Miłość tantryczna

Tantra to nurt filozoficzny, który wywodzi się z hinduizmu, następnie został wzbogacony
przez tradycję buddyjską. Tantra jest przebudzeniem, rozwojem życia duchowego, tantra to akceptacja, odkrywanie i oświecenie. Jednym z jej aspektów jest tantra miłosna, która jest przeznaczona dla par.

Cielesność i zmysłowość zajmują bardzo ważny aspekt naszego życia. Ciało zarówno swoje jak i partnera należy traktować jak świątynie, która może dać nam ogromną rozkosz. Aby tak się stało należy je dobrze poznać, każdą jej część. Miłość tantryczna to jedność dwóch pierwiastków męskiego i żeńskiego, dlatego miłość tantryczna to uzupełnianie się wzajemnie dwóch tych aspektów, które mamy w sobie, a z czasem dwóch osób, dwóch ciał, które mogą być spełnione dając i przyjmując rozkosz.

Tantra to taniec dwóch przeciwieństw, które wzajemnie się przelatają, łączą i tworzą jedność. Jest to akceptacja całego siebie, tego co dobre i tego co złe, tylko dzięki odkryciu co w nas samych jest i akceptacji siebie takimi jaki jesteśmy możemy możemy otworzyć się i wejść na wyższy poziom miłości, w którym czasem będziemy mogli się zatrzymać na chwilę, a czasem wręcz przeciwnie być dzikimi jak zwierzęta.

Miłość tantryczna jest jak rzeka, czasem spokojna, czasem rwącą, ważne jest, aby czuć w pełni siebie, widzieć co się dzieje i podążać zgodnie z jej nurtem. Najważniejszy w tantrze nie jest sam cel podróży, ale sama podróż, dlatego nie powinniśmy się śpieszyć, doceniać każdy dotyk, każdy moment bycia razem, a wtedy będziemy odczuwać energię mocniej i wejdziemy na wyższe poziomy tantry. Seks tantryczny to nie szybkie dojście do orgazmu, a skupienie się na silnym odczuwaniu siebie i swojego partnera, dzielenie się wspólną energią i radość z wędrówki dwójki osób. Seks tantryczny to odkrycie nowego siebie i poznanie partnera z innej strony, dlatego watro go wprowadzić do swojego życia.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *