Zaakceptuj otaczające zmiany

Życie to ciągłe zmiany. Z natury większość ludzi lubi to co już zna, wie czego może się spodziewać i dlatego niechętnie podchodzi do tego co nowe i właśnie nieznane. Jednakże nasze życie nie jest jednostajne, cały czas doświadczamy nowych sytuacji, zmienia się nasze otoczenie, ludzie z którymi przebywamy. Nie da się uniknąć zmian, dlatego nie powinniśmy z nimi walczyć, a przede wszystkim zaakceptować fakt, iż czekają nas zmiany.

Przyjrzyj się swoim uczuciom, które Ci towarzyszą, kiedy myślisz o zmianie w Twoim życiu i przyjmij je takimi jakie są, bez próby roztrząsania ich. Zrozum, że zmiany mogą przynieść wiele dobrego, jeśli tylko nastawisz się pozytywnie. Dlatego zamiast skupiać się na tym, co może się złego wydarzyć, myśl o tym, jak ta zmiana może wpłynąć pozytywnie na Twoje życie. Skup się na innych rzeczach i przebywaj jak najwięcej na świeżym powietrzu. Jeśli będziesz zajęty innymi sprawami, wtedy nie będziesz się tak denerwować i przejmować nadchodzącą zmianą.

Jeśli nie jesteś w stanie sobie samemu poradzić z lękiem, który się u Ciebie pojawia nie bój się porozmawiać na ten temat z kimś Ci bliskim, komu ufasz. Dzięki rozmowie możesz popatrzeć na tą zmianę z zupełnie innej, nowej perspektywy. Najważniejsze to zmiana nastawienia. Od tego co będziemy myśleć przed zmianą, zależy jak do niej podejdziemy i jak sobie z nią poradzimy. Zastosuj się do tych wskazówek, a łatwiej przyjmiesz każdą zmianę w swoim życiu.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *