Zwierzę Mocy – Jastrząb

Jastrzębie to piękne ptaki drapieżne, do których należy aż 58 gatunków. Są szybkie i zwinne, a także mają świetny wzrok. Ptaki te uważane są za zwierzęta przynoszące wizje przyszłości, a także są kojarzone z wszystkim tym co nowe i nieznane.

Wkraczając do naszego życia ptak ten pokazuje nam, że życie jest dynamiczne, cały czas się zmienia, a my powinniśmy kierować się swoją intuicją. Jego doskonały wzrok, symbolizuje patrzenie na całokształt spraw i sprawiedliwe traktowanie innych ludzi. Pokazuje nam, że mamy w sobie zdolność rozróżniania i możemy działać uczciwie.

Jastrząb to także symbol walki o przetrwanie, uczy nas aby nie uciekać przed problemami, a stawić im czoła i walczyć o samych siebie i swoje dobro. Pokazuje, że każda walka nas wzmacnia i przybliża do lepszego poznania samych siebie.

Ptak ten żyje w ciągłym ruchu, pokazuje nam tym samym, że stagnacja i marazm nie prowadzą do niczego dobrego, tylko bycie dynamicznym pozwoli nam prowadzić coraz to lepsze życie. A szybkość, z którą się przemieszcza pokazuje, że można szybko przechodzić od jednego tematu w życiu do drugiego, bez oglądania się za siebie. Mimo tego, że działa bardzo energicznie, to jego działania są pokierowane rozumem, a nie emocjami, dlatego decyzje które podejmuje są trafne.

Jeśli pragniesz być odważnym w swoich działaniach, pragniesz iść pewnie przez życie, kierując się przy tym rozumem i sprawiedliwością, wybierz jastrzębia na swoje zwierzę mocy.

Wróżka Mariwa

One thought on “Zwierzę Mocy – Jastrząb

  1. Bardzo fajny artykuł. Trafiłam na ten link szukając znaczenia tego, co widzę a mianowicie od jakiegoś czasu kieruje się i intuicją i próbuje szukać sensu w symbolice. Zawsze kiedy idę o krok do przodu i ktoś próbuje mnie cofnąć, widzę przez okno jastrzębia lub dwa jastrzębie. Dzięki informacjom zawartych nabytej stronie dużo zrozumiałam. Dziękuje 🌹

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *