Przebacz innymi i żyj szczęśliwie…

Przebaczanie jest jednym z najtrudniejszych aktów na jakie możemy się zdobyć. Przebaczenie jest aktem naszej własnej woli, tego, że to my postanawiamy zmienić swoje myślenie o danej osobie, wybaczyć jej to co zrobiła, mimo iż z jej strony często nie zachodzi żadna skrucha, ani chęć poprawy. Wybaczenie jednak, wcale nie oznacza, iż zgadzamy się i popieramy działanie tej osoby.

Wybaczenie drugiej osobie jest aktem miłosierdzia wobec nas samych, ponieważ to tylko my sami możemy wiedzieć iż wybaczyliśmy drugiej osobie, a dzięki temu pozbyliśmy się całej złości, agresji, bólu i cierpienia, które w nas tkwiło i powodowało, że nie możemy być szczęśliwi. Dlatego prawdziwe wybaczenie drugiej osobie, nie jest aktem dla drugiego człowieka, a jest aktem dla samego siebie.

Nastaw się na to, że jest to proces długotrwały i trudny, ale jeśli uda Ci się wybaczyć wtedy poczujesz duża ulgę, a energia, która krąży w Tobie mocno się oczyści. Natomiast pamiętaj, że przebaczenie to nie jest to samo co zapomnienie, to dwie różne kwestie. Zapominając nadal nie przebaczasz, a tylko odganiasz od siebie negatywne wspomnienia.

A jak przebaczyć. Przede wszystkim nazwij i powiedz głośno lub zapisz na kartce całą krzywdę, którą wyrządziła Ci dana osoba. Ważne jest, aby nie odbywało się to w myślach, ale właśnie na głos. Następnie nazwij wszystkie uczucia, które Ci towarzyszą w związku z tą sprawą. Napisz list do tej osoby, w której opiszesz co zrobiła i jak to na Ciebie wpłynęło. Ten list jest tylko dla Ciebie, nie wysyłaj go. Niech ten list będzie Twoim katharsis, wewnętrznym oczyszczeniem i uwolnieniem od tej osoby. Następnie swoją energię wykorzystaj na duży wysiłek fizyczny, im bardziej się zmęczysz, tym więcej negatywnej energii wyrzucisz z siebie. Prawdopodobnie będziesz musiał te czynności powtarzać, ale z czasem poczujesz się o wiele lepiej.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *