Zdrowie za darmo – Mniszek lekarski

Zioło to zna każdy z nas, często błędnie uważany jest za chwast. To pospolite zioło posiada wiele niezwykłych właściwości, z których warto jest korzystać. Tym bardziej że zioło to można zbierać samemu na łąkach, polach czy w ogrodzie lub można je kupić za niewielkie pieniądze.

Mniszek lekarski poprawia trawienie, pobudza wątrobę do wytwarzania żółci oraz ułatwia jej przepływ przez drogi żółciowe do dwunastnicy. Dzięki temu przeciwdziała zastojowi żółci. Dlatego mniszek jest polecany u osób, które mają problemy z wątrobą oraz trzustką. Mniszek jest polecany także w niedoborze soków żołądkowych.

Mniszek lekarski ma także właściwości moczopędne, pomaga także w reumatyzmie. Mniszek lekarski jest bardzo pomocny dla osób, które walczą z otyłością, wspomaga układ trawienny, przyśpieszając metabolizm. Mniszek zawiera

inulinę, powoduje hamowanie łaknienia i daje uczucie sytości. Wypukuje on toksyny z organizmu, co poprawia ogólny stan organizmu oraz przyśpiesza proces odchudzania. Mniszek lekarski nieznacznie zmniejsza ilość cukru we krwi.

Mniszek lekarski posiada silne działa przeciwzapalnie, w połączeniu z działaniem moczopędnym działa zbawienie na nerki i układ moczowy, między innymi zapobiegając tworzenia się kamienia i piasku.

Mniszek najbardziej polecany jest w formie pitnej, do której wykorzystuje się korzenie tej rośliny.

Przepis:

Dwie łyżeczki wysuszonego, sproszkowanego korzenia mniszka, należy wsypać do filiżanki i zalać wrzącą wodą, odstawić przykrytą filiżankę na 10 minut. Po tym czasie wywar jest gotowy do picia.

Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *