Magiczne rośliny – Cynamon

Cynamon pochodzi z Indii, gdzie był używany praktycznie od zawsze, następnie można było go spotkać w Chinach, a potem trafił do Egiptu, gdzie był używany nie tylko jako środek upiększający, ale też wykorzystywano go także do balsamowania zmarłych.

Cynamon, który jest używany w kuchni do wzmacniania smaku i aromatu, posiada wiele właściwości magicznych. Był i nadal jest stosowany w medycynie na problemy związane z układem pokarmowym, a także jako środek przeciwbólowy, jest silnym antyoksydantem. Działa przeciwzapalnie i wzmacnia odporność. Jest stosowany ponadto w kosmetyce, jako środek pomagający zmniejszyć trądzik oraz wszelkie przebarwienia skóry.

Cynamon ma także bardzo szerokie zastosowanie w magii. Przede wszystkim stosuje się go w magii ochronnej, a także magii przyciągającej bogactwo i powodzenie zawodowe. Może być także stosowany w magii wzmacniającej, gdyż powoduje, iż wzbiera w nas siły mentalne, dlatego też jest polecany osobom, które pragną wzmocnić się psychicznie i uzdrowić nie tylko swoje ciało, ale przede wszystkim umysł.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *