Mistyczne Zwierzęta

Zwierzęta od starożytności towarzyszyły człowiekowi. Były one czczone i wielbione. Zwierzęta mają o wiele bardziej wyczulone wszystkie zmysły niż ludzie. Dzięki temu czują więcej, a także widzą więcej. Czy czasem nie jesteś w pokoju z psem czy kotem, który patrzy się cały czas w jeden punkt bez powodu, i nie chce oderwać wzroku od tego od tego miejsca? Tak jakby widział tam coś lub kogoś. W takich sytuacjach widać, że zwierzę zachowuje się zupełnie inaczej niż w codziennych sytuacjach. Niektórzy nazywają to szóstym zmysłem zwierząt. Na pewno zwierzęta posiadają niezwykłe, magiczne zdolności.

W naszej kulturze największe znaczenia magiczne przypisuje się kotom i psom. Jeśli traktujesz swojego pupila dobrze, jesteś z nim blisko, to może się okazać, że pomoże Ci w różnych sytuacjach, a nawet może uratować Ci życie. Ja zajmę się dwoma najpopularniejszymi zwierzakami, których niezwykłe zdolności możemy obserwować na co dzień.

Kot. – Kot znany jest od dawna, był już czczony w starożytnym Egipcie. Kot ma moc ochrony przed złymi mocami i duchami. Koty posiadają także zdolność wygnania z domu złych duchów oraz złej mocy. Kiedy kot ociera się o Ciebie, nie odganiaj Go. Kot w ten sposób przekazuje Ci dobrą energię i wibracje, dlatego należy je przyjmować. Jeśli rozmawiasz z osobą,  którą podejrzewasz o nieczyste intencje postaraj się aby dotykać wtedy kota, dzięki temu, nic złego Ci się nie stanie. Wbrew powszechnej opinii czarny kot przynosi szczęście, a nie pecha :). Wiele osób do dzisiejszego dnia uważa także, że kot potrafi uleczyć chorą osobę, swoim mruczeniem lub wskazać chore miejsce. Ja wiem, że na pewno kot działa uspokajającą i kojąco oraz potrafi świetnie odstresować :).

Pies – Pies jest prawdopodobnie pierwszym znanym, oswojonym zwierzęciem. Psy potrafią nie tylko wyczuć emocje ich właścicieli, potrafią także wyuczyć ich zamiary ( jak np. wyjazd na wczasy, czy do weterynarza). Psy potrafią także wyczuć ciążę, zanim kobieta o tym wie. W takim przypadku, cały czas starają się być blisko i wręcz bronić kobietę, przed innymi osobami, tak aby nikt jej nie skrzywdził. Psy potrafią wyczuć zbliżające się ataki cukrzycy czy padaczki. Psy wyczuwają także śmierć swoich właścicieli, często zaczynają wtedy wyć, a po czasie okazuje się, że w tym samym momencie np. właściciel zginał w wypadku. Ciekawostką jest, że są prowadzone badania, które udowadniają, że psy potrafią wykryć miejsca, gdzie są zlokalizowane komórki nowotworowe, ich skuteczność to aż 70%- 90 % ( (dane prof. T. Jezierskiego z Instytutu Genetyki i Hodowli PAN w Jastrzębcu pod Warszawą.). 

Dlatego każdy, jeśli tylko dobrze obserwuje swojego pupila i traktuje Go należycie może korzystać z tej ogromnej mocy jaką maja psy i koty. Zacznij obserwować swojego domowego przyjaciela i przekonaj się na własnej skórze, o Jego niezwykłych zdolnościach. Może się okazać, że Twój zwierzęcy przyjaciel pomoże Ci w najmniej spodziewanym dla Ciebie momencie. 

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *