Horoskop Urodzeniowy – Styczeń

01 stycznia

Osoba urodzona 1 stycznia ma bardzo racjonalny i analityczny umysł. Człowiek ten jest przenikliwy, nic się przed nim nie ukryje, widzi dużo więcej niż inni i rozumie więcej niż inni. Posiada bardzo dużą mądrość życiową i charakteryzuje się pewnością siebie i sprawiedliwością, jest też ostrożny, opanowany i zrównoważony. Jest mocno poukładany i potrafi nad sobą panować, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Potrafi walczyć z uporem i radzić sobie z różnymi problemami, które, trzeba przyznać, często miewa. Szczególnie jeśli chodzi o sprawy finansowe, nie ma szczęścia i trudno przychodzi mu zbicie majątku.

Główne zalety człowieka urodzonego 1 stycznia, to sprawiedliwość, uczciwość i poszanowanie drugiego człowieka. Jest też inteligentny, uparty i pracowity. Swoją mądrość, bardzo często, wykorzystuje, aby pomóc innym.

Jeśli chodzi o wady, to nie ma ich wiele, jednak można tu wspomnieć o jego łatwym wpadaniu w gniew i złość, długie chowanie urazy i zawiści, lekka próżność i oczekiwanie zainteresowania.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Malachit
Roślina: Malwa

02 stycznia

To, co wyróżnia osobę urodzoną 2 stycznia, to jej stateczność, powaga i olbrzymia mądrość, które sprawiają, że ludzie mu wierzą i ufają, czasami bezwzględnie i całkowicie. Jest to człowiek zamknięty w sobie, spokojny, dyplomatyczny. Już we wczesnej młodości jest dużo bardziej rozwinięty niż jego rówieśnicy. Dzięki swojej planecie opiekuńczej jaką jest Saturn, jest bardzo ambitny i uparcie dąży do wyznaczonego sobie celu. Jest pilny, rzetelny, skory do nauki, przez całe życie.

Zalety osoby urodzonej 2 stycznia są liczne, przede wszystkim wywiera bardzo dobry wpływ na innych ludzi, nie wykorzystuje ich przy tym. Jest człowiekiem prawym, godnym zaufania. Ma bardzo dużo siły wewnętrznej, uporu, determinacji. Jest na ogół pozytywnie i optymistycznie nastawiony do ludzi i świata.

Co do wad, człowiek ten jest wrażliwy na swoim punkcie, źle znosi porażki i popada w stany depresyjne, za każdym razem, kiedy coś mu nie wyjdzie. Mimo swojego życiowego optymizmu i mimo tego, że jest bardzo mądrym człowiekiem.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Stokrotka

03 stycznia

Osoba urodzona 3 stycznia jest przede wszystkim bardzo ambitna, jak większość Koziorożców. To, co ją wyróżnia, to nadmierna niecierpliwość, duża siła, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Jest to człowiek, któremu bardzo zależy na karierze, osiąganiu sukcesów. Chce on dominować, wzbudzać podziw. Ma też cechy przywódcze. Działa stanowczo, z uporem, ale powoli i systematycznie, krok, za krokiem, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jest bardzo wrażliwy na swoim punkcie, źle znosi porażki. Potrafi być bardzo nieprzyjemny, wręcz wrogi i mściwy, dla osób, które go nie doceniają, krytykują i nie zgadzają się z nim. Długo chowa urazę, bywa, że nigdy mu nie przechodzi. Tworzy sobie wrogów i trudno go przekonać do zmiany zdania o kimś, nawet jeśli ten ma dobre intencje.

Zalety jakie posiada człowiek urodzony 3 stycznia to umiejętność przekonywania innych, dobra komunikacja, zdolności organizacyjne i przywódcze. Ponadto jest niezwykle opanowany i potrafi panować nad swoimi emocjami.

Co do wad, to jest materialistą, zrobi wszystko, żeby osiągnąć swój cel, czasami wręcz za dużo.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Onyks
Roślina: Stokrotka

04 stycznia

Człowiek urodzony 4 stycznia jest obdarzony bardzo dużą energią. Działa szybko, sprawnie, najczęściej wszystkie czynności kończy przed czasem. Jest bardzo ambitny, ale też wrażliwy na swoim punkcie. Bardzo ważne dla niego jest to, co myślą o nim inni. Chce być doceniany, stawiany za wzór, przykład. Ważne jest dla niego też to, żeby inni długo o nim pamiętali. Dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn ma na tyle ambicji, motywacji i siły, że jest w stanie tego dokonać. Zazwyczaj cieszy się dużym szacunkiem wśród innych i na pewno się wyróżnia. Osoba ta, nie boi się zmian, a nawet do nich dąży, często łączy się to z zachowaniami ryzykownymi, których się nie boi, nawet jeśli wie, że może ponieść za to konsekwencje.

Główne zalety człowieka urodzonego 4 stycznia to ambicja, determinacja w dążeniu do osiągnięcia wysokiego statusu materialnego. Wykazuje się przy tym bardzo dużym szacunkiem do innych ludzi, jest również sprawiedliwy.

Jeśli chodzi o wady, to tą najważniejszą jest bardzo duża uczuciowość, gdzie człowiek ten zwraca uwagę głównie na fizyczność i powierzchowność.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Malwa

05 stycznia

Człowiek urodzony 5 stycznia jest przede wszystkim bardzo zaradny, dobrze zorganizowany, ambitny, uparty i niesamowicie zdeterminowany na osiąganie zamierzonych celów. Bardzo dobry pracownik, ale też równie dobry przełożony. Potrafi się podporządkować, ale też zarządzać. Tą wielką siłę i upór zawdzięcza w dużym stopniu swojej planecie patronującej, jaką jest Saturn. Ale osoba ta bywa też nieprzyjemna dla innych, obcesowa i złośliwa, szczególnie wtedy, kiedy ma zły nastrój. Nie umie na tyle panować nad emocjami, żeby nie dało się tego zauważyć. Ale jest na tyle dobry w tym co robi i jak robi, że zyskuje powszechny szacunek, jest doceniany, a nawet podziwiany. Sam w stosunku do ludzi ma dosyć duży dystans, nieufność, zanim bardzo dobrze kogoś nie pozna, ale dzięki temu, trudno nim manipulować, czy też go oszukać.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 5 stycznia jest uparty, zdecydowany, pracowity i konsekwentny w działaniu. Potrafi poradzić sobie z każdym problemem w każdej sytuacji.

Główne jego wady to zmienne humory, trudny, ciężki charakter, stawianie siebie wyżej niż innych i duża zazdrość.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Jaśmin

06 stycznia

Człowiek urodzony 6 stycznia jest miły, sympatyczny, wyrozumiały, bardzo przez wszystkich lubiany. Dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn, jest konsekwentny w działaniu i systematyczny. Natomiast to, co wyróżnia tego człowieka, to niesamowity wpływ, jaki ma na ludzi. Potrafi sobie zjednać każdego. Ludzie obdarzają go zaufaniem, lgną do niego. Bardzo często ufają mu ludzie wysoko wykształceni i o wyższym statusie materialnym i wyższej pozycji zawodowej. Między innymi dlatego, jest w stanie dużo osiągnąć i wiele drzwi stopi przed nim otworem.

Jest on również uzdolniony w wielu dziedzinach, w tym wykazuje talenty artystyczne, posiada duże wyczucie stylu, estetyki, elegancji, smaku.

Jeśli chodzi o zalety, to nie można odmówić człowiekowi urodzonemu 6 stycznia stwierdzenia, że jest wszechstronnie uzdolniony, ambitny, pełen zapału w działaniu, konsekwentny i bardzo dobry. Nikogo nie krzywdzi i jest dobrym przyjacielem.

Główną jego wadą jest to, że nikogo nie słucha, jest zacięty w swoich postanowieniach, buja w obłokach i żyje często iluzją.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Granat
Roślina: Malwa

07 stycznia

Osoba urodzona 7 stycznia wykazuje bardzo dużą potrzebę niezależności i dąży do tego, przez całe swoje życie. Jest przy tym ambitny i konsekwentny w swoich działaniach, dzięki swojej planecie opiekuńczej jaką jest Saturn, i zawsze dąży do postawionego sobie celu. Człowiek ten jest dobrym pracownikiem, jest lojalny, godny zaufania, ambitny, ale nie czuje się komfortowo pracując dla kogoś i u kogoś. Chce ponad wszystko być samodzielny i samowystarczalny, wkłada w osiągnięcie tego celu całą swoją energię. Jest odważny, zdecydowany, dlatego nie boi się walczyć o swoje, ma dużą wiedzę i wie, że może dużo osiągnąć.

Główne zalety człowieka urodzonego 7 stycznia to spokój, cierpliwość, wytrwałość, upór. Dobrze radzi sobie w każdej sytuacji, jest dokładny i szczegółowy.

Jeśli zaś chodzi o wady, to trzeba tu wspomnieć o jego nadmierna ambicja i chęć osiągania swoich celów i sukcesów za wszelką cenę. Potrafi wiele poświęcić, w tym inne osoby. Nie jest osobą towarzyską i nie ma wielu przyjaciół wokół siebie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Granat
Roślina: Jaśmin

08 stycznia

Dla człowieka urodzonego 8 stycznia, jedną z najważniejszych rzeczy, jest prawość, stałość i duży upór w działaniu. Jest dobrze ułożony, elokwentny, potrafi się zachować w każdym towarzystwie. Działa spokojnie, ale zdecydowanie i pewnie, wie czego chce i potrafi to osiągać, między innymi dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Ma ciężki charakter, jest zaborczy, uparty, zazdrosny, dlatego trudno z nim stworzyć związek, a potrzebuje uczucia, bliskości i cierpi, kiedy tego nie ma. Jest człowiekiem, który, albo jest przyjacielem na całe życie, albo powoduje, że się go unika. Wchodzi w relację cały, chce bardzo dużo, czasami wręcz przesadza i nie każdy jest to w stanie wytrzymać.

Główne zalety człowieka urodzonego 8 stycznia jest jego energia w działaniu, wierność, opiekuńczość. Jest bardzo lojalny i oddany zarówno dla najbliższej rodziny, jak i przyjaciół, nigdy nie odmówi pomocy i zrobi wszystko, żeby pomóc.

Główne jego wady, to nadmierna kontrola najbliższych, stosowanie ograniczeń, skąpstwo, zbyt duże wymagania stawiane najbliższym. Dodatkowo wpada w złość, jeśli nie dostaje tego, co chce.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Onyks
Roślina: Malwa

09 stycznia

Osoba urodzona 9 stycznia jest rozdarty, nieprzewidywalny, zmienny. Ma w sobie dwie natury, w jednaj chwili jest miły, dobry, wręcz czarujący, a w drugiej zamknięty w sobie, ale też zły, a nawet wściekły. Walczą w nim dwie siły, jedna to upór, siła, determinacja, dzięki swojej planie opiekuńczej, jaką jest Saturn, a druga to ponadprzeciętna wrażliwość. Człowiek ten czuje i przeżywa więcej i bardziej niż inni. Widzi też więcej, działa zmysłami, widzi nastroje, podejście, nastawienie innych, czuje ich lęk, złość, strach. Choć bardzo dużo pracuje nad swoim rozwojem duchowym, sam swoich skrajnych nastrojów do końca nie rozumie. Nie wie też, dlaczego przeżywa wszystkie stany, emocje i uczucia bardzo silnie.

Zalety człowieka urodzonego 9 stycznia to bezgraniczna miłość i całkowite oddanie się drugiej osobie. Wzniosłe czyny, bez oglądania się na siebie, walka o najbliższych.

Natomiast główne jego wady to brak szczerości, nie mówienie prawdy, dopowiadanie, mówienie o czymś, czego nie ma. Ciężki charakter.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Agat
Roślina: Stokrotka

10 stycznia

Człowieka urodzonego 10 stycznia charakteryzuje jego ogromna pewność siebie. Poza tym jest cierpliwy, wytrwały opanowany. Potrafi działać pod presją i w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji. Wierzy w siebie, że może wszystko i ta wiara bardzo pomaga mu w życiu. Ta siła, waleczność i pokonywanie przeszkód, ma w sobie, dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jest to człowiek niezłomny, przez co imponuje innym, jest dla nich wzorem do naśladowania. Zależy mu na osiągnięciu wysokiej pozycji społecznej i materialnej. Czasami poświęca na realizację tego celu całe życie i zdarza się, że przysłania mu on cały świat i nic innego się dla niego nie liczy. Ale wtedy cierpią najbliżsi.

Zalety człowieka urodzonego 10 stycznia, to na pewno jego niezachwiana wiara w siebie, upór, determinacja. Jest też miły, uprzejmy, pomocny, ma bardzo dobry wpływ na ludzi, widzi w nich więcej niż oni sami w sobie. Ma szacunek do innych i jest dobrym przyjacielem.

Jego główną wadą jest to, że bardzo źle znosi porażki i nie potrafi przegrywać.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Malachit
Roślina: Jaśmin

11 stycznia

Człowiek urodzony 11 stycznia jest bardzo przedsiębiorczy, a nawet obrotny. Wszędzie potrafi wykorzystać okazje, które są w jego pobliżu. Uchodzi za zdystansowanego, chłodnego, z małą ilością uczuć i emocji, ale to tylko pozory. Siłę dała mu jego planeta opiekuńcza, jaką jest Saturn, ale ma w sobie dużo wrażliwości i emocji, nie chce jednak tego okazywać. W jakimś stopniu, to okazałoby jego słabość, czego absolutnie nie chce. Chce być niezależny, chce mieć kontrolę nad swoim życiem. Potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Dzięki swoim wrodzonym cechom charakteru zazwyczaj zajmuje wyższe stanowiska i bardzo dobrze zarządza, zarówno ludźmi, zadaniami, jak i procesami.

Główne zalety człowieka urodzonego 11 stycznia, to ponadprzeciętne opanowanie, wywieranie pozytywnego wpływu na innych, opiekuńczość. Jest rozsądny i opanowany, przez co nie wpada w kłopoty.

W przypadku wad powinno się wymienić w tym miejscu próżność tego człowieka i widoczne wywyższanie się oraz potrzeba imponowania innym.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Stokrotka

12 stycznia

Człowiek urodzony 12 stycznia jest silny, uparty i zdeterminowany, głównie dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Potrafi on doprowadzić każde zadanie do końca. To, czego nie uda mu się zrobić, dokończyć, to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Ma duże ambicje życiowe, zawsze podnosi sobie wyżej poprzeczkę. Cały czas się rozwija, co doprowadza go często do dużych pieniędzy i wysokiego stanowiska. Do wszystkiego w życiu dochodzi sam i sam sobie wszystko zawdzięcza. Trzeba przyznać, że ma wiele talentów i umiejętności, które mu w tym pomagają. Jest nietuzinkowy i ponadprzeciętny. Robi duże wrażenie na innych, potrafi wpływać na ludzi do tego stopnia, że bardzo szybko mu wierzą i ufają, a on tego nie wykorzystuje. Jest przy tym bardzo pewny siebie, przekonany o swojej nieomylności.

Zalet, człowiek urodzony 12 stycznia, ma bardzo dużo, jego cechy charakteru, predyspozycje, podejście i traktowanie drugiego człowieka, to wszystko jest w nim na plus. Jest mądry, pracowity i szczery.

Co do wad, to można tu wspomnieć o przyziemności, jaką w sobie ma, cele wyższe, idee, inne niż dla siebie samego, są mu obce.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Gwiazda Betlejemska

13 stycznia

Osoba urodzona 13 stycznia jest niewątpliwie bardzo inteligentna. Posiada przenikliwy umysł, myśli racjonalnie, analitycznie i bardzo logicznie. Działa powoli, ale rozważnie. Między innymi, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jest również osobą, która widzi więcej, w ludziach, sytuacjach, zadaniach. Ma dobrą intuicję. Człowiek ten jest dobrym dyplomatą, potrafi rozmawiać z ludźmi i przekonywać ich o swoich racjach. Jest dobrym mówcą, potrafi przemawiać przed szeroką publicznością. Jest osobą szczerą, rzeczową, nie poddaje się jakimkolwiek presjom i naciskom, wręcz przeciwnie, nie da się jej w ten sposób do niczego namówić, ani zmusić.

Osoba ta jest dobra, chętnie pomaga innym, wspiera, doradza, wykazuje się dużą empatią.

Zalet, osoba urodzona 13 stycznia ma dużo i należą do nich, mądrość życiowa, zaradność, siła wewnętrzna, ambicja, determinacja, chęć niesienia pomocy i opanowanie w trudnych sytuacjach.

Jeśli chodzi o wady, to człowiek ten nie jest odporny na wysiłek fizyczny, popada w stany depresyjne i duży smutek, kiedy staje przed sytuacją bez wyjścia.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Granat
Roślina: Jaśmin

14 stycznia

Człowiek urodzony 14 stycznia jest obdarzony dużą wrażliwością, ma w sobie również różnorakie talenty artystycznie, jest wyczulony na piękno, subtelność, sztukę. Sam również nierzadko zostaje artystą. Wszystkie emocje i uczucie przeżywa bardziej niż inni ludzie, więcej widzi, słyszy i czuje. Urodzonych tego dnia jest wielu aktorów, muzyków, mniej malarzy. Człowiek ten jednak nie jest tylko wrażliwym artystą, on jest inteligentnym artystą. Bardzo logicznie myśli, analizuje sytuacje, w której się znajduje i działa z dużym rozmysłem, dzięki Saturnowi, który jest jego planetą opiekuńczą. Ponadto jest opanowany, długo się zastanawia nad podjęciem decyzji, nigdy nie działa pochopnie, ale dzięki temu, popełnia niewiele błędów. Robi duże wrażenie na innych.

Z zalet, u człowieka urodzonego 14 stycznia należy wymienić to, że jest on sympatyczny, pozytywnie nastawiony do ludzi, zawiera stałe przyjaźnie na lata, choć dużo czasu potrzebuje aby w pełni komuś zaufać.

Jeśli chodzi o wady, to jest to lęk przed podejmowaniem ważnych decyzji oraz duża emocjonalność, która powoduje, że uczucia przysłaniają zdrowy rozsądek.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Granat
Roślina: Jaśmin

15 stycznia

To, co charakteryzuje człowieka urodzonego 15 stycznia, to jest to, że jest bardzo kreatywny, ma ponadprzeciętnie rozwiniętą wyobraźnię. Dzięki temu, potrafi poradzić sobie z każdym problemem i w każdej sytuacji. Człowiek ten jest również silny psychicznie, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn, dlatego panuje nad swoimi emocjami, stresem, strachem. Jest postrzegany jako odważny, opanowany, ale zdystansowany do wszystkiego, gdzie w rzeczywistości czuje dużo, ale potrafi zachować zimną krew. Potrzebuje dużo czasu na poznanie i zaufanie drugiej osobie, jest on ostrożny w kontaktach i wnikliwie dobiera sobie towarzystwo. Raczej stara się zachować swoją prywatność dla siebie i swoich najbliższych. Mimo tego, inni obdarzają go dużym zaufaniem.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 15 stycznia, to jest to przede wszystkim bardzo pozytywny stosunek do innych ludzi, jest miły, sympatyczny, pomocny, nie ma w nim złości i zawiści. Jest też prawy i szanuje autorytety.

Odnośnie wad, to człowiek ten jest materialistą i potrafi zawierać znajomości dla uzyskania dodatkowych korzyści.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Onyks
Roślina: Malwa

16 stycznia

Człowiek urodzony 16 stycznia jest bardzo wytrwały, cierpliwy, działa skutecznie i radzi sobie w każdej sytuacji. Jest bardzo ambitny i z determinacją realizuje wszystkie postawione sobie cele, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Niestety, oczekuje od siebie bardzo dużo i zazwyczaj jest z siebie niezadowolony, bo uważa, że mógł zrobić jeszcze więcej i lepiej. Dużo pracuje nad sobą, rozwija się, cały czas się uczy, jest mądrą osobą, a dąży do tego, żeby być jednostką wybitną, co często mu się udaje. Człowiek ten jest uczuciowy i wrażliwy, ale nie pokazuje tego na zewnątrz, nawet najbliższym osobom.

Główne zalety człowieka urodzonego 16 stycznia, to skromność, uczciwość, zaradność, gospodarność, oszczędność. Jest bardzo dobrym i wyrozumiałym partnerem w związku, lubi ludzi z wzajemnością. Jest też mądry życiowo i potrafi to wykorzystać.

Co do wad, to rozdrabnia się i skupia na drobnostkach, rzeczach nieistotnych, ma zapędy egoistyczne i potrafi wartościować ludzi, przez pryzmat tego, ile osiągnęli.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Onyks
Roślina: Malwa

17 stycznia

Człowieka urodzonego 17 stycznia cechuje opanowanie i spokój. Jest pokojowo nastawiony do wszystkich ludzi, sympatyczny, towarzyski, uśmiechnięty. Jest urodzonym pacyfistą, nie interesuje go przemoc, konflikt, uważa, że wszystko można załatwić na drodze pokojowej. Mimo tego, że nie akceptuje przemocy, sam potrafi się zezłościć i staje się wtedy bardzo nieprzyjemny, choć jest daleki od walki i rękoczynów. Pomimo tego, że jest zazwyczaj nastawiony pokojowo, nie jest słaby, wręcz przeciwnie, ma w sobie bardzo dużo siły, głównie wewnętrznej, której nie pokazuje. Tą siłę, wraz z uporem zawdzięcza swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Wykorzystuje ją między innymi do tego, aby samostanowić o sobie, być niezależnym i samowystarczalnym.

Co do zalet człowieka urodzonego 17 stycznia, jest on sympatyczny, życzliwy, pomocny, uczuciowy, empatyczny. Ludzie do niego lgną, ufają mu, czują, że jest dobrym człowiekiem.
Wad ma niewiele, a należą do nich lękliwość, odnośnie podejmowanych decyzji i przyszłości swojej i swoich bliskich oraz brak dostatecznej wiary w siebie

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Stokrotka

18 stycznia

Człowiek urodzony 18 stycznia jest bardzo inteligentny i to, co powinno być dla niego najważniejsze, aby osiągnąć sukces, to nauka i bardzo solidne wykształcenie. Ze względu na to, że jest to człowiek nieprzeciętnie inteligentny, a przy tym, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn, silny, uparcie dążący do celu i stojący twardo na ziemi. Wykształcenie w połączeniu z siłą, determinacją i uporem sprawią, że osoba ta osiągnie wielki sukces. Jest prostolinijny, nie drąży, nie analizuje, nie skupia się na rozwoju duchowym. Jest szczery, mówi i pokazuje to, co akurat w danej chwili myśli i czuje. Jak jest wesoły, cieszy się całym sobą, jak jest zły, to tego nie ukrywa, tylko się złości na wszystko i wszystkich. Ale dzięki temu, jest dobrym, szczerym partnerem.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 18 stycznia ma duży szacunek do innych ludzi, ważna jest dla niego rodzina, tradycja, więzy krwi. Jest też bardzo dobrym przyjacielem, wiernym, godnym zaufania, szczerym i oddanym.

Co do wad, to jest egoistą i nie zwraca uwagi na innych, nawet najbliższych.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Jaśmin

19 stycznia

Człowiek urodzony 19 stycznia jest inny niż wszyscy, wykazuje się bardzo dużą kreatywnością, wykorzystuje ją do realizacji zadań w sposób niekonwencjonalny. Jego podejście do wszystkiego, jest inne, oryginalne, trudno przewidzieć jego kolejny ruch. Ale dzięki temu osiąga wszystkie cele, jakie sobie założy. Na pewno pomaga mu w tym ambicja, upór i siła wewnętrzna, które ma dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jest człowiekiem konkretnym, zdecydowanym i odważnym, jest również opanowany, spokojny i elokwentny. Jest bardzo dobrym przyjacielem, nigdy nie łamie danego słowa i jest godny zaufania. Lubi i szanuje ludzi, wspiera, pomaga, nikogo nie zostawi w potrzebie.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 19 stycznia, to jest to dobroć, wierność i szacunek do innych ludzi. Jest stały w uczuciach i dużo robi dla najbliższych i dla związku. Jest zawsze wierny również swoim zasadom, których nie łamie.

Co do wad, należy tu wspomnieć o jego nadmiernym zaspokajaniu swoich ambicji, nieustępliwość oraz dążenie do celu, za wszelką cenę.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Rubin
Roślina: Jaśmin

20 stycznia

Osoba urodzona 20 stycznia ma olbrzymią potrzebę dominacji. Już od najmłodszych lat wykazuje cechy przywódcze. Ma w sobie przekonanie, że tym sposobem zyska podziw i szacunek. Dąży do pełnego spełnienia w tym zakresie, ale niestety nie jest to takie proste w tym przypadku. Człowiek ten odczuwa niespełnienie, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Uran i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dzięki swojej ponadprzeciętnej inteligencji, którą zawdzięcza drugiej planecie opiekuńczej, jaką jest Mars. Jest więc w impasie, ma wszelkie predyspozycje do osiągania sukcesów, i tak najczęściej jest, a odczuwa, że mogło być lepiej, że nie wszystko się udało. Ponadto jest inteligentny, bardzo szybko się uczy. Już od wczesnego dzieciństwa wyprzedza w nauce rówieśników.

Do głównych zalet osoby urodzonej 20 stycznia należy to, że jest słowna, uczciwa, godna zaufania, opiekuńcza i odpowiedzialna. Największą wadą tego człowieka jest materializm, dodatkowo bardzo widoczne jest jego częste niezadowolenie, zdarza mu się wykorzystać czyjeś słabości.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Uran, Merkury
Kamień: Opal
Roślina: Nasturcja

21 stycznia

Człowiek urodzony 21 stycznia jest bardzo inteligentny, dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Potrafi wpływać na ludzi, sprawiać, że wierzą mu bezgranicznie i robią dokładnie to, czego on chce. A człowiek ten, ponad wszystko, dąży do tego, żeby zdobyć bardzo dobry status społeczny. Chce być doceniany, chwalony, naśladowany. Zazwyczaj mu się to udaje, choć ten wewnętrzny sukces, jest okupiony wieloma porażkami, gdyż nie wszystko mu się udaje, szczególnie wtedy, kiedy przecenia swoje możliwości. Mimo tego, jest niezrażony i potrafi próbować do skutku, a jest bardzo uparty. Jest też przy tym skuteczny w działaniu i zdeterminowany w realizacji swoich celów i założeń. Prawie nigdy nie odpuszcza, ale też wyciąga wnioski z porażek.

Człowiek urodzony 21 stycznia posiada zalety i jest to inteligencja i elokwencja. Dodatkowo można o nim powiedzieć, że ma światły umysł, a dzięki swoim cechom do wszystkiego w życiu dochodzi sam, bez protekcji i poplecznictwa. To, co mu się chwali to to, że nie dąży do celu za wszelką cenę.

Jeśli chodzi o słabe strony, to miewa skłonności egoistyczne i często wątpi w siebie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Ametyst
Roślina: Azalia

22 stycznia

Człowiek urodzony 22 stycznia to typowy myśliciel, naukowiec. Jest bardzo inteligentny, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Szybko się uczy, ma analityczny umysł. Otoczenie często go nie rozumie, jego umysł wybiega do przodu, a inni nie są w stanie nadążyć za jego myślami. Posiada wiele talentów, które ujawniają się podczas całego jego życia. Człowiek ten jednak nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, nie walczy, nie szuka możliwości, raczej czeka na to, co przyniesie mu los. Potrafi wykorzystać nadarzające się okazje, ale mógłby osiągnąć dużo więcej.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 22 stycznia posiada ponadprzeciętną inteligencję, nie stoi w miejscu, cały czas się rozwija i uczy. Jest cierpliwy, spokojny i zrównoważony.

Co do wad, jest on oryginalny i taki też ma tok myślenia. Nie jest taki, jak wszyscy, ale nie stara się też, aby inni go rozumieli, ale sam wymaga od nich akceptacji. Zamyka się w swoim świecie, jest nieprzystępny. Ma tendencję do wywyższania się.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Ametyst
Roślina: Azalia

23 stycznia

Człowiek urodzony 23 stycznia jest bardzo inteligentny, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Ale jest też empatyczny, opiekuńczy, pomocny. Dużo robi dla innych, w tym nieodpłatnie. Lubi pracować dla ludzi, z ludźmi i wśród ludzi, otacza się nimi, są dla niego bardzo ważni, jest też towarzyski. Człowiek ten posiada dobrze rozwiniętą intuicję i często to wykorzystuje. Między innymi, również z tego powodu dobrze radzi sobie w każdej sytuacji, jest przy tym sprytny i zaradny. Bywa, że mimo tego wszystkiego, czegoś mu brakuje, czegoś szuka, jest to związane z wpływem drugiej planety opiekuńczej, jaką jest Uran.

Osoba urodzona 23 stycznia ma bardzo wiele zalet, jest ona rozważna, wierna, godna zaufania, empatyczna, pomocna, zrównoważona, spokojna, odważna.

Co do wad, nie ma ich wiele, a to na co można zwrócić uwagę to opieszałość i nie wywiązywanie się na czas z zadań i obowiązków, szczególnie wobec innych. Chce zrobić dużo dla innych, czasami za dużo bierze na siebie, dlatego nie jest w stanie zrobić wszystkiego. Natomiast nie jest to związane ze złymi emocjami.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Szafir
Roślina: Nasturcja

24 stycznia

Człowiek urodzony 24 stycznia posiada dobrze rozwiniętą inteligencję społeczną, jest przy tym mądry i wyrozumiały. Niewątpliwie, ma w tym swoją zasługę planeta opiekuńcza, jaką jest Merkury. Rozumie ludzi, jest dla nich wyrozumiały, docenia wkład innych i ich ciężką pracę. Jest lubiany, doceniany, a i sam w towarzystwie bardzo dobrze się czuje. Ma duże poczucie humoru i jest ono dla niego bardzo ważne, to tym bardzo często zjednuje sobie ludzi, kruszy lody i oczyszcza atmosferę.

Główną zaletą człowieka urodzonego 24 stycznia, jest to, że można mu ufać, ponadto jest ambitny i pracowity. Ma umysł analityczny, a przy tym jest wrażliwy na piękno. Docenia zarówno sztukę, jak i przyrodę. Ale to połączenie sprawia, że potrafi do wszystkiego podejść kreatywnie. Jest przy tym bardzo uparty i nie poddaje się przeciwnościom losu.

Co do wad, to nie ma ich dużo, na pewno należy do nich nadmierna wrażliwość, konfliktowość, oraz to, że miewa zmienne nastroje i bywa przy tym bardzo nieprzyjemny.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Cytryn
Roślina: Azalia

25 stycznia

Osoba urodzona 25 stycznia jest towarzyska, i jest to Jego główna cecha. Ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby być lubianym i docenianym przez innych. Jest miły, wesoły, a dzięki swojej inteligencji, którą posiada dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury, ma bardzo wyrafinowany dowcip. Potrafi żartować z klasą, odpowiednio do zaistniałej sytuacji. Ma wiele zainteresowań, a co za tym idzie dużą i rozległą wiedzę, nie brakuje mu więc tematów do rozmów. Ludzie do niego lgną, chcą być blisko niego. Dzięki poczuciu humoru optymistycznie patrzy na życie, dobrze radzi sobie z porażkami, są też zawsze przy nim ludzie, którzy mu pomogą, w razie potrzeby.

Zalety osoby urodzonej 25 stycznia, to przede wszystkim spokój, równowaga, harmonia, umiejętność rozmowy z każdym i na każdy temat. Jest człowiekiem mądrym o dużym doświadczeniu życiowym. Odnośnie wad, człowiek ten bywa przesadnie dominujący, robi to, czego oczekują od niego inni. Zrobi bardzo dużo, żeby podnieść swój status społeczny.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Szafir
Roślina: Nasturcja

26 stycznia

Człowiek urodzony 26 stycznia jest błyskotliwy i inteligentny, dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Jest bardzo towarzyski, ale jest przy tym dużym indywidualistą. Stara się nie robić tego, co ktoś chce, czasami wręcz na przekór innym, żeby być w pełni sobą. Jeżeli jednak, ktoś próbuje wywrzeć na nim presję, wpada w zły nastrój i jest w takiej sytuacji nieprzyjemny. Cały czas chce się rozwijać, uczyć, szkolić, dzięki czemu zazwyczaj uzyskuje wysoki status społeczny.

Główne zalety człowieka urodzonego 26 stycznia to pewność siebie, konsekwencja, kreatywność. W życiu najważniejsi są dla niego ludzie, którzy go otaczają. Jest szczery i odważny, potrafi przyznać się do błędu. Jednakże wady również posiada, i należą do nich to, że wszystkich chce przekonać do swoich racji, ma zmienne nastroje i trudno przewidzieć, kiedy się zmieniają i dlaczego. Bywa złośliwy, robi na złość tylko dlatego, żeby udowodnić komuś, że może, wie lepiej, jest samodzielny. Bywa dosyć często zapatrzony w siebie i zarozumiały.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Uran, Merkury
Kamień: Szafir
Roślina: Mimoza

27 stycznia

Człowiek urodzony 27 stycznia jest poważnym intelektualistą. Jak przystało na człowieka myślącego, jest ponadprzeciętnie inteligentny, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Lubi ludzi i potrafi z nimi rozmawiać, ale też bardzo dobrze ich rozumie. Jest otwarty na wszelkiego rodzaju nowości, nowe technologie, nowe metody badań, leczenia, nowe tezy, stwierdzenia. Jest szczery i potrafi bezpośrednio powiedzieć komuś, że nie darzy go sympatią, ale powie też równie otwarcie, że kogoś lubi i szanuje. Ma w związku z tym w swoim otoczeniu osoby, które nie mają o nim dobrego zdania, jednak dobiera znajomych w taki sposób, że otaczają go zazwyczaj osoby mu przychylne.

Głównymi zaletami człowieka urodzonego 27 stycznia, są silna psychika, otwartość i szczerość. Jest przy tym towarzyski, pomocny, opiekuńczy.

Jeśli chodzi o wady, to człowiek ten nie wie do końca czego chce, nie wykorzystuje swojego potencjału. Wie że jest w czymś dobry, ale nie zawsze robi coś w tym kierunku. Bywa, że odpuszcza, nie walczy do końca, wycofuje się.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Opal
Roślina: Wawrzyn

28 stycznia

Najważniejsza dla człowieka urodzonego 28 stycznia jest jego samodzielność. Nie pozwoli się zdominować, nie akceptuje żadnych ograniczeń, zarówno w pracy, życiu codziennym, jak i związku. A że, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury, jest bardzo inteligentny, potrafi w taki sposób kierować swoim życiem, dobierać sobie takie osoby, że osiąga swój główny cel. Jednakże, jeśli już ma to, czego potrzebuje najbardziej, czyli swoją niezależność, działa bardzo dobrze, szybko i skutecznie. To daje mu satysfakcję i spełnienie. W życiu kieruje się zasadą, że chce robić to, co mu się tylko podoba, bez względu na to, czego chcą inni.

Zalety człowieka, który urodził się 28 stycznia to pozytywne nastawienie do ludzi, świata, inteligencja. Jeśli chodzi o wady, to niewątpliwie należy do nich przejawianie zachowań egoistycznych, trzymanie dystansu w stosunku do osób, które mu nie odpowiadają.

Wady, jaki posiada ten człowiek, to brak dystansu do własnej osoby i brak poczucia humoru.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Ametyst
Roślina: Nasturcja

29 stycznia

Osoba urodzona 29 stycznia, jest bardzo silna psychicznie, potrafi manipulować ludźmi i osiągać swoje cele. Dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury, jest inteligentny, błyskotliwy i przebojowy. Interesuje się prawie wszystkim, dlatego ma bardzo dużą wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystuje w życiu codziennym. Potrafi przekonywać do siebie innych, sprawiać, żeby mu wierzyli i ufali. Otoczenie wokół siebie układa zazwyczaj tak, jak tego chce i nie zmienia tego, pod presją innych. Potrafi panować nad swoimi emocjami i nie pokazywać złości, czy żalu, dlatego uchodzi w towarzystwie za osobę dobrze wychowaną i kulturalną.

Zalety, jakie posiada osoba urodzona 29 stycznia to przede wszystkim inteligencja, świadomość siebie i swoich możliwości, szacunek do innych, kultura i dobre wychowanie. Zawsze wie, czego chce i potrafi to osiągnąć. Jest szczera i ambitna.

Natomiast jeśli chodzi o wady, to ma problemy z przyznawaniem się do tego, że nie ma racji. Narzuca również innym swoje zdanie.

Personalizacja
:Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Ametyst
Roślina: Azalia

30 stycznia

Osoba urodzona 30 stycznia ma przede wszystkim niesamowicie rozwiniętą intuicję. Widzi zdecydowanie więcej niż inni, jest otwarta na wszystko, co związane jest z nauką. Sama chętnie i dużo się uczy. Ma wszechstronne zainteresowania, ale najbardziej pociągają ją tematy naukowe. Posiada umysł raczej analityczny i dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury, jest inteligentna. Dla tego człowieka bardzo ważne jest niesienie pomocy potrzebującym. Włącza się w różne akcje, pomaga prywatnie, indywidualnie, wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Sam jednak ma ze sobą problem natury uczuciowej, nie potrafi poczuć głębokiego uczucia, przez co jego relacja nigdy nie jest głęboka i spełniona.

Zalety osoby urodzonej 30 stycznia to empatia w stosunku do innych ludzi. Lubi, szanuje ludzi i dużo dla nich robi charytatywnie.

Natomiast jego główną wadą jest to, że potrafi odkrywać słabości innych, sprawiać, żeby przez to czuli się gorzej. Nie docenia innych ludzi, doszukuje się w nich słabości, przy czym sam, nie dostrzega swoich.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Merkury
Kamień: Opal
Roślina: Azalia

31 stycznia

Osoba urodzona 31 stycznia ma bardzo dużo energii życiowej, ale jest też wytrwała i cierpliwa, potrafi bardzo długo czekać na osiągnięcie upragnionego celu, ale konsekwentnie przez cały czas do tego dąży. Jest elokwentna, potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie, nawet w wyższych sferach, i bardzo dobrze się przy tym czuje. Na pewno jest to człowiek bardzo inteligentny, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Merkury. Jest on, między innymi, dzięki swojej inteligencji nietuzinkowy, wyróżniający się. Działa w sposób nieszablonowy, oryginalny. Jego podejście do tematu jest zawsze trochę inne. Ale jest przez to ciekawy, inny, zwracający uwagę. W stosunku do ludzi jest miły i sympatyczny.

Zalety osoby urodzonej 31 stycznia to dobroduszność, towarzyskość, wytrwałość, cierpliwość. Jest bardzo dobrym przyjacielem i człowiekiem godnym zaufania. Nie zwraca uwagi na pieniądze, a najważniejsze są dla niego takie wartości jak rodzina, miłość i przyjaźń.

Jeśli chodzi o wady, to jest to nadmierna, nieprzewidywalna dla niego samego, zmienność nastrojów. Jest też nazbyt drobiazgowy i szczegółowy.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Wodnik
Planeta opiekuńcza: Szafir
Kamień: Awenturyn
Roślina: Nasturcja

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *