Miłość w czasach kwarantanny…

Obecnie żyjemy w bardzo specyficznym czasie, kiedy musieliśmy zmienić swoje wieloletnie przyzwyczajenia i z praktycznie z dnia na dzień zacząć zachować się inaczej, a także często zostaliśmy zmuszeni do przebywania w naszych domach z partnerami na długi czas nawet 24 h na dobę bez możliwości odpoczęcia od siebie. Dodatkowo lęk i stres powodowany epidemią, zdalna nauka, a także lęk przed tym co się wydarzy kolejnego dnia, sprawiają iż nie mamy cierpliwości, co odbija się na naszej relacji z partnerem. Wiele par przechodzi obecnie kryzysy.

To co możesz zrobić to znaleźć dla siebie 5 minut dziennie, może to być czas kąpieli, czy rytuał wypicia w spokoju kubka z herbatą czy kawą, w samotności w oddzielnym pomieszczaniu, tak aby nikt Ci nie przeszkadzał. Poświęć te parę minut tylko dla siebie, tylko na swoje potrzeby. Niech to będzie czas relaksu, odstresowania się, nie myślenia o tym wszystko co masz zrobić i co Cię czeka. Skup się tylko na tej jednej chwili, na relaksie. Zaproponuj taki rytuał także swojemu partnerowi. Dzięki temu, każde z Was będzie miało więcej empatii w sobie, a także wykaże się zrozumieniem dla drugiej strony, opadną w Was negatywne mocje, dzięki czemu nie będziecie eskalować konfliktów.

Ponadto palcie w domu białą świecę, która oczyści energię w pomieszczeniach, otwierajcie okna, aby zła energia jak najszybciej opuściła Wasze mieszkanie. Możecie także palić czerwoną lub różową świecę w celu umocnienia uczucia między Wami.

Ponadto potraktuje ten czas, nie jako karę, ale okazję do poznania się na nowo lub odkrycia nowych, wspólnych pasji. Możecie w tym czasie zakochać się ponownie w sobie, jeśli tylko podejdziecie do siebie z optymizmem i otwartym sercem.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *