Grudniowe dzieci

Grudzień to miesiąc, kiedy możemy obserwować słoneczną pogodę,
przy chłodnych lub wręcz zimnych dniach. Dla jednych są one zachwycające, inni ich unikają. Takie właśnie są grudniowe dzieci, z jednej strony bardzo pogodne, z drugiej strony czasem zamknięte w sobie i izolujące się od innych. Jeśli Twoje dziecko urodziło się do 21.12 to jest zodiakalnym Strzelcem, natomiast jeśli urodziło się od 22.12 jest zodiakalnym Koziorożcem.

Strzelec – Dzieci urodzone pod tym znakiem, mają bardzo optymistyczne podejście o życia. Są pełne energii, którą zarażają innych. Uwielbiają zabawę, mają duże poczucie humoru, pragną aktywnie spędzać czas. Zdecydowanie wolą zajęcia ruchowe od nauki. Z drugiej strony karty tarota pokazują, że są ciekawe otaczającego je świata, potrafią zadawać setki pytań, często zamęczając tym rodziców.

Powszechnym jest to, że mają problem ze skupieniem uwagi, dlatego w szkole są raczej przeciętnymi uczniami, mimo iż są inteligentne. Bardzo dobrze czują się wśród rówieśników, z którymi chcą spędzać każdą wolną chwilę. Czasem bywają lekkomyślni, ale zazwyczaj udaje im się wyjść z opresji. Dzieci te uwielbiają rywalizację i współzawodnictwo, dlatego często uprawiają sporty zawodowo, szczególnie dobrze odnajdują się w grach zespołowych. Rodzice mają najlepszy kontakt z zodiakalnym Strzelcem jeśli sami są aktywni i lubią ruch. Polecane zawody dla nich to sportowiec, lekarz, sędzia, nauczyciel, pracownik biura podróży, aktor, polityk.

Koziorożec – Dzieci urodzone pod tym znakiem, są zazwyczaj od młodych lat bardzo dobrze zorganizowane, wiedzą czego chcą i dążą do wyznaczonego celu. Są silne psychicznie i mają swoje zdanie, które ciężko im zmienić. Tarot pokazuje, że często są zamknięte w sobie i mają swój własny świat. Dobrze odnajdują się jako organizatorzy i osoby panujące np. wydarzenia szkolne. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Najczęściej od najmłodszych lat są bardzo samodzielne i samowystarczalne, dlatego nie są trudnymi dziećmi dla rodziców. Szybko się uczą i łatwo przystosowują do nowych warunków. Bardzo dobrze odnajdują się w towarzystwie rówieśników i starszych osób. Często od małego zachowują się jakby byli dorosłymi. Potrzebują wiele przestrzeni dla siebie i często lubią bawić się w samotności. Dla zodiakalnych koziorożców czas nie jest istotny, nigdy się nie śpieszą, dlatego ważne jest, aby rodzice wyznaczali konkretne godziny na dane zajęcia, aby się nie spóźniali. Są odpowiedzenie i zawsze doprowadzają sprawy do końca. W życiu dorosłym sprawdzą się praktycznie na każdym stanowisku managerskim, urzędniczym czy administracyjnym, a także jako doradca finansowy, rzeczoznawca, organizator szkoleń i imprez czy notariusz.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *