Jadeit – kamień mądrości

Jadeit jest kamienień mądrości, władzy, płodności i długowieczności. Kamień ten dzięki swoim niezwykłym właściwościom do dzisiejszego dnia odgrywa bardzo ważną rolę w Chinach. Występuje w Birmie, Gwatemali, Chinach, Japonii, Włochach, Francji, Tybecie, Rosji, Australii, Nowej Zelandii i Polsce.

Jadeit oprócz zastawania w jubilerstwie słynie ze swoich właściwości magicznych. Posiada silną energię, tworzy barierę ochronną przed złymi duchami i negatywną energią z zewnątrz. Pomaga utrzymać wewnętrzną równowagę, dlatego jest polecany osobom znerwicowanym, wspomaga także cierpliwość.

Kamień ten pomaga otworzyć się na otaczającą nas wiedzę i czerpać z mądrości Matki Ziemi i świata. Dodaje odwagi i pomaga by wytrwałym w podejmowanych działaniach. Wzmacnia pozytywne uczucia, dlatego dzięki niemu stajemy się lepszą wersją samych siebie. Był uznawany za Kamień Mistyków i kojarzony z cnotami: odwagą, sprawiedliwością, współczuciem, skromnością i mądrością. Majowie uznawali Go za kamień przynoszą szczęście i dobrobyt, a także pomagający w dobrym pożyciu małżeńskim.

Kamień ten jest także bardzo pomocny w lecznictwie. Działa kojąco na bóle kręgosłupa, bioder, korzonki, kolki nerkowe, a także wzmocnia odporność organizmu. Ponadto jest polecany kobietom cierpiącym na problemy związane z płodnością, powinny one go nosić na wysokości pępka.

Dzięki wielu pozytywnym właściwościom, a także bardzo przystępnej cenie, kamień ten warto go nosić przy sobie.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *