Magiczne zwierzęta – pająk

Choć większość z nas nie lubi pająków lub wręcz ich się brzydzi, lub nawet cierpi na arachnofobię,
to pająki są uważane za zwierzęta o bardzo dużej mocy magicznej i niestety są często niedoceniane. Pająki są szczególnie czczone w Chinach, w których uważa się, że stanowią one ochronę oraz podnoszą inteligencję domowników. Muzułmanie uważają, że pająk ocalił Mahometa. Pająki są uznawane za zwierzęta kreatywne, pracowite i tworzące coś z niczego, dlatego uważane są przypisuje im się symbol kobiecości.

Pająk symbolizuje twórczość i kreatywność. Pająki to małe i zwinnie zwierzęta, które możemy spotkać praktycznie w każdym klimacie. Tworzą nić, która z jednej strony jest bardzo delikatna, z drugiej mocą i wytrwała, zupełnie jak my- kobiety.

Nić pajęcza symbolizuje budowanie swojego życia, plecenie każdej sfery, które wzajemnie się uzupełniają i przeplatają się, tworząc nasze życie.

Pająki są jak ludzie, są płochliwe, mimo swoich rozmiarów, potrafią stworzyć niezwykle duże pajęczyny, którymi

łączą różnego rodzaju energię. Lubią spokój i samotność, ale przychodzi moment, kiedy ich przepiękna praca jest wystawna na światło dziennie. A my możemy przyglądać się i doceniać ten niesamowity, mistyczny obraz.

Pająk, jako że ma 8 odnóży, jest mistycznym symbolem nieskończoności, dążenia do doskonałości, kreatywności, dzięki której możemy osiągnąć spełnienie w każdej ze sfer życiowych, ale przede wszystkim w sferze finansów.

Pająk jest nauczycielem, tego, jak odcinać się od przeszłości, tego co złe i negatywne w naszym życiu i jak łączyć to, co nowe. Dzięki połączeniu jego nici możemy obserwować jak budować trwałe relacje i pozbyć się lęków, obaw i usunąć blokady z naszego życia.

Kiedy na swojej drodze spotkasz pająka, który jest przy swojej pajęczynie, to znak, że powinnaś zastanowić, się nad obieraną przez Ciebie drogą w życiu. Możliwe, że to magiczne zwierzę, chce Ci przekazać, abyś na chwilę zwolniła i zastanowiła się nad swoim życiem.

Mariwa

2 thoughts on “Magiczne zwierzęta – pająk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *