Blokady w związku – część I

W swojej pracy jako wróżka bardzo często spotykam się z problemem braku szczęścia i zadowolenia w relacji z partnerem. Każdy związek jest inny, każda osoba ma inne potrzeby i charakter, dlatego praca nad związkiem, jest bardzo ważna. Natomiast są w nas często blokady, która powodują, że miłość do partnera jest trudniejsza przez ograniczenia, które sobie stawiamy, a związek staje się uciążliwy.

A oto najczęstsze blokady w związku:

  1. Wracanie do przeszłości.

Niestety, ale jako wróżka spotykam się z tą blokadą bardzo często. Z jednej strony chcemy i pragniemy związku, z drugiej strony porównujemy partnera do osoby z poprzedniej relacji. Zamiast skupić się na obecnym partnerze, przeszłość cały czas do nas wraca, a my nie potrafimy się od niej odciąć. Sami przez takie zachowanie zamykamy się na prawdziwe szczęście.

  1. Wewnętrzne lęki i obawy.

Każdy ma przeszłość, każdy cierpiał i praktycznie każdy zawiódł się na innej osobie. Wracając ciągle do przeszłości, pogłębiamy nasze lęki i obawy, nie jesteśmy się w stanie tak naprawdę otworzyć na relację. Sami siebie blokujemy i

nie pozwalamy się zatracić w uczuciu i być po prostu szczęśliwym. Dlatego tak ważne jest, aby skupiać się na tym co jest pozytywne, a nie negatywne w naszym życiu, a już szczególnie w tym które trwa teraz.

  1. Pragniemy ideału.

Często kiedy zakochujemy się w drugiej osobie, ze względu na działanie hormonów, nie dostrzegamy wad drugiej osoby. Im dłużej jesteśmy ze sobą, tym więcej cech przeszkadza nam u partnera, pragniemy tego co było na początku, choć to była tylko iluzja. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, nie ma ludzi idealnych, a każdy z nas posiada dużą ilość wad.

A Was, co najbardziej blokuje w związku? Dzielcie się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami w komentarzach.

Mariwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *