Sierpniowe dzieci

Sierpień to miesiąc bardzo zmiennej pogody, przez co nasze samopoczucie także bywa różne. Podobnie jest z dziećmi urodzonymi w tym czasie. W zależności od tego, w której części sierpnia dziecko się urodziło, może mieć zupełnie inny charakter, niż sąsiadujący z nim w horoskopie znak zodiaku. Jeśli Twoje dziecko urodziło się do 23.08 to jest zodiakalnym Lwem, natomiast jeśli urodziło się od 24.08 to jest zodiakalną Panną.

Lew – Dzieci spod tego znaku zodiaku, mają bardzo dużo energii. Od małego pragną atencji i chcą być cały czas doceniane przez swoich rodziców i całą rodzinę. Wiele robią, aby być w centrum zainteresowania. Zawsze chcą dominować i udowadniać, że ich zdanie jest najlepsze i najważniejsze. Potrzebują dużo czasu na zabawę, dobrze jest, kiedy mogą się porządnie zmęczyć. Często są uparte i za wszelką cenę chcą stawiać na swoim, dlatego od małego trzeba wkładać wiele pracy w ich wychowanie. Z drugiej strony często bezgranicznie wierzą innym ludziom, przez co mogą być wykorzystywani. W życiu dorosłym często obejmują stanowiska kierownicze, ich praca też jest związana z przemawianiem do ludzi, sprawdzą się w takich zawodach jak trener, wykładowca, organizator imprez, a także aktor czy artysta.

Panna – Dzieci te od małego często zachowują się jak dorośli. Zazwyczaj są bardzo inteligentne, lubią rozmawiać z dorosłymi na wiele tematów. Pragną zdobywać wiedzę, dlatego zadają dużo pytań, są przy tym skrupulatni i dokładni. Są raczej dziećmi niewymagającymi, są skromne, zdyscyplinowane i często trochę żyję we własnym świecie,

we własnym myślach. W zabawach nie uczestniczą tak chętnie jak ich rówieśnicy, chyba że są to gry logiczne. Nie lubią dominować, dlatego nie walczą o rolę lidera grupy. Dużo obserwują, są mocno krytyczne wobec siebie i wobec innych ludzi. Podchodzą bardzo racjonalnie do życia. Należy je często i mocno doceniać, ponieważ niestety sami zaniżają swoją samoocenę. W życiu dorosłym sprawdzą się dobrze jako nauczyciele, laboranci, naukowcy, księgowi, lekarze, weterynarze, redaktorzy czy analitycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *