Jak ćwiczyć intuicję?

Intuicja, która jest także nazywana szóstym zmysłem, działa jak mięsień w organizmie, trzeba ją ćwiczyć i wzmacniać, aby w pełni wykorzystać jej potencjał. Na pewno jest bardzo przydatna w naszym życiu, dlatego warto ją ćwiczyć, a jak to robić? Wypróbuj te sposoby.

Medytacja – Intuicja przychodzi do nas w ciszy, spokoju i wewnętrznej harmonii, dlatego dzięki medytacji lub kontemplacji, lepiej wsłuchujesz się w siebie i pozwalasz intuicji przemówić do Ciebie.

Prowadź pamiętnik – Taki dziennik, w którym opisujesz swoje codziennie przeżycia, pozwoli Ci uporządkować myśli, będzie wskazówką, do kolejnych działań, a także pomoże być bardziej świadomym siebie.

Rób to co dodaje Ci energii i sprawia radość – W ciągu dnia, wiele spraw pochłania nasza energię, dlatego dbajmy o to, aby każdego dnia robić coś co doda nam pozytywnej energii i sprawi, że będziemy mieć więcej sił witalnych.

Korzystaj z afirmacji i wizualizacji – Twoje słowa, które wypowiadasz stają się myślami, a te utartymi schematami, według których działasz. Myśl pozytywnie i mów na głos o tym czego pragniesz, stosuj także informacje: np. ufam swojej intuicji, wiem, co mam zrobić jaką decyzję podjąć.

Korzystaj z uroków przyrody – Kiedy spędzamy czas na łonie natury, możemy się wyciszyć, wsłuchać się w samych siebie, dzięki czemu dopuszczamy do głosu naszą intuicję. Nie myśl o niczym po prostu skup się na oddechu i tym co Cię otacza.

Ufaj swoim instynktom – Nie zawsze to co logicznie jest najlepszym rozwiązaniem, odłóż sprawę na bok, nie myśl o niej, a intuicja podpowie Ci jak najlepiej rozwiązać daną sprawę.

Bądź uważny – Ćwicz swoje pozostałe zmysły, bądź dobrym obserwatorem, tego co się dzieje w okół Ciebie i skupiaj się tylko na tym co się dzieje tu i teraz. W ten sposób otworzysz się na działanie swojej intuicji.

Więcej informacji odnośnie intuicji znajdziesz tutaj: https://mariwa.pl/2020/03/11/intuicja/

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *