Magiczna moc kamieni – Chryzokola

Chryzokola to minerał, którego nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. Dawniej była używana właśnie jako spoiwo łączące złoto. Jest to łączenie takich barw jak: miedź, która barwi ją na niebiesko, niebiesko – zielono, zielono albo turkusowo.

Chryzokola to kamień komunikacji. Z jednej strony działa uspokajająco, łagodzi napięta atmosferę i powoduje, że nerwy opadają. Z drugiej strony stymuluje umysł, chęć wypowiadania swojego zdania. Działa wzmacniająco na psychikę człowieka. Zarówno wzmacnia charakter, jak i sprawia, iż stajemy się bardziej empatyczni. Jest kobiecym kamieniem, niesie ze sobą mądrość życiową, połączoną z łagodnością. Kamień ten pomaga w uzyskaniu przebaczenia, a także wzmacnia relacje i więzi międzyludzkie.

Sprawia, iż mamy jasność umysłu, a dzięki temu łatwiej podejmujemy decyzje i rozwiązujemy problemy. Jest połączona z Czakrą Gardła, a także z Czakrą Serca. Jest pomocna dla osób cierpiących na stany lękowe, a także depresję, zmniejsza bóle menstruacyjne. Pomaga także na bóle gardła i krtani.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *