Horoskop Urodzeniowy – Grudzień

01 grudnia

Osoba urodzona 1 grudnia jest bardzo silnie nastawiona na innych. Człowiek ten jest urodzonym aktywistą, z filozoficznym podejściem do życia i świata. Posiada bardzo dużą mądrość życiową i charakteryzuje się prawością i sprawiedliwością, dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Jowisz. Jest on również dosyć skomplikowanym człowiekiem, bardzo dużo wymaga od siebie i jest w stosunku do siebie niecierpliwy, ale w stosunku do innych, szczególnie najbliższych, jest bardzo wyrozumiały. Bije od niego dobroć i inni to widzą i czują.

Człowiek urodzony 1 grudnia ma wiele zalet, jest pomocny, empatyczny, mądry życiowo. Jest oddany bliskim i posiada duże poczucie humoru. Jest bardzo lubiany, choć nie jest pozbawiony wad. Głównym problemem tego człowieka jest za wysoko postawiona sobie poprzeczka i frustracja, gdy nie może zrobić tego, co sobie założył. Nie toleruje osób, które mają zupełnie odmienne zdanie niż on. Bywa też bardzo gwałtowny w swojej złości, czasami nie potrafi nad tym zapanować.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Malachit
Roślina: Bez

02 grudnia

To, co wyróżnia osobę urodzoną 2 grudnia, jest jej pewność siebie. Jest to człowiek ambitny, przebojowy z przebłyskami potrzeby pomagania innym, ale trochę z innej strony. Owszem pomaga chętnie, ale bardziej dla swojej chwały. Chce błyszczeć wśród innych, świecić, również za sprawą jego drugorzędnego opiekuna, jakim jest Słońce. To ono daje mu blask i chwałę.

Głównymi jej zaletami są: odwaga, pewność siebie, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. Jest też pracowity, bystrym spostrzegawczy i bardzo obowiązkowy. Jednakże człowiek urodzony 2 grudnia posiada również swoje wady. Przede wszystkim jest egoistą, choć pomocny. Chce pomagać, ale też być przy tym widoczny, doceniany, a jeśli nic z tego nie ma, bywa, że jest obojętny wobec problemów innych. Bywa też lekkomyślny i zdarza mu się działać bez zastanowienia, pod wpływem impulsu, co nie zawsze wychodzi mu na dobre. Nie przyjmuje pomocy, dobrych rad, woli uczyć się na własnych błędach, a ludzi, którzy chcą mu pomóc, nie traktuje dobrze i uprzejmie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Turmalin
Roślina: Chryzantema

03 grudnia

Osoba urodzona 3 grudnia jest przede wszystkim urodzonym przywódcą. Dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Jowisz, posiada dużą umiejętność docierania do innych, wręcz manipulacji. Dotyczy to wszystkich ludzi z jakimi ma kontakt. Trochę inaczej jest wtedy, kiedy człowiek ten spotka swoją drugą połówkę, jest jej całkowicie oddany. Umie przekonywać, żeby wszyscy Mu wierzyli i taktowali go jak wodza, przywódcę. Człowiek urodzony 3 grudnia ma niespożyte pokłady energii, ale też bardzo często, zdecydowanie częściej niż innym przytrafiają mu się życiowe problemy, które nie są od Niego zależne, po prostu jest mu to przeznaczone. Ale dzięki swojej wrodzonej energii i uporowi, radzi sobie z tym.

Główne zalety osoby urodzonej 3 grudnia to bez wątpienia cierpliwość, upór, determinacja, towarzyskość i bardzo duży optymizm życiowy, radzenie sobie mimo przeciwności losu. Nie posiada dużo wad, ale z tych większych można wyróżnić brak stałości w związkach i relacjach i łatwowierność, czasami ponosi go gniew.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Hematyt
Roślina: Chryzantema

04 grudnia

Człowiek urodzony 4 grudnia jest przede wszystkim wyrozumiały, wspiera i stara się zrozumieć każdego, nie potępia i nie krytykuje, a dzięki opiekuńczej planecie jaką jest Jowisz ma bardzo dużo życiowej mądrości. I to między innymi dlatego, jest on obsadzany na wyższych stanowiskach i przy ważnych projektach. Jest lubiany i obdarzany zaufaniem. Na pewno sam na to pracuje swoją sumiennością i odpowiedzialnym zachowaniem. Jest samodzielny, niezależny i dumny. Nie ma autorytetów, jest nim sam dla siebie, nawet jeśli zaliczy przez to porażkę. Szybko się podniesie i dużo z tego wyniesie. Nie popełnia drugi raz tego samego błędu.

Główne zalety osoby urodzonej 4 grudnia to wyróżniający się intelekt, inteligencja, w tym emocjonalna. Jest również sympatyczne, towarzyska, zaradna i przedsiębiorcza. Niewątpliwie, jak każdy, człowiek ten posiada również wady. Przede wszystkim jest waleczny, ale chodzi tu raczej o to, że nie uznaje zdania innych, nie uznaje kompromisów. Dodatkowo wykazuje brak szacunku do osób, które się z nim nie zgadzają.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Jaspis
Roślina: Mak

05 grudnia

Człowiek urodzony 5 grudnia jest bardzo dobry. Cechuje go prawość, wrażliwość, empatia, na swój sposób również skromność, mądrość, dzięki planecie patronującej, jaką jest Jowisz. Jest także niezależny, bardzo odważny, do tego stopnia, że nie boi się podjąć nawet największego ryzyka. Jest lubiany, sympatyczny. Nie jest uparty w poglądach, nie boi się przyznać do błędu i zmienić zdanie. Trudno jest o tym człowieku powiedzieć coś złego, gdyż ma on bardzo duże pokłady dobra w sobie i wszyscy, którzy się z nim spotkają, czują to.

Wśród niezliczonych zalet człowieka urodzonego 5 grudnia, warto tu wspomnieć o tym, że jest samodzielny, nie oczekuje pomocy, z problemami radzi sobie sam, a innym pomaga on. Jest zdeterminowany i konsekwentny w dążeniu do celu. Jest też stały w uczuciach i bardzo oddany bliskim. Jeśli chodzi o wady, to można tu jedynie wspomnieć o tym, że dużo jest w stanie zrobić dla pieniędzy i źle znosi ograniczenia.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Rubin
Roślina: Orchidea

06 grudnia

Człowiek urodzony 6 grudnia jest prawy, dumny, ambitny, pracowity dzięki swojej planecie opiekuńczej, jaką jest Jowisz, jest też mądry życiowo i zaradny. Chce on dużo osiągnąć w życiu, ale ma swoje cele wyższe, dzięki temu, że osiągnie dużo, zajdzie wysoko, pomoże innym. Nikogo nie zostawi w potrzebie. Jego działania są skierowane w takim kierunku, aby nie posiadał nad sobą żadnej władzy i był niezależny, gdyż jest to dla niego bardzo ważne. Umie poruszyć tłum i przekonać innych do swoich racji. Często bywa liderem, przywódcą, szefem, przełożonym, lub przedsiębiorcą i we wszystkim się sprawdza, najważniejsze jest dla niego to, żeby sam o sobie stanowił i decydował.

Jego głównymi zaletami są dobre maniery, obycie w towarzystwie, komunikacja, umiejętność wysławiania się a nawet krasomówstwo. Człowiek urodzony 6 grudnia jest również skromny, bystry, ale nie nudny, potrafi zaryzykować, ale wie, kiedy może sobie na to pozwolić. Jeśli chodzi o wady, to bywa nieostrożny, złośliwy, dla tych, których nie lubi i ma tendencję do wpadania w nałogi.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Opal
Roślina: Mak

07 grudnia

Osoba urodzona 7 grudnia jest pogodna, miła, błyskotliwa, posiada też duże poczucie humoru, którym wszystkich sobie zjednuje. Jej czarujące, wyróżniające się usposobienie zawdzięcza planecie opiekuńczej, jaką jest Słońce. To ono pozwala jej się grać w blasku swoich własnych promieni. Osoba ta, jest bardzo waleczna, cały czas działa, żeby osiągać kolejne cele, jest w tym nieustraszona i zdeterminowana. Ma w sobie bardzo duże pokłady energii, działanie, ciągłe robienie czegoś, to jej żywioł, nie umie bez tego funkcjonować. Ale też dzięki temu, zazwyczaj dużo w życiu osiąga i odnosi sukcesy. Osoba ta lubi zmiany i nie boi się ich.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 7 grudnia jest towarzyski, pełen werwy, energii, bardzo pracowity i pewny siebie. Odnośnie wad, należy stwierdzić, że jest zmienny i potrafi kończyć znajomości, jeśli ktoś go znudził, ma problemy z pełnym zaangażowaniem, jest przy tym chłodny i zdystansowany i oczekuje specjalnego traktowania, na które nie zawsze zasłużył.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Granat
Roślina: Kaktus

08 grudnia

Dla człowieka urodzonego 8 grudnia, jedną z najważniejszych rzeczy, jest jego optymizm, pozytywne nastawienie i pewność siebie. Jest rozrywkowy, towarzyski, wyróżnia się na tle innych, dzięki swojej planecie opiekuńczej, którą w tym przypadku jest Słońce. Błyszcze w towarzystwie, jest lubiany i wzbudza zainteresowanie. Jest częstym gościem imprez towarzyskich i spotkań. Jest uparty, trzyma się swoich racji, nawet wtedy, kiedy się myli. Ma problem z przyznaniem się do błędu i stara się jak może, żeby tego nie robić. Zazwyczaj ma dobre intencje, pomaga innym i z powodzeniem nakłania innych do pomocy.

Jego główne zalety, to empatia, oddanie najbliższym, poświęcenie dla rodziny, związku. Dodatkowo posiada taką cechę, która bardzo mu w życiu pomaga, nie odzywa się wtedy, kiedy nie powinien, nikogo dzięki temu nie krzywdzi. Jeśli chodzi o wady, to nie da się nie zauważyć u człowieka urodzonego 8 grudnia, zawziętości w gniewie i braku ambicji życiowych, przez co nie osiąga wiele, tylko tyle ile musi.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Ametyst
Roślina: Kaktus

09 grudnia

Osoba urodzona 9 grudnia jest przede wszystkim lojalna i otwarta na innych. Jest szczera i lubi ludzi którym może ufać. Jej planeta opiekuńcza, którą jest Jowisz odpowiada za to, że ma w sobie dużą mądrość. Potrafi prowadzić filozoficzne wywody, umie i lubi dyskutować na wiele poglądów, ale przy tym uważa, że zawsze ma rację. Człowiek ten lubi spokój, wyciszenie, zdarza się, że jest gorliwym wyznawcą religijnym i wcale się tego nie wstydzi. To stanowi część jego życia i jest z tego dumny. Jest wyważony, potrafi znaleźć balans między pracą a wypoczynkiem.

Jeśli chodzi o zalety, to dla człowieka urodzonego 9 grudnia bardzo ważni są ludzie, najbliżsi, rodzina. Potrafi poświęcić się całkowicie dla miłości i rodziny. Jest pogodny, optymistycznie nastawiony, ale też pewny siebie. Nie jest jednak wolny od wad, takich jak zaciętość w gniewie, upór, nawet gdy nie ma racji, a także nadmierna potrzeba jedzenia. Jest zarozumiały i władczy, za mało liczy się z innymi.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Opal
Roślina: Kaktus

10 grudnia

Człowiek urodzony 10 grudnia wie i czuje więcej niż inni. Wpływ na to ma jego intuicja, która jest rozwinięta dużo bardziej niż przeciętnie. Dzięki temu wie, widzi i czuje więcej niż inni. Wpływ na to ma niewątpliwie planeta opiekuńcza, jaką jest Jowisz. To ona daje mu tą mądrość życiową, z wiekiem coraz większą. Dodatkowo jest on wytrwały, ambitny, uparty, co pozwala mu z determinacją realizować wszystkie cele i zadania. Ma dużo cierpliwości w sobie, co pomaga mu realizować nawet bardzo długotrwałe projekty.

Człowiek urodzony 10 grudnia posiada szereg zalet, jest spokojny, przenikliwy, tajemniczy. Zwraca na siebie uwagę, wyróżnia się z tłumu. Jest też godny zaufania. Jeśli chodzi o wady, to człowiek ten jest bardzo drażliwy na swoim punkcie, bywa powolny, wiele rzeczy odkłada na później. Ma tendencję do wywyższania się, oczekiwania specjalnego taktowania. Chce i potrzebuje być w centrum uwagi. Miewa stany depresyjne, nie chce mu się wtedy nic robić.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Jadeit
Roślina: Biała lilia

11 grudnia

Dla człowieka urodzonego 11 grudnia, najważniejszą życiową dewizą jest spokój, równowaga i harmonia, bez których nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Nie jest stworzony do aktywnego działania, do walki o sukces. On ma swoje przemyślenia, mądrości życiowe. Zewnętrznie jest bierny, choć wszystkie swoje obowiązki wykonuje sumiennie, natomiast jest bardzo bogaty wewnętrznie, również między innymi, dzięki swojej planecie patronującej, jaką jest Jowisz. Jest wrażliwy, impulsywny, działa pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, dlatego zdarza się tak, że ponosi porażki. Miewa w swoim życiu okresy lepsze, kiedy działa aktywnie i z chęcią, i gorsze, kiedy się zamyka w sobie bez jakichkolwiek chęci do działania. Jest przebiegły i potrafi tak kłamać, żeby inni uwierzyli, że jest to prawda.

Główną zaletą człowieka urodzonego 11 grudnia jest to, że nie jest materialistą, dba o innych, stara się być w życiu honorowy i sprawiedliwy. Jeśli zaś chodzi o wady, to jest łatwowierny, przejmuje złe wzorce, gdyż jest podatny na wpływy, szczególnie te negatywne.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Opal
Roślina: Chryzantema

12 grudnia

Człowiek urodzony 12 grudnia jest życzliwy dla innych, dobroduszny, ale bardzo niezależny. Nie pozwoli się włożyć w żadne ramy ani schematy. Ma swoje przekonania i nikomu się nie podporządkuje. Jest wrażliwy, posiada bardzo dużo energii, dzięki której może zrobić bardzo dużo. Odpowiada za to między innymi planeta opiekuńcza, jaką jest planeta Jowisz. Człowiek ten, jest również ambitny, pracowity, pełen pasji i zaangażowania. Ciekawe jest to, że dzięki swojej wrażliwości, jest bardziej przenikliwy, widzi i czuje więcej niż inni, czym zwraca na siebie uwagę.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 12 grudnia chce osiągnąć bardzo dużo, jest ambitny i zdeterminowany. Wykazuje sire również empatią, wyrozumiałości i zrozumieniem innych oraz działaniem na ich rzecz. Co do wad, to jest to wszystko, co dotyczy jego osoby. Jest mało odporny na stres, ma problemy z podejmowaniem decyzji i tendencje do zbytniego zamartwiania się.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Turmalin
Roślina: Bez

13 grudnia

Osoba urodzona 13 grudnia jest niewątpliwie bardzo inteligentna. Jest też miła i sympatyczna, ale nie z każdym jest w stanie nawiązać relację. Człowiek ten jest bardzo zasadniczy, najważniejsze są dla niego ustalone zasady, prawo, wytyczne. Tego się trzyma i w takich ramach na co dzień funkcjonuje. Między innymi dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Jowisz. Nie szanuje ludzi, którzy łamią dane słowo, którym nie można zaufać. Sam jest bardzo uczciwy i godny zaufania. Nie łamie danego słowa i jak się do czegoś zobowiąże, to wykona to na pewno. Szuka kontaktu z ludźmi, gdyż są oni dla niego bardzo ważni, to oni go motywują, dodają sił.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 13 grudnia jest towarzyski, pracowity, nastawiony na pomoc innym. Niewątpliwie jest dobrym człowiekiem. Jeśli chodzi o wady, to można tutaj wspomnieć o lekkiej zarozumiałości.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Obsydian
Roślina: Mak

14 grudnia

Człowiek urodzony 14 grudnia, chce być doceniany, widoczny, chce błyszczeć, zwracać na siebie uwagę najbliższego otoczenia. Niewątpliwie przyczynia się do tego planeta opiekuńcza, jaką jest Słońce. Jest to człowiek, który chce być popularny i dużo w tym kierunku zrobi. Jednocześnie nie przejmuje się żadną krytyką, jest bardzo pewny siebie i wie, do czego dąży i czego chce. Potrafi się zmieniać, dopasowywać do okoliczności, warunków, innych ludzi. Jak ma swoje zdanie, to stara się go nie zmieniać, jest to osoba uparta i zdeterminowana.

Główną zaletą człowieka urodzonego 14 grudnia jest jego niezależność. Ciężko pracuje, aby dojść do ustalonego sobie celu. Lubi ludzi, lubi z nimi obcować, słuchać, rozmawiać.
Jego główną wadą jest bycie nieszczerym. Człowiek ten, przez większość czasu gra, udaje kogoś innego. Nie zwraca uwagi na krytykę, jednak wewnętrznie się ną przejmuje, ale się do tego nie przyznaje.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Granat
Roślina: Kaktus

15 grudnia

To, co charakteryzuje człowieka urodzonego 15 grudnia, to jest to, że ludzie są dla niego najważniejsi. To w dużym stopniu rozrywkowy społecznik. Na pierwszym planie u niego są zawsze ludzie, niezależnie od tego, czy im pomaga, czy się z nimi bawi, to zawsze są najważniejsi. Na pewno w dużym stopniu odpowiada za to planeta opiekuńcza, jaką jest Słońce. Te cechy nie pomagają mu jednak w życiu. Przez takie zachowanie cierpi rodzina, najbliżsi, ponieważ wszyscy inni są ważniejsi. Jest to człowiek, z którym trudno stworzyć związek, rodzinę. Z drugiej strony jest skromny, prosty, lubi naturę, często wybiera życie za miastem.

Jeśli chodzi o zalety, człowiek urodzony 15 grudnia jest przede wszystkim skromny, spokojny, uczuciowy, wierny. Nigdy pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Natomiast jego słabą stroną jest to, że jest zazdrosny o ludzi, którym się lepiej ułożyło w życiu niż jemu.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Skorpion
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Jaspis
Roślina: Biała lilia

16 grudnia

Człowiek urodzony 16 grudnia jest bardzo wrażliwy. Wszystko odczuwa mocniej, przejmuje się, bywa nerwowy i spięty, a jednak mimo wszystko potrzebuje zmian. To są dla niego bodźce, które go napędzają do szukania tego, co go napędza, co mu się podoba. Przełamuje swoje lęki zapewne przy pomocy swojej planty opiekuńczej, jaką jest Jowisz. Jest też człowiekiem empatycznym, ze swoją wrażliwością bardzo szybko wyczuwa potrzeby i problemy innych. Często pomaga, wspiera i działa na rzecz innych. Zmian dokonuje często i w każdej dziedzinie życia, zarówno zawodowej, jak i uczuciowej. Trudno jest mu przez to znaleźć partnera i wejść w stały związek.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 16 grudnia, to jest ich dużo. Z całą pewnością jest to jego pracowitość, obowiązkowość, umiejętność dopasowania się do sytuacji. Słabym punktem jest jego impulsywne działanie bez przemyślenia, pod wpływem chwili, duma, która przesłania mu to, co dobre i mściwość w ramach zemsty.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Opal
Roślina: Mak

17 grudnia

Osoba urodzona 17 grudnia jest bardzo pewna siebie. Zna doskonale swoje słabe i mocne punkty, jest sama ze sobą całkowicie pogodzona. Wie czego może się po sobie spodziewać, cieszy się tym, co ma, ale ma też świadomość tego, jakie wrażenie robi na innych. A wrażenie robi duże, między innymi dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Słońce. Człowiek ten, jest najczęściej w centrum uwagi, budzi podziw, zachwyt, samym swoim jestestwem, ponieważ nie stara się o to specjalnie i nic szczególnego nie robi w tym kierunku. Ogólnie jest bardzo dobrym i delikatnym człowiekiem, budzącym zaufanie.

Zalet ma sporo, jest miły, wesoły, ma dużą siłę przebicia, jest utalentowany, towarzyski. Poza tym, jest bardzo pracowity i niczego nie oczekuje. Jeśli chodzi natomiast o wady, to jest roztargniony i bywa niedokładny, co powoduje pewne problemy, w tym z czasem, bo przez to zadania nie zawsze wykonane są na czas.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Malachit
Roślina: Mak

18 grudnia

Człowiek urodzony 18 grudnia jest ponadprzeciętnie uczciwy i prostolinijny. Niewątpliwie jest to zasługa planety patronującej jaką jest Jowisz. To ona pomimo ograniczeń, daje mu duże możliwości, a on z powodzeniem potrafi to wykorzystać. Człowieka tego nie ogranicza wyobraźnia, gdyż ma ją bardzo dobrze rozwiniętą. Szuka w swoim otoczeniu wszystkiego, co jest inne, niebanalne. Sam taki jest i takimi rzeczami się otacza. Poza wyobraźnią posiada rozliczne talenty i umiejętności, które pomagają mu odnieść sukces, we wszystkim za co się weźmie.

Główne zalety człowieka urodzonego 18 grudnia to olbrzymia wyobraźnia, umiejętność zachowania skromności, harmonii i umiaru, jest też szczery i pomocny. Dodatkowo, potrafi się elokwentnie wypowiadać, dzięki czemu robi wrażenie na innych.
Nie jest on jednak idealny, ma w sobie wady, głównie chodzi tutaj o jego nadwrażliwość, zmienność nastrojów. Jeśli chodzi o uczucia, to pomimo swojej wrażliwości nie kieruje się sercem a inteligencją, co nie zawsze wychodzi związkowi na dobre.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Jowisz
Kamień: Jaspis
Roślina: Mak

19 grudnia

Człowiek urodzony 19 grudnia jest szczególnie uzdolniony i uwrażliwiony artystycznie, twórczo. Jest nietypowy, inny, wrażliwy, eteryczny, piękny poprzez swoją inność. Zwraca uwagę wszystkich, którzy go spotkają na swojej drodze. Jest kolorowym ptakiem, który robi co chce, bywa gdzie chce, a wszystko czego się dotknie i o czym pomyśli, uda mu się to zrealizować. Ma niesamowite szczęście w życiu. Został on obdarzony wieloma darami i skutecznie, choć nie nachalnie, je wykorzystuje. Za ten dar inności i zwracania uwagi odpowiada planeta opiekuńcza, jaką jest Słońce. Osoba ta lubi ludzi, podróże, rozwój duchowy. Jest dobry dla ludzi, którzy odwdzięczają się tym samym.

Jeśli chodzi o zalety człowieka urodzonego 19 grudnia, to jest to Jego lekkość bytu. Jest też godny zaufania, odważny, ambitny. Jeśli chodzi natomiast o wady, to ma skłonności do przesady, przejawia zachowania egoistyczne, jest osobą trudną w związku.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Malachit
Roślina: Bez

20 grudnia

Osoba urodzona 20 grudnia jest bardzo ambitna, wytrwała i posiada zdrowy rozsądek. Tam, gdzie inni już dawno by się załamali, ona myśląc logicznie, wyjdzie z każdej sytuacji. To logiczne myślenie, jest pewnym ograniczeniem, bo często idą w stronę przesady, wyolbrzymiania, ale też w wielu sytuacjach pomaga i to dzięki niemu, człowiek ten potrafi wyjść cało z niemal każdej sytuacji, a zawdzięcza to planecie opiekuńczej, jaką jest Jowisz. To jednak nie wszystko, dzięki takiemu myśleniu pracuje lepiej i efektywniej.

Do głównych zalet osoby urodzonej 20 grudnia należy to, że jest sympatyczna, wrażliwa, empatyczna, odważna. Jest to osoba, która nie boi się zaryzykować, kiedy widzi przed sobą szansę do wykorzystania. Jedyną wadę, jaką można tu przytoczyć to nieumiejętność gospodarowania finansami, przez co jest zawsze w nie do końca tak dobrej sytuacji materialnej, jak mogłaby być.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Obsydian
Roślina: Chryzantema

21 grudnia

Człowiek urodzony 21 grudnia bardzo dużo mówi, w tym to, co myśli. I o ile szczere mówienie jest aktem odwagi, o tyle powtarzanie wszystkiego, co się usłyszało, przeczytało, wymyśliło, już takie dobre i pozytywne nie jest. Osoba ta nie cieszy się dużym zainteresowaniem ani też zaufaniem. Chce osiągnąć dużo, za to jest odpowiedzialna planeta opiekuńcza, jaką jest Słońce. Jednocześnie jednak ni cieszy się tak dużym powodzeniem, jak by chciała, przez co powstają zmienne nastroje, poczucie nieszczęścia i niesprawiedliwości. Kiedy jednak pojawiają się stany euforii, działa ze zdwojoną siłą, pomaga wszystkim i nikomu nie odmówi.

Człowiek urodzony 21 grudnia posiada zalety i jest to umiejętność cieszenia się z tego, co ma, zna swoje mocne strony i potrafi to wykorzystywać do ulepszania siebie, jest inteligentny i elokwentny.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Strzelec
Planeta opiekuńcza: Słońce
Kamień: Rubin
Roślina: Orchidea

22 grudnia

Człowiek urodzony 22 grudnia jest silny i niezależny. Z problemami zawsze radzi sobie sam. Jest inteligentny, pracowity, uparty. W życiu głównie walczy i bardzo dobrze mu to wychodzi. W dużej mierze, dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest w tym wypadku Mars. Osoba ta potrzebuje zmian, nie lubi monotonii i powtarzalności, dlatego często zmienia pracę, miejsce zamieszkania a nawet partnerów.

Jeśli chodzi o zalety, to człowiek urodzony 22 grudnia lubi posiada ponadprzeciętną inteligencję, ale jest za bardzo uczciwa, aby wykorzystać to niezgodnie z zasadami. Dlatego pracuje ciężko i długo szuka swojej życiowej drogi. Jest osobą przedsiębiorczą, nie stoi w miejscu, cały czas się rozwija i uczy. Co do wad, to nie posiada ich dużo, na pewno odczuwa nerwy i niepokój, ma wątpliwości, co do tego, czy podejmuje słuszne decyzje. Ale największą jest to, że nie może znaleźć sobie swojego własnego miejsca na ziemi.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Ametyst
Roślina: Jaśmin

23 grudnia

Człowiek urodzony 23 grudnia umie się dostosować do każdych warunków i odnaleźć w każdej sytuacji. Zarówno wtedy, jak ma pracować umysłowo, jak i fizycznie. Człowiek ten jest tak silny, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Saturn, nie musi o nic walczyć, jest sam ze sobą pogodzony. Działa odważnie, na większą skalę, niczym się nie przejmuje, tylko działa. Porażkami również nie bardzo się przejmuje i traktuje to, jako dobrą lekcję życia, a dzięki swojej inteligencji nie popełnia dwa razy tego samego błędu. Wychodzi z założenia, że nic nie musi, może tylko chcieć.

Główne zalety, osoby urodzonej 23 grudnia, to rozwaga, szczerość, wyrozumiałość i tolerancja w stosunku do innych ludzi. Wady, jakie posiada, to zbyt duża wrażliwość i zbyt mała pewność siebie, ale tylko w przypadku przebywania w nieodpowiednim towarzystwie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Sodalit
Roślina: Jaśmin

24 grudnia

Człowiek urodzony 24 grudnia, posiada duży, ale zazwyczaj nie wykorzystany potencjał. Jest inteligentny, mądry życiowo, a jednak nie odnosi takich sukcesów, jakby mógł. I trudno jednoznacznie określić z jakiego powodu. Jednym z nich może być działanie planety opiekuńczej, jaką jest Saturn. Jednakże to nie wszystko. Człowiek ten za bardzo skupia się na innych, chce do nich dotrzeć, zrozumieć, przekonać do swoich racji. Szuka do nich dostępu, drogi, a jednocześnie nie działa w sposób wystarczający w swojej sprawie. To wszystko sprawia, że się rozdrabnia i nie osiąga swoich celów i założeń. Jest bystry, inteligentny i lubi to pokazywać, eksponować, chętnie wchodzi w dyskusje i polemiki, gdzie pokazuje swój intelekt.

Główną zaletą człowieka urodzonego 24 grudnia, jest to, że można mu ufać, ponadto jest ambitny i pracowity. Jest też rozsądny, prostolinijny, szczery, jest pomocny i pracowity. Co do wad, to nie ma ich dużo, na pewno należy do nich nadmierna wrażliwość i problem z przyznaniem się do winy, czy kłamstwa.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Topaz
Roślina: Nagietek

25 grudnia

Osoba urodzona 25 grudnia posiada bardzo dużą wyobraźnię i wrażliwość. Wykazuje tendencję do przejmowania się, często za bardzo lub w ogóle bez potrzeby. Jest to na pewno dużym ograniczeniem, bo biorąc pod uwagę jej inteligencję i możliwości, mogłaby dużo więcej osiągnąć. Na pewno przyczyniła się do takiego stanu rzeczy planeta opiekuńcza, którą jest Saturn. Człowiek ten jest estetą, zazwyczaj wzrokowcem, kocha to, co jest piękne, otacza się takimi rzeczami, ale także, co ciekawe, ludźmi. Ci również są dla Niego ważni w kategoriach estetyki. W miłości wierny, dla ukochanej osoby zrobi wszystko. Ale jeszcze więcej oczekuje od drugiej strony.

Zalety osoby urodzonej 25 grudnia, to przede wszystkim spokój, równowaga, harmonia, umiejętność rozmowy z każdym i na każdy temat. Jest człowiekiem mądrym o dużym doświadczeniu życiowym. Odnośnie wad, człowiek ten przejmuje wzorce od innych, często te negatywne, w miłości jest zaborczym despotą.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Strzelec
Kamień: Szafir
Roślina: Nagietek

26 grudnia

Człowiek urodzony 26 grudnia czuje i rozumie sztukę, to artystyczna dusza, sam się czymś zajmuje, bądź bardzo dobrze się na tym zna. Jest to bowiem bardzo ważna część jego życia. Odpowiada za to w dużym stopniu planeta opiekuńcza, jaką jest Saturn. Człowiek ten, jest bardzo towarzyski, ale zawsze stara się nie pokazywać swojej prawdziwej twarzy. Gra tego, kogo chce i bardzo dobrze mu to wychodzi. Głównie przez to, że ma bardzo duży problem z zaufaniem, a im dłużej się ukrywa za stworzoną przez siebie maską, tym jest gorzej. Ponadto człowiek ten lubi zmiany, cały czas się uczy, szuka czegoś nowego, ucieka od monotonii i powtarzalności.

Główne zalety człowieka urodzonego 26 grudnia to cierpliwość, rozwaga, ostrożność. Dodatkowo, jest bardzo towarzyski, ludzie do niego lgną i mu ufają. Jednakże wady posiada również i należą do nich problem z zaufaniem innym, zaniżona pewność siebie i szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Topaz
Roślina: Mak

27 grudnia

Człowiek urodzony 27 grudnia charakteryzuje się rozwagą i roztropnością. Lubi ludzi i potrafi z nimi rozmawiać. Ludzie go szanują, mają do niego zaufanie, bo potrafi dochować tajemnicy. Jest ambitny, bardzo dobrze, rzetelnie i z pełnym poświęceniem pracuje. Za co w dużej części odpowiada planeta opiekuńcza, jaką jest Mars. Jest osobą o bardzo zmiennych nastrojach, targają nią odczucia od radości i euforii, po stany depresyjne. Nie lubi wchodzić w jakiekolwiek konflikty i stara się do nich nie dopuszczać, nawet swoim kosztem. Ogólnie jest jednak bardzo lubiana i doceniana.

Główne zalety człowieka urodzonego 27 grudnia, jest to jego duża subtelność, umiejętność odpowiedniego do sytuacji, zachowania. Jest też człowiekiem, przy którym inni czują się komfortowo, nieskrępowanie i dobrze. Jeśli chodzi o wady, to na pewno ma skłonności do przesady, stanów depresyjnych, kiedy coś mu nie wyjdzie.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Topaz
Roślina: Bławatek

28 grudnia

Człowiek urodzony 28 grudnia jest bardzo wnikliwy. Wszystko sprawdza, analizuje, bada. Nie wierzy rzeczom takim, jakim są, dopóki sam tego nie sprawdzi. A sprawdza bardzo szczegółowo. Na pewno w jakiś sposób go to ogranicza i nie pozwala na spontaniczne zachowania, impulsywne działania, ryzykowanie. Te ograniczenia powoduje między innymi planeta opiekuńcza jaką jest Saturn. Niewątpliwie człowiek ten jest bardzo inteligentny i wszechstronny, mógłby robić wszystko, co tylko by chciał, gdyby nie to, że nad wszystkim tak szczegółowo myśli i część rzeczy odrzuca tylko z racjonalnego powodu.

Zalety człowieka, który urodził się 28 grudnia to pozytywne nastawienie do ludzi, świata, inteligencja. Jeśli chodzi o wady, to niewątpliwie należy do nich przejawianie zachowań egoistycznych, trzymanie dystansu w stosunku do osób, które mu nie odpowiadają. Na pewno jedną z większych wad, jest chęć zdobycia władzy nad innymi ludźmi, z którymi ma kontakt.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Topaz
Roślina: Bławatek

29 grudnia

Osoba urodzona 29 grudnia, jest bardzo silna psychicznie i fizycznie. Trudno znaleźć coś, co ją załamie, lub złamie. Dzięki planecie opiekuńczej, jaką jest Mars, to wojownik, który nigdy się nie poddaje. Ale człowiek ten, jest przy tym bardzo dobry dla innych, wyrozumiały, tolerancyjny. Rozumie inność, nieszablonowość, lubi ludzi, obserwuje ich, stara się zrozumieć. Jest kulturalny, elegancki, z klasą, nigdy do końca się przed nikim nie otwiera, nie spoufala się również z innymi. Trzyma dystans i ma dużo tajemnic, o których nikomu nie mówi. Jego największym marzeniem jest zdobycie władzy i niezależności.

Zalety, jakie posiada osoba urodzona 29 grudnia to przede wszystkim inteligencja, świadomość siebie i swoich możliwości, szacunek do innych, kultura i dobre wychowanie. Zawsze wie, czego chce i potrafi to osiągnąć. Jest uparta i ambitna. Natomiast jeśli chodzi o wady, to przejawy egoizmu, nadmierne przesadzanie ze wszystkim, zbyt duża wrażliwość, nieproporcjonalnie większa od bodźców, które go dotykają.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Ametyst
Roślina: Mak

30 grudnia

Osoba urodzona 30 grudnia ma przede wszystkim niesamowite zdolności do manipulacji. Umie wywieźć w pole i przekonać do tego co mówi i myśli każdego. Jest przy tym bardzo przekonujący. Do tego robi to w sposób naturalny, nie musi się tego uczuć, ani starać. Jest to pewien rodzaj potrzeby kontrolowania innych, posiadania władzy nad innymi, za co niewątpliwie odpowiada planeta opiekuńcza, jaką jest Mars. Ponadto człowiek ten potrafi zarabiać dobre pieniądze, bez zbytniego wysiłku. Jest rodzinny, nie boi się, ani nie wstydzi okazywania uczuć. Jest towarzyski, miły i unika konfliktów.

Zalety osoby urodzonej 30 grudnia to wyrozumiałość i tolerancja w stosunku do innych ludzi. Jest godnym zaufania przyjacielem i wiernym partnerem. Lubi i szanuje ludzi z wzajemnością. Natomiast główną wadą jest to, że trudno mu dogodzić, gdyż jest wybredny. Mimo tego, że nie powodzi mu się zazwyczaj źle, nie docenia tego i nie widzi, że ma lepiej od innych. Ponieważ dosyć łatwo mu to przychodzi, wychodzi z założenia, że mu się to należy.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Mars
Kamień: Awenturyn
Roślina: Nagietek

31 grudnia

Osoba urodzona 31 grudnia stara się ponad wszystko nie uczestniczyć w konfliktach. Unika tego ponad wszystko,. Nawet kosztem swojego zdania, które jest w stanie zmienić tylko po to, żeby uniknąć kłótni, czy nieporozumień. Za takie ograniczenia niewątpliwie odpowiada planeta opiekuńcza, jaką jest Saturn. Ponadto, jest on człowiekiem bardzo inteligentnym, logicznie myślącym i bardzo dobrze oraz wydajnie pracującym. Trudno jest go zaskoczyć, bo jest bardzo dobrym i przenikliwym obserwatorem ludzi i życia. Ale jest też zmienny, trochę chimeryczny, trudno jest być z nim w związku, choć on sam tego potrzebuje.

Zalety osoby urodzonej 31 grudnia to dobroduszność, towarzyskość, działania na rzecz innych, szczególnie potrzebujących. Jest także człowiekiem obowiązkowym, sumiennym, zrównoważonym i godnym zaufania. Natomiast główną wadą jest to, że jest niecierpliwy i potrafi powiedzieć wprost, to co myśli, czym może sprawić przykrość innym.

Personalizacja:
Znak Zodiaku: Koziorożec
Planeta opiekuńcza: Saturn
Kamień: Awenturyn

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *