Magiczne rośliny – Bylica pospolita

Nazwa bylica pospolita czyli Artemisia vulgaris, to roślina, której nazwa pochodzi od starożytnej greckiej bogini Artemidy. Artemida była boginią dziewictwa, zwierząt, polowań oraz płodności.
Bylica pospolita, choć uważana jest za chwast, który można spotkać praktycznie na każdej łące posiada wiele właściwości, zarówno leczniczych jak i magicznych.

Bylica jest stosowana jako zioło pomagające na problemy układu pokarmowego, bóle żołądka, niestrawności, problemach z jelitami. Jest także skuteczna w leczeniu pasożytów, takich jak tasiemce, owsiki, czy glisty ludzkie. Działa także rozkurczowo, szczególnie pomaga na bóle menstruacyjne.

Od dawna była uważana przez Celtów i Słowian za roślinę ochronną, która chroniła przed negatywną energią. Bylica jest stosowana w magii płodności, polecana jest kobietom, które chcą zajść w ciążę. Ponadto jest stosowana w magii ludowej szczególnie podczas Nocy Kupały i Nocy Świętojańskiej. Wierzono także, że odstrasza ona demony wodne takie jak: rusałki, topielice i świtezianki. Dodatkowo jest stosowana w Rytuałach na wzmocnienie uczucia między partnerami, a także rozpalenia namiętności w związku.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *