Zwierzę Mocy – Osioł

Osły to pierwsze udomowione zwierzęta, były udomowione wcześniej niż konie. W zależności od danej kultury zwierzę to jest przedstawianie zupełnie inaczej, czasem wręcz sprzecznie. Z jednej strony jest ludzie widzą je jako zwierzę bardzo wrażliwe, pełne empatii, wrodzonej skromności i pokory, które może zasiadać blisko bogów i ich rozumieć.

Z drugiej strony mamy obraz osła jako upartego, głupiego i leniwego stworzenia, a także bardzo rozpustnego. Na pewno zwierzę to posiada niezwykłą osobowość, jednakże nie każde potrafi je zrozumieć.
Kiedy osioł wkracza do naszego życia, zachęca nas do zwolnienia tępa. Za często robimy zbyt wiele rzeczy naraz, cały czas biegamy i gubimy prawdziwy sens istnienia. Zwierzę to pokazuje, że czasem warto przystanąć popatrzeć na swoje życie czy dany problem z innej, nowej perspektywy i dać sobie czas na podjęcie słusznej decyzji. Uczy, aby być cierpliwym wobec samego siebie, dzięki czemu unikniemy wielu błędów, a także nie będziemy potem marnować swojej energii na naprawianie tego, co zrobiliśmy nie tak, właśnie przez swój własny pośpiech.

Dzięki temu, że zwolnimy, zaczniemy także inaczej patrzeć na siebie, staniemy się bardziej wyrozumiali i mniej nerwowi zarówno dla siebie jak i innych. Jeżeli nie będziemy tak pędzić, to nasz ogląd świata mocno się poszerzy. Zwierzę to uczy, że prawdziwa mądrość jest w nas samych, tylko musimy dać sobie czas na lepsze poznanie siebie, na wgląd w samych siebie, a będziemy bardziej rozważni i spokojni przy podejmowaniu kolejnych decyzji w swoim życiu.

Jeśli pragniesz iść przez życie bez pośpiechu, pragniesz nabrać dystansu do swojego życia, a także chcesz zachować spokój w trudnych sytuacjach i kierować się swoim wewnętrznym głosem, wybierz osła na swoje zwierze mocy.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *