Magia ziół – Szałwia biała

Szałwia to roślina, która pochodzi z Ameryki, a dokładnie z Kalifornii i Meksyku.
Ma szerokie zastosowanie w magii. Przede wszystkim wykorzystuje się ją do oczyszczania pomieszczeń lub innych miejsc ważnych dla Ciebie jak np. ogród. Rytuał ten jest znany od dawna, stosowali Go rdzenni Amerykanie, którzy uważają tą roślinę za świętą.

Szałwia oczyszcza pomieszczenia ze złych mocy, negatywnej energii, a także działa ochronnie. Wypędza negatywne energie i  tworzy barierę ochronną dla domowników. Rytuał nie jest to skomplikowanym zabiegiem i każdy może wykonać go samodzielnie. Wystarczy, że pozamykasz okna i drzwi w pomieszczeniu, które chcesz oczyścić. Zapal białą świecę, (powinna ona stać na parapecie). Następnie gałązkę suszoną szałwii, podpal od świecy, tak aby unosił się z niej dym. Szałwią będziesz okadzać każdy róg pokoju, a także każdy inny kąt, miejsca niedostępne na co dzień. Ważne

jest, aby okadzanie było zgodne z ruchem wskazówek zegara, dzięki temu zabieramy z domu tylko złą energię. Jeśli Twoje ruchy, będą wykonywane w lewą stronę to zabierasz z pomieszczenia całą energię, także tą pozytywną. Po zakończonym rytuale szałwia powinna się tlić w naczyniu, aż całkiem się spali. Powinna ona stać w centralnym miejscu domu. Należy otworzyć na oścież wszystkie okna i drzwi, aby jak najsilniej przewietrzyć mieszkanie. Osoba wykonująca rytuał, powinna wziąć prysznic. Nie wolno używać tej samej szałwii do ponownego oczyszczania. Dzięki takiemu zabiegowi, Twoje otoczenie będzie miało dobrą energię, będzie przyjazne, a Ty będziesz czuć się komfortowo.

Szałwia jest także symbolem bogactwa, dlatego możesz ją nosić blisko portfela, najlepiej w fioletowym woreczku. Ponadto jest to symbol mądrości, kreatywności i oświecenia. Jej woń pomaga także w otwarciu się na własne wnętrze i życie duchowe.

Szałwia ma naturalne właściwości lecznicze. Dzięki temu, że zawiera cyneol posiada właściwości antyseptyczne, przeciwskurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dlatego roślina ta jest bardzo pomocna przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych układu pokarmowego ponadto leczy infekcje zatok. Warto sięgać po szałwie i korzystać z jej właściwości na co dzień.

Mariwa

One thought on “Magia ziół – Szałwia biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *