Horoskop na marzec 2022r. dla wszystkich Znaków Zodiaku

Baran

Marzec będzie bardzo dobrym miesiącem dla zodiakalnych Baranów, o ile odpuszczą, poddadzą się chwili i wykorzystają to, co przyniesie im los. A może się dużo dziać zarówno w sprawach uczuciowych, jak i zawodowych. Nie jedne drzwi staną w tym miesiącu przed nimi otworem.

Uczucia:

Już od początku miesiąca, kiedy to Wenus wkroczy w gwiazdozbiór Wodnika, Baran poczuje przypływ miłości i namiętności, dzięki czemu, jego związek rozkwitnie. Stan taki potrwa co najmniej do połowy marca. Druga połowa to czas dużej aktywności towarzyskiej. Baran w kontaktach społecznych poczuje się jak ryba w wodzie, a wszystko to za sprawą Słońca, które natchnie go pozytywną energią i bardzo dobrym humorem.

Dzięki wpływowi Słońca w drugiej połowie marca, również samotne Barany będą miały bardzo dobry towarzysko czas. Wśród nowo poznanych osób mają szansę na miłość i trwały związek.

Kariera i finanse:

Za sprawą wpływu Marsa w trygonie Plutona oraz Słońca, Baran w marcu, a szczególnie w drugiej jego połowie, ma szansę na znalezienie nowych możliwości zarobkowania. To będzie czas, w którym znajdzie wspólny język, z osobami, które będą chciały mu pomóc lub z nim współpracować. Wszystkie związane z tym możliwości powinien przeanalizować i wybrać najlepsze. Może to być nowy kontrakt, zlecenie, czy nawet wyjazd za granicę. Dodatkowo zarobione pieniądze, powinien zaoszczędzić, gdyż nie będzie to dobry czas na wydatki.

Zdrowie:

W marcu Baran będzie się cieszył dobrym zdrowiem i dużą energią. Aura będzie sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu, z czego powinien bardzo dużo korzystać.

Byk:

Marzec będzie zaskakującym miesiącem dla zodiakalnego Byka. Będzie się bardzo dużo w jego życiu działo, szczególnie jednak powinien on zadbać o swoje zdrowie, z tym nie warto igrać.

Uczucia:

Dla Byków pozostających w związku, udana będzie jedynie pierwsza połowa miesiąca. Tu poczuje względny spokój, a nawet ożywienie relacji, szczególnie dzięki przychylnemu Słońcu oraz odpowiadającej za uczucia Wenus. Niestety popędliwy Mars i równie mocny Merkury, w drugiej połowie miesiąca sprawią, że w ich związku pojawią się nieporozumienia i zazdrość, a brak czasu też nie będzie ich sprzymierzeńcem.

Zupełnie inaczej będzie wyglądała sytuacja samotnych Byków. W tym miesiącu mają szansę na poznanie kogoś z kim spędzą ciekawie czas. Szczególnie w drugiej połowie miesiąca, wykazując się dużą inicjatywą i kreatywnością, mogą zdobyć, a wręcz wywalczyć miłość.

Kariera:

Marzec będzie bardzo dobrym miesiącem, pod względem pracy i finansów dla Byka. Szczególnie przyczyni się do tego Uran, który obdarzy go siłą do działania, szukania nowych możliwości oraz Wenus w gwiazdozbiorze Wodnika, które zapewnią mu szczęście i powodzenie w podejmowanych decyzjach. Dlatego możliwości Byka w marcu odnośnie kariery i rozwoju są właściwie nieograniczone. Wszystkie siły powinien przeznaczyć na to, żeby iść do przodu, walczyć o lepszą pozycję, awans, podwyżkę. W tym miesiącu wszystko jest możliwe. Pieniędzy mu nie zabraknie, jednak czas pomyśleć o dobrym koncie oszczędnościowym lub lokacie.

Zdrowie:

W tym miesiącu Byk przede wszystkim musi uważać na dietę. To czas, w którym mogą się ujawnić tendencje, do bulimii, problemów z trawieniem i ogólnie z odżywianiem.

Bliźnięta:

Dla zodiakalnych Bliźniąt, marzec będzie bardzo dobrym miesiącem. Będzie im się dobrze wiodło zarówno w sprawach uczuciowych, ale ogromnym zaskoczeniem będzie niespodziewana poprawa finansów. Przy minimum zaangażowanie, maksimum korzyści, to ich dewiza na marzec.

Uczucia:

Za sprawą wpływu Wenus, jak również Marsa w gwiazdozbiorze Byka ten miesiąc, uczuciowo będzie bardzo dobry dla Bliźniąt będących w związku. Będą miały dużo czasu dla partnera i wykorzystają go w pełni. Czaka ich wiele miło spędzonych chwil. Możliwy jest też krótki wspólny wyjazd, lub po prostu wypad za miasto. W zupełności wystarczy im swoje towarzystwo i nie będą potrzebowali nikogo więcej, żeby się dobrze bawić. Co prawda sytuacja może się zmienić pod koniec miesiąca, jednakże nie na tyle, żeby miał być to duży problem, wystarczy trochę odpoczynku, a sytuacja sama się wyprostuje.

Samotne Bliźnięta będą w nastroju do tego, aby szukać swojej drugiej połowy. To może im się udać w drugiej połowie miesiąca, szczególnie przed 23 marca. Będą robiły dobre wrażenie i mają szansę zwrócić czyjąś uwagę.

Kariera i finanse:

Merkury przyczyni się do tego, że Bliźnięta będą miały dużo siły, do pracy. Trudno jednak powiedzieć, że będą się przemęczać. Do spraw zawodowych podejdą bardzo kreatywnie i część zadań, wykonają za nich inni, a same spiją śmietankę. Choć powinny być uważne i zachowywać cały czas pozory koncentracji i zaangażowania. I choć ten sam Merkury chwilowo wstrzyma finanse, to po 23 marca, spłyną one szerokim strumieniem, ku dużemu zaskoczeniu Bliźniąt. Pod koniec miesiąca będą mogły sobie pozwolić na spontaniczne zakupy dla poprawy nastroju.

Zdrowie:

Marzec będzie miesiącem, w którym Bliźnięta powinny baczniej zadbać o swoje zdrowie. To dobry czas na gruntowne bania kontrolne i zapobieganie, żeby w przyszłości uniknąć poważnych problemów.

Rak:

Marzec dla zodiakalnego Raka będzie szalony, nieoczywisty i nieprzewidywalny. Szczególnie w sferze uczuć, w której to będzie się bardzo dużo działo. Dobry czas, czeka Raka również w kwestii finansów, ale na to będzie musiał sobie zapracować

Uczucia:

Dzięki wpływowi Wenus i energetycznego Słońca, Rak będzie miał bardzo dobry kontakt z partnerem. Wbrew swojej naturze wyjdzie z inicjatywą spędzenia miło czasu z ukochaną osobą. Może nawet pójść o krok dalej i zabrać swoją drugą połowę w spontaniczną podróż. Dużo spokojnie, ale równie dobrze będzie w drugiej połowie miesiąca, kiedy to Rak wprowadzi nastrój intymności, gdyż sam będzie potrzebował wyciszenia i spokoju i chętnie zrobi to z partnerem.

W tym miesiącu o samotne Raki zadba Jowisz, który sprawi, że będą one bardzo towarzyskie, ale także atrakcyjne dla otoczenie. Mogą wzbudzać wręcz podziw, a stąd niedaleko do zauroczenia, a może nawet zakochania.

Kariera i finanse:

Na pracę Rak nie będzie mógł narzekać w tym miesiącu, szczególnie za sprawą Jowisza, który to sprawi, że Rak będzie wybitnie komunikatywny. Będzie w stanie porozumieć się z każdym i w każdej kwestii. To bardzo dobrze wpłynie na jakość i ilość wykonywanej pracy. Dodatkowo zyska też uznanie. Jeśli Rak ma w planie rozmowy z kontrahentami, negocjacje lub ważne rozmowy sprzedażowe, ale też odnoście nowej pracy, awansu, czy podwyżki, to pełny sukces może odnieść w okolicach połowy marca.

Zdrowie:

Rak będzie się bardzo dobrze czuł w tym miesiącu. Słońce da mu dużo energii, sukcesy uskrzydlą a aura poprawi mu humor, więc jego samopoczucie będzie lepsze niż kiedykolwiek.

Lew:

Marzec będzie dość ciężkim miesiącem dla Lwa. Czeka go wiele ograniczeń, konieczność walki o swoje. Może odczuwać też zawód, z tego powodu, że nie będzie w stanie osiągnąć założonych celów.

Uczucia:

Choć marzec ogólnie nie będzie najłatwiejszym czasem dla Lwa, w uczuciach nie będzie źle. Lew pozostający w związku, poczuje się w nim dobrze i stabilnie. A wszystko to dzięki Wenus oraz Słońcu, które pomogą zachować dobre relacje z partnerem i przyczynią się do tego, żeby uczucia były silne, a potrzeba przebywania z ukochaną osobą, odskocznią od problemów dnia codziennego.

Samotne Lwy przeżyją coś nowego. Uran zadba, aby w ich życiu pojawiły się zmiany. Oznacza to, że może się zmienić jego status uczuciowy. Z singla mogą zmienić się w osobę będącą w związku.

Kariera i finanse:

Sytuacja zawodowa i finansowa Lwa w marcu, nie będzie najłatwiejsza. A wszystko to przez Urana, który wejdzie gwiazdozbiór Lwa i wstrzyma go, wyhamuje i sprawi, że Lew pomimo tego, że będzie się starał, to nic nie będzie mu się udawać. Powinien więc wszystkie ważne sprawy odłożyć przynajmniej do 21 marca, kiedy to pełnia Księżyca w Wadze, poprawi nieco jego sytuację i pewne sprawy uda się przynajmniej wyprostować. Niemniej marzec będzie ciężkim miesiącem dla zodiakalnego Lwa i powinien on przede wszystkim zachować spokój i nie planować nic, co miałoby decydować o jego przyszłości.

Zdrowie:

Niestety, ale Lwy mogą mieć w tym miesiąc problemy ze zdrowiem. Czeka je ogólne przemęczenie, które sprawi, że mogą zostać wyłączone z życia na kilka dni. Szczególnie powinny uważać na układ krwionośny, ciśnienie i nerwobóle.

Panna:

Marzec będzie dla Panny czasem, w którym będzie musiała ona zachować spokój i zimną krew. Spotka się bowiem z takimi problemami i przeszkodami, na które nie będzie miała wpływu, a nerwy w niczym nie pomogą, a wręcz mogą zaszkodzić.

Uczucia:

Wpływ Merkurego sprawi, iż Panna przeżyje trudne chwile zarówno w związku i w domu. W związku, nie obejdzie się bez spięć, niezrozumienia i drobnych sprzeczek. W domu, bo wiele rzeczy pójdzie nie tak jak powinno, pojawią się opóźnienia, awarie, usterki i nieplanowane problemy. Na szczęście dla Panny Uran w Byku wpłynie na zmiany, które w tym wypadku będą pozytywne, a dodatkowo pod koniec miesiąca Wenus pozytywnie wpłynie na uczucia i pomoże w naprawie relacji.

Samotne Panny nie poznają nikogo ciekawego w marcu. Wszelkie próby nawiązania nowych relacji się nie udadzą, a wręcz wpłyną na pogorszenie ich stanu psychicznego. Dlatego w ogóle nie powinny marnować energii na poznawanie innych ludzi.

Kariera i finanse:

Uran nie wpłynie tylko na zmianę w sferze życia prywatnego, w dużym stopniu pomoże Pannie w pracy. To właśnie dzięki niemu Panna dokona zmian w pracy, które przełożą się na jej większą efektywność i wydajność. Panna zmieni kilka rzeczy w swojej pracy, a odczuje to bardzo pozytywnie, zarówno w odbiorze ze strony pracowników, pracodawców, a może nawet kontrahentów, ale też przełoży się to na większe finanse. Dlatego w tym miesiącu na brak pieniędzy, Panna nie powinna narzekać.

Zdrowie:

Mimo tego, że miesiąc ten nie będzie najspokojniejszy, Panna nie będzie narzekała na swoje zdrowie. To, na co powinna zwrócić szczególną uwagę, to odporność i układ trawienny.

Waga:

Marzec będzie dla Wagi dosyć dobrym miesiącem, szczególnie w sferze uczuciowej, ale finanse też będą całkiem zadowalające. Nie wszystko Wadze wyjdzie tak, jakby tego oczekiwała, ale powody do zadowolenia na pewno będą.

Uczucia:

Wenus będąca w gwiazdozbiorze Wodnika, przez większość miesiąca sprawi, że Wodniki będące w związku, będą się w nim czuły bardzo dobrze i swobodnie. Ich uczucia rozkwitną wraz z kwiatami na wiosnę. Dużo czasu poświęcą partnerowi i sprawią, że poczuje się on wyjątkowy i doceniony. Przy czym Waga będzie tego chciała, nie będzie odczuwać ani presji, ani przymusu. Sytuacja może się trochę pogorszyć po 23 marca, ale to nic poważnego, trochę gorszy czas.

Samotne Wagi mają szansę znaleźć w tym miesiącu prawdziwą miłość. Szczególny czas, w którym powinny rozejrzeć się szczegółowo dookoła siebie, to 21 marca, czyli czas równonocy wiosennej, kiedy to mogą spotkać swoją drugą połówkę i odnaleźć swoje szczęście.

Kariera i finanse:

W marcu będą się ścierały dwa wpływy na drodze zawodowej Wagi, pesymistyczny Merkurego, który przyniesie problemy, potknięcia i opóźnienia, oraz optymistyczny Marsa w gwiazdozbiorze Byka, który napełni Wagę siłą do walki o swoje. Dodatkowo na korzyść Wagi będzie działał także księżyc w Wadze, co przeważy pozytywną energię, która sprawi, że Waga, pomimo przejściowych problemów, ze wszystkim sobie poradzi.

Jeśli chodzi o pieniądze, to Waga nie będzie miała na co narzekać, a przezwyciężenie problemów i poradzenie sobie z problemami przełoży się na dużą gratyfikację finansową.

Zdrowie:

Waga w marcu nie będzie miała zbyt dużo czasu aby narzekać na zdrowie. Mimo tego, Waga powinna pamiętać, że odpoczynek jest jej niezbędny. To także dobry czas na pracę nad swoją kondycją. Waga powinna zacząć więcej się ruszać, to wpłynie bardzo korzystnie na jej ogólne samopoczucie.

Skorpion:

Marzec będzie dla Skorpionów bardzo ciekawym miesiącem. Jednakże marzec będzie wymagał od niego spostrzegawczości i refleksu, żeby dostrzec i w odpowiednim momencie skorzystać z możliwości, jakie pojawią się na jego drodze.

Uczucia:

Przez większość miesiąca, bo aż do 23 marca, Skorpion będzie prowadził bardzo aktywne towarzysko życie. Czeka go wiele spotkań, imprez, zarówno w gronie rodzinnym, jak i z przyjaciółmi. A wszystko to, za sprawą Słońca, oraz Wenus i Merkurego, które będą przebywać w Pannie. Skorpion będzie wesoły, miły, sympatyczny. Wenus sprawi, że uczucia w nim będą buzować i w tym miejscu warto, aby Skorpion się zastanowił, czy szukanie przygód poza związkiem, jest dobrym pomysłem, bo może stracić bardzo dużo, a nawet wszystko.

Samotne Skorpiony zdecydowanie mają szansę spotkać zarówno prawdziwą miłość, jak i osobę, z którą może połączyć go jedynie romans. Na pewno nie będą się nudzić w tym miesiącu.

Kariera i finanse:

Marzec za sprawą sprzyjającego układu planet, umożliwi Skorpionowi niespodziewany rozwój. Otworzą się przed nim drzwi do rozwoju i kariery. Za sprawą Słońca w koniunkcji z Marsem, Skorpion będzie miał bardzo dużo siły do pracy, a nawet walki o siebie. Pokaże wszystkim na co go stać oraz to, że może więcej od innych. I nie będzie się mylił, zostanie dostrzeżony i doceniony. To dobry czas na walkę o awans, rozwój, przejęcie nowych obowiązków. Pieniędzy Skorpionowi nie zabraknie w tym miesiącu, jednakże na większe zyski będzie musiał jeszcze zaczekać.

Zdrowie:

Ze względu na fakt, iż u Skorpionów będzie dużo się działo, będą one po prostu mocno przemęczone. Powinny jak najwięcej wypoczywać. Krótki wyjazd za miasto i spędzenie czasu na świeżym powietrzu, bardzo dobrze im zrobi.

Strzelec:

Marzec będzie dla Strzelców dobrym miesiącem, poza kilkoma problemami, wszystko będzie przebiegać płynnie. To ciekawy czas, odnośnie zabezpieczenia na przyszłość siebie oraz swoich bliskich. Dużo będzie się również działo w uczuciach.

Uczucia:

Strzelce będące w związku, przez większość miesiąca będą przeżywały miłosne uniesienia. Za wybuch gorących uczuć i namiętności, jakie będą odczuwać, będzie odpowiedzialna Wenus w Wodniku. To dzięki niej Strzelec jest gotowy zakochać się ponownie, a może nawet bardziej niż dotychczas w partnerze. Będzie między nimi dużo chemii, przyciągania, namiętności. Bardzo dużo czasu spędzą razem, może nawet wybiorą się na krótki urlop.

Samotne Strzelce mogą spotkać kogoś, kogo zauroczą i kto zauroczy ich. Trudno będzie im stworzyć na tej podstawie związek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrze się bawili.

Kariera:

Układ planet, a szczególnie wpływ Urana w gwiazdozbiorze Byka, wprowadzi dużo zmian w podejściu do pracy, ale też do wykonywania obowiązków. Strzelec poczuje przypływ sił, na pewno zasługę w tym będzie miało również Słońce. Nawet Merkury w Rybach, który przyniesie Strzelcowi zmęczenie i drobne problemy, nie zniechęcą go przed działaniami długoterminowymi, związanymi z rozwojem. Strzelec w tym miesiącu będzie miał szanse podpisać intratne umowy, obowiązujące co najmniej kilka lat. To dobry czas również na przedłużenie umowy o pracę, kontraktów, zakładanie lokat i innych finansowych przedsięwzięć. Wszystko to, ma szansę na duże zyski w przyszłości.

Zdrowie:

W marcu Strzelec nie będzie mógł narzekać na swoje zdrowie. Będzie miał dużo sił, energii, a wszystko to przełoży się na jego dobry stan fizyczny i psychiczny. Jedyne na co powinien zwrócić uwagę to układ trawienny i regularne spożywanie wartościowych posiłków.

Koziorożec:

Marzec będzie dla Koziorożców bardzo szczęśliwym miesiącem. Będzie mu się powodzić pod każdym względem, wszystko co robi, wymyśli, może zamienić się w intratny dochód. Jedynym małym minusem w tym szczęściu, może okazać się jego zdrowie.

Uczucia:

Koziorożce, dzięki Uranowi, który w tym miesiącu wkroczy w gwiazdozbiór Byka mocno skupią się na sprawach towarzyskich. Jak rzadko kiedy, Koziorożec w marcu będzie bardzo towarzyski, stanie się wręcz gwiazdą imprez. Zdobędzie dzięki temu nowych przyjaciół, którzy zostaną z nim na długie lata. Na takich zmianach ze strony Koziorożca, zyska również jego partner, ponieważ poczuje wybuch uczuć i silne zainteresowanie. To właśnie Koziorożec w tym miesiącu będzie wykazywał zainteresowanie partnerem, okaże mu dużo uczucia i przygotuje niejedną niespodziankę.

Samotne Koziorożce mają szansę oczarować nie jedną osobę, a wśród nich znaleźć tą jedną, której z czasem oddadzą swoje serce.

Kariera i finanse:

W sferze zawodowej, ten sam Uran w Byku, pomoże Koziorożcowi dokonać dużych zmian, a Merkury da mu bardzo dużo sił, aby tego dokonać. To będą duże życiowe zmiany. Jeśli nie zmiana pracy, to zmiana zupełnie drogi zawodowej, znalezienie nowych, zupełnie innych możliwości. Możliwa też jest zmiana stanowiska, a w szczególności awans na wyższe stanowisko, start w wyborach, a może nawet wyjazd na stałe zagranicę. Jednakże wszystko, co w tym miesiącu zrobi, przyniesie mu w dosyć krótkim czasie duże pieniądze, pierwsze mogą pojawić się już w tym miesiącu. Dlatego na finanse również nie będzie narzekał.

Zdrowie:

Zdrowie Koziorożców w tym miesiącu, to ich najsłabszy punkt. Zmęczenie da o sobie znać, dlatego wypoczynek i sen, będą niezbędne. Na pewno bez wizyty lekarskiej się w tym miesiącu jednak nie obejdzie.

Wodnik:

Marzec będzie dla Wodnika dobrym miesiącem. Najlepiej będzie mu się układać w sferze uczuć, tu czeka na niego spełnienie i szczęście. Sprawy zawodowe będą również dobre, jednakże najważniejsze jest to, że nie spotkają go w tym miesiącu poważne problemy.

Uczucia:

Już na początku miesiąca Wenus wejdzie w gwiazdozbiór Wodnika, dlatego w uczuciach, marzec będzie niesamowity. Wodnik będzie roztaczał magiczną aurę, będzie się wyróżniać, wszyscy będą na niego zwracać uwagę, choć sam niewiele będzie musiał robić. Szczególne względy otrzyma od swojego partnera, który kolejny raz się w nim zauroczy i okaże mu morze uczuć. Ten miesiąc sprawi, że ich związek przeżyje odrodzenie, a być może będzie mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Samotne Wodniki będą mogły w tym miesiącu wybierać, wśród tych, których oczarują tylko i wyłącznie swoim jestestwem. Mają bardzo duże szanse na prawdziwą, trwałą i szczęśliwą miłość.

Kariera i finanse:

Marzec będzie dobrym czasem na otworzenie się, przedstawienie swoich pomysłów, które właśnie w tym miesiącu będą miały szansę na spełnienie. Możliwości Wodnika na pokazanie siebie, swoich możliwości i kreatywności będą duże. Jednakże całkowite powodzenie będzie uzależnione od tego, czy Wodnik poradzi sobie z wyrażeniem siebie, komunikacją, odpowiednim przedstawieniem swoich racji. Jeśli to udźwignie, osiągnie sukces, otrzyma to, o czym myślał od dłuższego czasu, ale bał się zaryzykować, zarówno Słońce, jak i Księżyc pomogą mu się przełamać i wygrać.

Zdrowie:

Wodniki w tym miesiącu mogą mieć problemy z układem krążenia, ciśnieniem i sercem. Dużo będzie działo się w ich życiu i ich organizm to odczuje.

Ryby:

Marzec będzie bardzo dobrym miesiącem dla Ryb. Będą one miały dużo siły i energii do działania. Jednakże najważniejsze będą zmiany, które się wydarzą. Rybom dobrze będzie się powodzić w każdej sferze ich życia, jednakże na szczególną uwagę zasługuje ich kariera.

Uczucia:

W uczuciach u Ryb dużo się wydarzy. Na pewno nastąpią zmiany, choć nie chodzi tu o zmianę partnera. Za sprawą Urana w Byku, Ryby poczują potrzebę zmian w sobie. Począwszy od zmiany wyglądu na bardziej seksowny i uwodzicielski, poprzez zmianę myślenia, aż po zmianę zachowania. I choć ich partner mógłby się zdziwić, nie zrobi tego, bo Ryby nie dadzą mu powodu do zazdrości, a wręcz przeciwnie, wszystko to zrobi dla ukochanej osoby. Dlatego czeka ich czas miłości i spełnienia.

Samotne Ryby również dokonają zmian, jednakże w tym wypadku w wyborze ewentualnego partnera i zwrócą uwagę na kogoś, kogo wcześniej nie wzięłyby pod uwagę. To będzie bardzo dobry kierunek, gdyż mogą tym sposobem odnaleźć prawdziwą miłość.

Kariera i finanse:

Szczęście i dobra passa Ryb, objawi się również w tej sferze. Nawet energia Merkurego, która na innych działa negatywnie, da Rybom w tym miesiącu dużo sił do działania, pokaże nowe możliwości i zachęci do działania i walki o swoje. Działanie spokojne, bo nie o walkę tu chodzi, ale rozsądne podejście, które konsekwentnie realizowane, będzie prowadzić Ryby na sam szczyt. Ryby w tym miesiącu zostaną zauważone i docenione, co wzmocni ich poczucie własnej wartości.

Zdrowie:

Ryby w tym miesiącu będą się cieszyć bardzo dobrym zdrowiem i równie silną energią. Nie grożą im żadne poważne choroby, a wręcz przeciwnie, będą się czuć fenomenalnie.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *