Karty Tarota – ukryta prawda

Tarot to sztuka, do której trzeba mieć talent, aby wykonywać ją dobrze. Narzędzie to wykorzystuje się, aby odczytać przyszłość, przeszłość i teraźniejszość, sprawdzić co może się wydarzyć, jak się przygotować do zbliżających się spraw lub uchronić przed tym co nas czeka.

Ta tajemnicza talia kart odkrywa to, co zakryte, ukazuje duszę, taką jaka ona jest naprawdę, a nie taką jaką my chcemy widzieć w sobie, czy w drugim człowieku. Karty pokazują nam prawdę o naszych marzeniach, lękach i pragnieniach.

Pochodzenie kart Tarota nie jest do końca znane i jasne. Uważa się, że pochodzą ze starożytnego Egiptu lub kultury indyjskiej czy chińskiej. W Europie karty tarota pojawiły się pod koniec XIV wieku we Włoszech. Natomiast bez względu na to, skąd karty tarota pochodzą, mają ogromną moc. Przy ich rozkładaniu liczy się wiele aspektów, między innymi kolejność wyciąganych kart, ich układ względem innych kart, a także rodzaj rozkładu.

Z kartami trzeba się zapoznać, nauczyć się je odpowiednio odczytywać, aby nie szkodzić sobie i innym. Jest to długi proces, ale dzięki kartom tarota można sprawić, iż nasze życie będzie lepsze, a my będziemy szczęśliwi. Talia kart tarota składa się z 78 kart i jest podzielona na dwie podstawowe grupy: Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart). Karty tarota służą do wróżenia, ale także do medytacji a także duchowego rozwoju.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *