale później jego działania nabiorą tempa, żeby pod koniec miesiąca oddać się rodzinie i najbliższym. Co prawda Uran może pokrzyżować pewne plany Strzelca i nie wszystko mu się uda zrobić lub zakończyć. Niemniej nie będzie to nic na tyle poważnego, żeby mogło mu zaszkodzić. Finansowo Strzelec w grudniu będzie się czuł stabilnie, jednakże duże nieplanowane zakupy nie będą najlepszym pomysłem.

Zdrowie:

W grudniu zdrowie nie będzie najmocniejszym punktem Strzelca. Uran wpłynie niekorzystnie na samopoczucie Strzelca i mogą się u niego pojawić problemy, które wymagać będą leczenia farmakologicznego.

Koziorożec:

Grudzień będzie intensywnym czasem dla zodiakalnego Koziorożca. Ważne jest, aby nie działał pod wpływem emocji w uczuciach i zadbał o swoją pozycję w pracy.

Uczucia:

W tym miesiącu, Wenus w Koziorożcu obdarzy Koziorożca charyzmą i urokiem osobistym. Wpłynie to bardzo korzystnie na jego związek. Co prawda Pluton wprowadzi lekkie poddenerwowanie i może dojść do kilku spięć, głównie związanych z brakiem czasu i szybkim tempem życia, może nawet dojść do emocjonalnego szantażu, ale nie wpłynie to negatywnie na całość relacji. Pod koniec miesiąca, Koziorożec poczuje rodzinny nastrój i miło spędzi czas w gronie rodzinnym.

Samotne Koziorożce na brak towarzystwa nie będą narzekać. Same jednak nie będą miały na tyle odwagi, żeby zawalczyć o czyjeś zainteresowanie i uczucia. Może się jednak spodziewać, że spodoba się komuś na tyle, że rozpocznie ciekawą znajomość.

Kariera i finanse:

Grudzień przyniesie Koziorożcowi duże sukcesy zawodowe. Głównie za sprawą Marsa w Strzelcu, który sprawi, że Koziorożec nabierze wiatru w skrzydła i osiągnie to, czego inni nie będą w stanie zrobić. Szyki pomiesza mu trochę Uran, który sprawi, że znajdą się w pobliżu Koziorożca takie osoby, które będą chciały skorzystać na jego pracy, pod pozorem życzliwości i dobrych intencji. Dlatego Koziorożec powinien dbać o swoje i wierzyć tylko sobie. Finansowo, będzie to najlepszy miesiąc tego roku, znacznie odczuje przypływ pieniędzy, a może nawet poczuć bogactwo. Dzięki temu wzmożone zakupy nie będą stanowiły żadnego problemu.

Zdrowie:

W grudniu Koziorożec nie musi obawiać się o swoje zdrowie, na pewno przyda mu się odpoczynek i regeneracja. Tych kilka grudniowych dni wolnych, powinien do tego właśnie wykorzystać.

Wodnik:

Grudzień będzie dość ciężkim miesiącem dla zodiakalnego Wodnika, szczególnie w sferze zawodowej i zdrowotnej. Dużo lepiej będzie wyglądała jego sfera uczuciowa, która rozkwitnie, a może nawet wejdzie na wyższy poziom.

Uczucia:

Energia Wenus wraz z Jowiszem, Saturnem i Plutonem, sprawią, że życie miłosne Wodnika stanie się głębokie, intensywne i pełne przemyśleń na przyszłość. Od 20 grudnia Wenus w Wodniku skłoni go do podjęcia decyzji, a może nawet złożenia poważnych deklaracji. To dobry czas na oświadczyny, wspólne zamieszkania, a nawet planowanie powiększenia rodziny. Jednakże Wodnik powinien uważać, gdyż energia Marsa może doprowadzić do popełnienia błędów, które trudno będzie odwrócić. Co do poważnych deklaracji, Wodnik powinien być pewien tego, czego chce.

Samotne Wodniki, mają szansę na spotkanie miłości swojego życia.

Kariera i finanse:

Mars i Merkury w Skorpionie, może doprowadzić Wodnika do kilku konfliktów w kwestiach zawodowych. Warto w tym czasie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie potrwa to długo, o ile nie dojdzie do eskalacji problemów. Jeśli jednak Wodnik powstrzyma swoje emocje, to wpływ Merkurego sprawi, że jego relacje zawodowe staną się bardziej przyjacielskie. Dlatego tak ważne jest, aby wykazał się spokojem i opanowaniem. Wodnik w grudniu powinien być czujny w kwestiach związanych z finansami, Neptun może mu popsuć kilka planów, dlatego dodatkowe niezaplanowane wydatki nie są dobrym pomysłem.

Zdrowie:

Zdrowie Wodnika w tym miesiącu nie będzie najlepsze. Może się spodziewać problemów z infekcją, przeziębieniem, które dotyczyć będzie głównie układu oddechowego.

Ryby:

Zodiakalne Ryby czeka bardzo dobry miesiąc, czekają je nowe wyzwania i dużo miłości. Ryby mogą osiągnąć to, o czym tylko zamarzą, ale wszystko wymaga poświęcenia i ciężkiej pracy.

Uczucia:

Wenus w Koziorożcu sprawi, że Ryby będą w romantycznym nastroju, przez większość miesiąca. Przełoży się to bezpośrednio na ich związek. Ryby będą emanować ciepłem, dadzą partnerowi dużo dowodów miłości. Nie wykluczony jest również wyjazd we dwoje, czy też spędzenie kilku dni razem w odosobnieniu, gdzie padną konkretne deklaracje. Ryby mogą podjąć poważną decyzję, odnośnie powiększenia rodziny, czy też wspólnego zamieszkania. Na pewno czymś zaskoczą swojego partnera, a okoliczności będą sprzyjały temu, żeby już zaczęło się spełniać to o czym marzą.

Samotne Ryby będą tęsknić za uczuciem i bliskością, co może spowodować, że źle ulokują swoje uczucia, dlatego powinny włączyć rozsądek, zanim się poważnie zaangażują.

Kariera i finanse:

Słońce w Strzelcu i kwadraturze gwiazdozbioru Ryb obdarzy je ogromnym duchem walki i dużą ilością energii. Dzięki temu, Ryby jak rzadko kiedy będą w nastroju do walki o siebie, swoją pozycję i o to, żeby zostały dostrzeżone przez przełożonych i współpracowników. Mogą to osiągnąć, bo planety im sprzyjają, jednakże pod warunkiem, że włożą w to bardzo dużo pracy.

Grudzień będzie także miesiącem, w którym Ryby mogą pomyśleć o zmianie pracy lub założeniu własnej firmy. Kluczową rolę w osiągnięciu sukcesu zawodowego Ryb będą miały relacje z innymi ludźmi.

Zdrowie:

Ryby w grudniu będą przede wszystkim mocno zmęczone. Powinny zadbać o odpowiednią ilość snu i odpoczynku, a także odpowiednią suplementację witamin i minerałów.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *