Magia zimy

Zima to magiczny czas, z którego powinnyśmy korzystać jak najwięcej. Choć za oknem nie ma bardzo dużo śniegu to, są dni podczas których można oglądać śnieg praktycznie w całej Polsce. W tych szczególnych dniach warto znaleźć czas na spacer w pojedynkę lub z bliskimi i cieszyć się niesamowitym widokiem, na który zazwyczaj spoglądamy zza okna. Zima i towarzyszący jej śnieg, który nas otacza to doskonała okazja do odpoczynku psychicznego, relaksu, ale także do korzystania z czarów, z użyciem darów matki natury. Nie musimy wcale wyjeżdżać w góry, aby czerpać z tego co daje nam Ziemia.

Biały śnieg jest symbolem czystości oraz odrodzenia. Puch spadający z nieba jest niczym nie skażony, żadnym złem tego świata, dlatego warto po niego sięgać. Świeżo zebrany śnieg nadaje się doskonale do czyszczenia świec czy podstawki pod kadzidełka, a także domków i sprzętu do aromaterapii.
Korzystając ze śniegu można także wykonać rytuały, oto rytuał wzmacniający związek:
Zbierz śnieg do kubeczka, poczekaj aż się roztopi i kilkoma kroplami wody ze śniegu polej Wasze wspólne zdjęcie. Zdjęcie możesz umieścić pod poduszką lub noś je w portfelu. Rytuał ten wzmocni Waszą miłość, zbliży Was do siebie i pozowali się lepiej wzajemnie zrozumieć.

Widok śniegu za oknem działa także bardzo uspokajającą. Dlatego warto poświecić 5 minut dziennie na patrzenie w domowym zaciszu z kubkiem herbaty czy czekolady na niego i wyciszyć się wewnętrznie. Będzie to okazja do ukojenia nerwów i czas relaksu.

Wróżka Mariwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *