Czerwone owoce i warzywa na zdrowie i szczęście

O tym, że owoce są zdrowe, nie trzeba nikomu pisać. W okresie lata szczególnie warto sięgać po nie, gdyż są naturalne, rosną same korzystając z pogody, dzięki czemu są jeszcze zdrowsze i pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czerwone owoce mają najwięcej witamin, ze wszystkim grup kolorystycznych owoców. Zawierają one dużo likopenu, czyli antyutleniacza, który obniża zły cholesterol, wpływa pozytywie na pracę serca, działa przeciwnowotworowa oraz odmładza.

Ponadto dzięki zawartości dużej ilości potasu, owoce te regulują pracę serca i pozytywnie wpływają na ciśnienie krwi. Dzięki antocyjanom – czyli barwnikom naczynia krwionośne ulegają wzmocnieniu. Natomiast barwnik zwany karotenoidy, poprawia nam się humor i mamy bardziej pozytywne podejście do życia, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsi. Czerwone owoce bardzo dobrze sprawdzą się w domowej apteczce, ponieważ wzmacniają odporność, działają przeciwzapalnie.

Ponadto czerwone owoce bardzo dobrze działają na koncentrację, dodają energii do działania i dodają kondycji. Dlatego warto sięgać po nie każdego ranka przed pracą. Czerwone owoce w szczególności truskawki i arbuzy, działają na popęd seksualny, są silnymi afrodyzjakami, dlatego warto także sięgać po nie w sypialni.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *