Magiczne zioła – Jaskółcze ziele/Glistnik

Jaskółcze ziele to roślina, która często jest uznawana za chwast. Rośnie w całej Polsce, jest bardzo mało wymagająca. Można ją spotkać na łąkach, polach czy w przydrożnych rowach. Kiedy przełamie się jej łodygę widać mleczny sok o żółtym zabarwieniu. To właśnie on posiada szczególne, zdrowotne właściwości. Choć chwast ten jest trujący, to odpowiednie stosowanie go może zdziałać cuda.

Posiada bardzo dużo zdrowotnych właściwości. Posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwwirusowe oraz antygrzybiczne. Szczególnie jest polecana osobom cierpiącym na problemy skórne takie jak kurzajki i brodawki, które szybko znikają dzięki zawartemu w nim kwasie chelidonowemu i alkaloidów. Pomaga także w zmiękczaniu odcisków i łagodzi stany bólowe w miejscach odcisków. Wykazuje także skuteczność w leczeniu opryszczki.

Jego zbawienie działanie na skórne można także wykorzystywać na twarzy. Pomaga pozbyć się trądziku, wągrów i innych problemów skórnych spowodowanych chorobami wywołanymi przez bakterie i wirusy skórne. Działa oczyszczającą na skórę zarówno całego ciała jak i skórę głowy, wspomaga walkę z łojotokowym zapaleniem skóry, a także wzmacnia włosy. Sok z glistnika posiada także właściwości uspokajające i rozluźniające, a także przeciwbólowe i rozkurczowe. Dlatego warto je stosować przy bólach menstruacyjnych, czy przy problemach z wypróżnianiem.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *